Skocz do zawartości

zaczynam przygodę...


forscher

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, lbuster napisał:

No ja mam leasing'owy samochód i ciągam cepę ile chcę. A czy coś takiego jest w umowie - nie wiem, umowa na firmę mojej żony i mam to w nosie.

Bardzo roztropnie nie czytać umów.

37 minut temu, forscher napisał:

Powyższy zapis znalazłem we wzorze umowy otrzymanym od  Volkswagen Leasing.

 

Także nie rozumiem tego zapisu.

 

Umowy raczej nie zmienią więc zostaje Ci zmiana firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 442
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W związku z totalnie olewackim podejściem do klientów jednego z dealerów Adrii jestem niejako zmuszony do rozejrzenia się za innymi dealerami.

 

Niestety w Polsce jest ich TYLKO dówch.

 

Jeden - ten na południu, o którym opinie nie wymagają komentarza.

Drugi - na północy, który najwidoczniej przyjął poilitykę rodem z czasów minioinych, że to klient ma sie do niego łasić i prosić, błagać, żebrać o wyceny a reakcja jego załogi kończy sie na obiecankach kontaktu, obiecankach wysłania wyceny, zapewnieniach ze wycena juz jest opracowywana, że beędzie gotowa juz wkrótce itp...

Ciekawer czy właściciel tego dealera tez chciałby byc tak olewny?  Osobiście w to wątpie. 

 

Dlaczego więc tak traktuje klientów?

To jego słodka tajemnica.

 

 

A może to taka typowo Polska polityka zniechęcania do siebie klientów ?  Oby była bardzo ograniczona terytorialnie.

Czytam opinie na FB o tym dealerze i przyznam, że jestem pod mega wrażeniem że przez te klilka lat tak BARDZO się sytuacja zmieniła.

 

.....................................................................................................................................................................................................................................................................

 

 

Powyższa sytuacja zmusza mnie do zastanowienia sie nad poszukaniem dealera poza grniacami kraju. W grę wchodzą Austria, Niemcy oraz Słowacja i Czechy.

 

Czy ktoś z Was kupował przyczepe za granicą?

Jakie są procedury przy zakupie takiej przyczepy? Zarejestrownaie za granicą wyrejestrowanie w PL i ponowne zarejestrowanie?

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, forscher napisał:

W związku z totalnie olewackim podejściem do klientów jednego z dealerów Adrii jestem niejako zmuszony do rozejrzenia się za innymi dealerami.

 

Niestety w Polsce jest ich TYLKO dówch.

 

Jeden - ten na południu, o którym opinie nie wymagają komentarza.

Drugi - na północy, który najwidoczniej przyjął poilitykę rodem z czasów minioinych, że to klient ma sie do niego łasić i prosić, błagać, żebrać o wyceny a reakcja jego załogi kończy sie na obiecankach kontaktu, obiecankach wysłania wyceny, zapewnieniach ze wycena juz jest opracowywana, że beędzie gotowa juz wkrótce itp...

Czyli niewiele się zmieniło. Ja chyba miałem jakieś niebywałe szczęście, bo dużo lepiej wspominam kontakt. Owszem zdarzały się przestoje, czasem musiałem się przypomnieć, ale nie było jakiegoś dramatu.

 

Cytat

Ciekawer czy właściciel tego dealera tez chciałby byc tak olewny?  Osobiście w to wątpie. 

Pan Andrzej to właściciel :D

 

Cytat

Dlaczego więc tak traktuje klientów?

To chyba ogólny problem. Z dealerami aut jest niestety podobnie. Ale nie martw się, w DE jest podobnie ;) Mój brat, który rok w rok próbuje wypożyczać przyczepy w DE mówił, że generalnie olewka z góry na dół.

 

Cytat

Czy ktoś z Was kupował przyczepe za granicą?

Jakie są procedury przy zakupie takiej przyczepy? Zarejestrownaie za granicą wyrejestrowanie w PL i ponowne zarejestrowanie?

 

Tu masz wszystko na temat zakupu w DE:

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jacek00 napisał:

Czyli niewiele się zmieniło. Ja chyba miałem jakieś niebywałe szczęście, bo dużo lepiej wspominam kontakt. Owszem zdarzały się przestoje, czasem musiałem się przypomnieć, ale nie było jakiegoś dramatu.

 

 

Wszystko potrafie zrozumieć... ale obiecanki bez pokrycia, brak kontaktu, zapewnienia o kontakcie, który ostatecznie nie nastepuje, wyznaczanie terminów, które ostatecznie sa przekraczane o wiele dni - dużo mówia mi o osobie (osobach) po drugiej stronie.

 

Żebym przynajmniej dostał info, że coś z tym jest robione. 

 

Zapomnij...

 

 

 

PS

Podobno na FB mozna sie z innymi podizelić opinia o wrażeniach ze wspolpracy z ta firmą....  Podobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie była wersja choroby, wyjazdu i uj wie czego jeszcze. Generalnie czekałem 3 tygodnie na przysłanie danych do przesłania zaliczki :D Tak więc nic mnie już ni zdziwi. Z perspektywy czasu - dobrze że tak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez nić nie dziwi. Zakup Adrii to ciężka sprawa. Natomiast moja opinia od dilerze z południa jest jak najlepsza w ostatni wpis na forum - w temacie poświęconym tej firmie mocno nie aktualny. Podczas pierwszej solidnej naprawy gwarancyjnej zostałem tak obsłużony, ze szczęka dalej leży na ziemi. Owszem na części czekałem ze 4-5 miesięcy, lecz te dosyła Adria, naprawa zajęła kilka dni.

Zakup ? najprościej  - Pan Łukasz z Centrum Campingowe Kutno - jeden telefon, podsyłasz linka do Adrii z Niemiec i za kilka tygodni stoi u Ciebie pod domem, może szybciej. Z tym, że Adria same dokumenty potrafi 3 tygodnie przesyłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.