Skocz do zawartości

zaczynam przygodę...


forscher

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, lbuster napisał:

 

Ja mam cepkę z obniżonym DMC do 1400 i muszę ją ciągać samochodem klasy kompakt/średniej, bo inaczej przekraczam magiczne 3,5 tony. Za rok zmieniam samochód i żeby jeździć bezpieczniej, z chęcią bym wybrał duży rodzinny samochód. Ale nie, ustawodawca wie lepiej i każe mi jeździć samochodem lekkim, a jak chcę jeździć bezpieczniej to mnie każe B+E, Viatoll, większe opłaty za autostrady. Czy to nie jest debilne podejście?

 

 

Nikt Ci nie każe bo Ty sam wybrałeś żeby było taniej a nie bezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 442
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

16 godzin temu, czyś napisał:

(§ 14 ust. 7 rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia z 31.12.2002 r., tekst jednolity Dz. U. z 2016 r., poz. 2022, a na zupełnego "leniucha" tu: http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/2016/2022/D2016000202201.pdf)

Czytając tą interpelację, mam wrażenie że dobry prawnik by wybronił 1,33, ale to moja opinia. 

Daniel - masz rację im większe tym lepiej się holuje ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, niestety uwzględniając wszystkie przeliczniki to robi się  "hobby dla bogatych".Kupując nową budkę,dobrej jakości dla 4 osób to wydatek 100-120 tys zł ( z wyposażeniem).MW będzie ok 1500 kg,to DMC powinno być 1700-1800 kg.Za "furę",która pociągnie coś takiego ile trzeba zapłacić?.Również mam na myśli nową i żeby było mega zgodnie z przepisami.Sam viatoll pomijam,bo używałem i jednak lepiej mi bez niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zulos napisał:

Nie jestem papugą Ibustera, ale wydaje mi się, że w jego wypowiedzi zawiera się postulat podwyższenia tonażu na kat. B;)

 

Nawet jakby podnieśli do 4t to będzie płacz że też za mało bo komuś brakuje....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacekzoo napisał:

Nawet jakby podnieśli do 4t to będzie płacz że też za mało bo komuś brakuje....

 

 

Zawsze można kupić volvo fh 750 km i budkę do 100 T zaprojektować :P

 

Pytanko, czy ktoś słyszał kiedyś o sytuacji, że na zachodzi zabronili dalszej jazdy z budką, która "optycznie" wyglądała na zbyt dużą do holownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym bezpieczeństwem,to bardziej skupiłbym się na pakowaniu.Zasada - pakuj"matka,lecimy na weekend",jest taka,że małżonka,ładuje wszytko na tył przyczepy,bo tak wygodniej,później jeszcze na tył ze dwa rowery,przyczepa dęba staje,ale silny mężczyzna daje radę i...w drogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, jacekzoo napisał:

Jak dla mnie 1.33 wcale nie jest głupie

Masz rację, jednak łącząc to z innymi przepisami jest do d...

 

30 minut temu, Zulos napisał:

każmy producentom homologować osobówki do ciągnięcia tylko przyczepy która temu współczynnikowi odpowiada

No ale przecież w innym kraju może ciągnąć więcej. Dodatkowo są to tylko lokalne/krajowe przepisy które z dnia na dzień mogą się zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lbuster napisał:

No ale przecież w innym kraju może ciągnąć więcej. Dodatkowo są to tylko lokalne/krajowe przepisy które z dnia na dzień mogą się zmienić.

Jasne, ale homologacja jest na dany kraj i zgodnie z jego przepisami. Stąd są różnice - for igzempel: u nas MW samochodu to MW samochodu, a w Niemczech (i nie tylko), zgodnie z właściwą normą UE, MW samochodu to MW samochodu + przeciętny kierowca o wadze 75 kg (co akurat się zgadza, bo oboje z moją drugą połówką ważymy przeciętnie prawie dokładnie tyle;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, danielpoz napisał:

Nikt Ci nie każe bo Ty sam wybrałeś żeby było taniej a nie bezpieczniej.

No i co, uważasz, że jak zrobię B+E to będę się bezpieczniej poruszał po drogach? Już dwa lata jeżdżę z prawie 9-cio metrową cepką i czy ten kurs mnie czegoś nauczy? Jak dla mnie to jest kolejny haracz i kropka.

 

29 minut temu, Zulos napisał:

Nie jestem papugą Ibustera, ale wydaje mi się, że w jego wypowiedzi zawiera się postulat podwyższenia tonażu na kat. B;)

 

Marzenie ściętej głowy.

26 minut temu, danielpoz napisał:

Wystarczy podwyższyć uprawnienia i po kłopocie :)

Dobra, wiem, że masz B+E i prawdopodobnie wiele innych literek.

26 minut temu, Krzysztof75 napisał:

Tylko, niestety uwzględniając wszystkie przeliczniki to robi się  "hobby dla bogatych".Kupując nową budkę,dobrej jakości dla 4 osób to wydatek 100-120 tys zł ( z wyposażeniem).MW będzie ok 1500 kg,to DMC powinno być 1700-1800 kg.Za "furę",która pociągnie coś takiego ile trzeba zapłacić?.Również mam na myśli nową i żeby było mega zgodnie z przepisami.Sam viatoll pomijam,bo używałem i jednak lepiej mi bez niego.

A porównaj sobie teraz z taką sytuacją. Młody kierowca z dopiero co zrobionym prawkiem kat. B kupuje sobie np. Hummera z dmc około 3,5T i rozbija się po okolicy. Albo co lepsze, kupuje sobie sportową brykę z 500, 700, 1000 kucyków. Kto będzie bezpieczniej jeżdził? On czy ja z zestawem 4T?

 

28 minut temu, jacekzoo napisał:

Nawet jakby podnieśli do 4t to będzie płacz że też za mało bo komuś brakuje....

No to może ograniczenie do 3,5T pozostawić dla samochodu, a dla cepki dać zamiast 1,33 nawet 1,5. Mógłbyś ciągnąć prawie 2T i w większości wypadków to by wystarczało.

 

28 minut temu, PLopaPL napisał:

Zawsze można kupić volvo fh 750 km i budkę do 100 T zaprojektować

Tak samo można kupić wielką angielkę i w papierach mieć DMC=1000kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lbuster napisał:

No i co, uważasz, że jak zrobię B+E to będę się bezpieczniej poruszał po drogach? Już dwa lata jeżdżę z prawie 9-cio metrową cepką i czy ten kurs mnie czegoś nauczy? Jak dla mnie to jest kolejny haracz i kropka.

 

 

Bezpieczniej bo autem dostosowanym do przyczepy. 

Hobby 500 ma 9 metrów??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jacekzoo napisał:

Jakimi?

Na jesieni byłem na targach. Około 90% przyczep miało DMC >=1500 kg. Co możemy z taką cepką zrobić? Albo haracz B+E i inne podatki od luksusu, albo wybrać samochód z MW>=1500kg i DMC=2000kg. Oczywiście można w nowej cepce obniżyć DMC, co często sprzedawcy proponowali. No ale po co ta dyskusja?

Czy problemem nie jest te głupie 3,5T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.