Skocz do zawartości

Telewizja satelitarna mobilna


Voku

Rekomendowane odpowiedzi

Odkopuje trochę temat anten satelitarnych mobilnych.

W następnym sezonie chciałem skorzystać z takowych głównie na wyjazdach w PL bo czasem jest problem z odbiorem kanałów tam gdzie jeżdżę, pewnie za granicą też się czasem skorzysta.

I teraz pytanie apropo samych anten i waszego doświadczenia z nimi, głównie jakości odbioru, szybkości ustawiania i łatwości wyszukiwania satelity.

Mam obecnie w spadku antenę pozostałą po Polsacie cyfrowym około 60cm chciałem dokupić jakieś 20m kabla + statyw z allegro za 80zł do tego albo Polsat albo jakaś telewizja na kartę i na tym oglądać.

Zestaw ma chyba jeden minus ciężko będzie gdzieś upchnąć antenę na podróż.

Ostatnio wpadła mi w oko antena satelitarna płaska trochę droższa, cięższa

Ale nie było by problemu ze składaniem, podobno też dobrze sobie radzi z drzewami, może ktoś korzystał z takowej.

Jak wygląda ustawianie takiej anteny mobilnej idzie to w miarę szybko ustawić? Może któraś ustawia się lepiej/szybciej?

Jak sobie radzą z polskimi platformami Polsat/Nc?

 

Ps. Proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu, pisałem na telefonie i sobie nie spojrzałem gdzie pisze.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z drzewami najlepiej radzi sobie piła spalinowa, antena nie bardzo.

 

ja wożę ze sobą statyw + talerz 80Cm z bardzo dobrym konwerterem, pod drzewem nie ma szans na sygnał, wystarczy przesunąć się o metr czy dwa i mam sygnał i jakość na południu Chorwacji rzędu 90/90%

 

Niestety z tego co wiem to telewizji na kartę już nie ma. Nie ma też telewizji SD tylko HD i polskie dekodery potrzebują bardzo dobry sygnał. Jak widzę Niemca z anteną 25cm postawioną na ziemi, przyciśniętą kamieniem i obraz z TV 40cali w przedsionku to mnie skręca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok temat drzew pomijam bo to wiadomo.

Ja w domu używałem jakiś czas Polsatu cyfrowego i dawał radę na tej antenie która mi pozostałą. Było gorzej jak mocniej padało ale ogólnie powiedział bym że było ok.

Są teraz też do kupienia anteny płaskie typu Selfsat H30D i zastanawiam się czy taka antena dawała by radę? Niemcy są z nich zadowoleni ale jak pisałeś Niemiec dużo do szczęścia nie potrzebuje.

 

Co do dekoderów to myślałem albo Polsat albo coś takiego http://allegro.pl/tnk-telewizja-na-karte-nc-12-miesiecy-start-5800s-i6583732562.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja na kartę ma się chyba dobrze, sam mam takową.

 

http://ncplus.pl/telewizja-na-karte

 

Jeśli chodzi o odbiór to mam zaskakująco pozytywne doświadczenia z anteną  Technisat DIGIDISH 45cm.

Zaskakujące, bo miałem bezproblemowy odbiór HD:

1. przy szybkim ustawieniu

2. na północy Polski (czyli trudniej)

3. przy różnej pogodzie

 

Dodam, że jako stojaka użyłem statywu pod halogeny z OBI - jest idealny, bo składany do miniaturowej postaci i średnica rury powoduje, że pasuje jak ulał do uchwytu anteny.

 

Do mocowania nóżek stosuje dodatkowo śledzie z DECATHLON przymocowane na trytytki do nóżek stojaka. Nawet jak wiało to odbiór był ok - zauważyłem, że przy odbiorze są tolerowane odchylenia góra/dół - czasem wręcz mocno bujało anteną a odbiór bez przerywania.

 

Poniżej zdjęcia:

antena_1.jpgantena_2.jpg

antena_3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są teraz też do kupienia anteny płaskie typu Selfsat H30D i zastanawiam się czy taka antena dawała by radę? 

 

Na takiej antenie złapiesz jakość sygnału na poziomie 20 kilku procent w porywach do 30%. Oczywiście przy dobrej pogodzie. 

Telewizja na kartę ma się chyba dobrze, sam mam takową.

 

http://ncplus.pl/telewizja-na-karte

 

Jeśli chodzi o odbiór to mam zaskakująco pozytywne doświadczenia z anteną  Technisat DIGIDISH 45cm.

Zaskakujące, bo miałem bezproblemowy odbiór HD:

1. przy szybkim ustawieniu

2. na północy Polski (czyli trudniej)

3. przy różnej pogodzie

 

Dodam, że jako stojaka użyłem statywu pod halogeny z OBI - jest idealny, bo składany do miniaturowej postaci i średnica rury powoduje, że pasuje jak ulał do uchwytu anteny.

 

Do mocowania nóżek stosuje dodatkowo śledzie z DECATHLON przymocowane na trytytki do nóżek stojaka. Nawet jak wiało to odbiór był ok - zauważyłem, że przy odbiorze są tolerowane odchylenia góra/dół - czasem wręcz mocno bujało anteną a odbiór bez przerywania.

 

Poniżej zdjęcia:

antena_1.jpgantena_2.jpg

antena_3.jpg

 

Na jakim poziomie masz siłę sygnału a na jakim jakość sygnału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co zwykła okrągła będzie lepsza niż te płaskie?

 

Nie. To kwestia tylko i wyłącznie wielkości. Selfsat H30 to będzie odpowiednik właśnie około 60 cm. Od biedy da się na tym sygnał złapać i nawet będzie odbierać, ale przy gorszej pogodzie może być słabo. Jak interesuje Cię panelowa to szukaj H50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H50 to już spory wydatek. Raczej skupiam się na okrągłej 60 albo h30 reszta typ już za duże koszty na oglądanie tv.

Na 60 miałem jak pisałem Polsat i źle nie było tylko czy panelowa da to samo bo jest poreńczniejsza i słyszałem że szybciej idzie złapać sygnał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz talerz to pewnie, że pierw nim się pobaw. Jak Ci nie będzie pasował to wtedy możesz szukać zastępnika. 

Pamiętaj, że ja to robiłem pierwszy raz w życiu i nawet nie wiedziałem czego mam szukać. Myślę, że drugi raz by mi poszło dużo szybciej choćby dlatego, że już mam ustawione programy w TV. Niektórzy forumowicze ustawiają podobno antenę w mgnieniu oka i wierzę im.

Edytowane przez lbuster (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Szukam jakiegoś fajnego mobilnego talerza, zna ktoś coś niedrogiego?
Ewentualnie zastanawiam się czy przymierzać się bardziej do Technisat 45cm (te kwadratowe) czy zdemontować swoją 60cm z balkonu :D tylko gzie to wozić :P
Miał ktoś styczność z tymi antenami technisatu? http://allegro.pl/antena-satelita-technisat-digidish-45-sama-czasza-i7215201213.html zdaje to egzamin?

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiegoś fajnego mobilnego talerza, zna ktoś coś niedrogiego?
Ewentualnie zastanawiam się czy przymierzać się bardziej do Technisat 45cm (te kwadratowe) czy zdemontować swoją 60cm z balkonu  tylko gzie to wozić
Miał ktoś styczność z tymi antenami technisatu? http://allegro.pl/antena-satelita-technisat-digidish-45-sama-czasza-i7215201213.html zdaje to egzamin?


Mam, solidnie wykonana. Używam stacjonarnie, kupiłem z myślą o przyczepie ale nie miałem nigdy okazji zabrać bo nie oglądamy tv :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, jacek00 napisał:

A co chcesz na tym technisacie odbierać? Już było kilka dyskusji na jego temat i wychodzi na to, że to zbyt mała antena

Chce do tego dokupić telewizje na kartę, jakiś statyw i żeby leżało w przyczepie i tyle, ogólnie odbiór raczej w Polsce tam gdzie nie da się wszystkiego mieć na DVB, za granicą raczej nie oglądam TV ale jak będzie to można spróbować przy jakimś dłuższym wypadzie.

43 minuty temu, witus napisał:

Mam, solidnie wykonana. Używam stacjonarnie, kupiłem z myślą o przyczepie ale nie miałem nigdy okazji zabrać bo nie oglądamy tv :(

 

I jak to się sprawdza stacjonarnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.