Skocz do zawartości

odcinki dróg z nachyleniem >12% w Europie


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi tu nie gra do końca w tym Openrouteservice...

Mianowicie na autostradzie z Tarvisio do Udine w jej powiedzmy górnej połowie pokazuje kilka odcinków o długości sumie ok. 10 km. o nachyleniu 16%+.

Jechałem tam wiele razy (bez ogona) i wiem, że generalnie cały ten odcinek to jest zjazd w dół z Alp, ale żeby aż takie tam było pochylenie to coś mi trudno uwierzyć...

Fakt, że to fragmenty, ale najdłuższy ma mieć ok. 2,5 km, a to już jest dużo jak na haratanie pod takim kątem cycepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Po drugiej stronie półwyspu jest także niezły odcinek. Ja tam jechałem bez ogona a i tak miałem mokre gacie. Niektórzy tam dojeżdżają z ogonami, innej drogi nie ma na kemping (szacunek dla nich). Oczywiście miejsce urocze.

Tak, wskazany przez Ciebie odcinek jest trudniejszy i tam bez mega holownika nie ma sensu brać ogona. Z drugiej strony widziałem tam w czerwcu 2017 zestaw z Wrocławia, Ford focus wersja raczej starsza i mała hymer eriba. Solo jest tam spoko, do mojej cepy 500Nm, 4x4, automat albo reduktor. Dojechać tam łatwo, ale wrócić ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem OCB: to tunele. Algorytm który pokazuje profil wysokościowy nie zwraca uwagi na to, że droga jest w tunelu. Algorytm myśli, że droga zawsze jest poprowadzona po gruncie. Dlatego tam gdzie przebiega tunel zamiast odcinka mniej więcej płaskiego, pokazuje nachylenie terenu na rzucie pionowym, nad tunelem - czyli gwałtownie pod górkę a potem z górki. Kolejny, analogiczny błąd (tylko w drugą stornę)  popełnia przy estakadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem OCB: to tunele. Algorytm który pokazuje profil wysokościowy nie zwraca uwagi na to, że droga jest w tunelu. Algorytm myśli, że droga zawsze jest poprowadzona po gruncie. Dlatego tam gdzie przebiega tunel zamiast odcinka mniej więcej płaskiego, pokazuje nachylenie terenu na rzucie pionowym, nad tunelem - czyli gwałtownie pod górkę a potem z górki. Kolejny, analogiczny błąd (tylko w drugą stornę)  popełnia przy estakadach.

Przyszło mi to do głowy jak zacząłem coraz bardziej skracać trasę i rzeczywiście największe nachylenie było na tunelach, ale dzięki za odpowiedź, bo faktycznie mnie to zaskoczyło...

Zgadza się, aby pokazywał prawidłowo to dane musiały by być geodezyjne a nie satelitarne.

To dobrze, bo niemal zawsze ze mną jeździ geodeta - powiem mu teraz tylko żeby zabrał sprzęt ze sobą;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, aby pokazywał prawidłowo to dane musiały by być geodezyjne a nie satelitarne.

Mapa ma oznaczone które odcinki biegną w tunelach (cyfrowe dane mapy mają flagę, która oznacza tunel), więc algorytm mógłby na to zwracać uwagę i przyjmować wysokość wlotu i wylotu z tunelu, a resztę apoksymować. IMHO błąd (analityczny) w oprogramowaniu.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12%+ na Chorwacji może zdarzyć się często.

Nie chodzi tu oczywiście o autostrady, ale każda autostrada dla każdego kiedyś się kończy, a przecież wiemy jakie jest wybrzeże Chorwackie i że z autostrady trzeba ostro zjechać w dół.

W tym toku nie, ale w przyszłym wybieram się do Trogiru. Openrouteservice pokazuje na odcinku od zjazdu z autostrady do Trogiru 400m odcinek o nachyleniu 16%+. Ruszenie pod górkę jeśli zajdzie konieczność zatrzymania może się okazać niewykonalne, zwłaszcza jak towcar.info szacuje, że mój zestaw może ruszyć max. pod 13-14%;-)

Oczywiście konieczność zatrzymania akurat w tym miejscu jest mocno wątpliwa, ale jednak może się zdarzyć...

Można też alternatywnie zjechać z autostrady wcześniej, ale tu też mamy w sumie 400m 16%+, tyle że rozłożone na trzy odcinki (jeden max. 200m).

Jechał ktoś z Was tą trasą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12%+ na Chorwacji może zdarzyć się często.

Nie chodzi tu oczywiście o autostrady, ale każda autostrada dla każdego kiedyś się kończy, a przecież wiemy jakie jest wybrzeże Chorwackie i że z autostrady trzeba ostro zjechać w dół.

W tym toku nie, ale w przyszłym wybieram się do Trogiru. Openrouteservice pokazuje na odcinku od zjazdu z autostrady do Trogiru 400m odcinek o nachyleniu 16%+. Ruszenie pod górkę jeśli zajdzie konieczność zatrzymania może się okazać niewykonalne, zwłaszcza jak towcar.info szacuje, że mój zestaw może ruszyć max. pod 13-14%;-)

Oczywiście konieczność zatrzymania akurat w tym miejscu jest mocno wątpliwa, ale jednak może się zdarzyć...

Można też alternatywnie zjechać z autostrady wcześniej, ale tu też mamy w sumie 400m 16%+, tyle że rozłożone na trzy odcinki (jeden max. 200m).

Jechał ktoś z Was tą trasą?

Ja tam na tej mapie widzę max 8% ze zjazdu? Nie ma co panikować drogę do Chorwacji masz płaską jak stół :D Zwłaszcza jadąc po autostradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym toku nie, ale w przyszłym wybieram się do Trogiru. Openrouteservice pokazuje na odcinku od zjazdu z autostrady do Trogiru 400m odcinek o nachyleniu 16%+. Ruszenie pod górkę jeśli zajdzie konieczność zatrzymania może się okazać niewykonalne, zwłaszcza jak towcar.info szacuje, że mój zestaw może ruszyć max. pod 13-14%;-)

Oczywiście konieczność zatrzymania akurat w tym miejscu jest mocno wątpliwa, ale jednak może się zdarzyć...

Można też alternatywnie zjechać z autostrady wcześniej, ale tu też mamy w sumie 400m 16%+, tyle że rozłożone na trzy odcinki (jeden max. 200m).

Jechał ktoś z Was tą trasą?

W którym miejscu te 16%? Jechałam tym odcinkiem na Trogir i dalej do Kasteli i napewno nie ma na nim 16% , ani nawet 12 % też nie - normalna bardzo droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu te 16%? Jechałam tym odcinkiem na Trogir i dalej do Kasteli i napewno nie ma na nim 16% , ani nawet 12 % też nie - normalna bardzo droga.

O żesz Kulson - już wiem o co chodzi;-)

Ustaliliśmy już wcześniej, że to narzędzie przekłamuje na tunelach, a takowych tam nie ma.

Ale sprawdziłem w mapach wujka gugla i oczywiście tam, gdzie jest przecięcie drogi z torami, to droga idzie estakadą, a to narzędzie mierzy wysokość nad terenem, stąd nachylenie 16%+...

Trzeba jednak uważać korzystając z niego, a właściwie trzeba wziąć poprawkę, że wszystko co oznacza 16%+ to są błędy wynikające z tuneli i wiaduktów.

Poza tym rzeczywiście nachylenie nie przekracza na tym odcinku 9%.

Zresztą - spotykałem już 12% w realu i wiem jak to wygląda, dlatego 16% to chyba nierealne na ogólnodostępnych drogach.

Największy problem w drodze na południe mam tylko zatem na granicy ze Słowacją, gdzie na dwóch najbliższych przejściach (Muszynka i Mniszek), rzeczywiście są dwa podjazdy klasyfikowane na kilkusetmetrowych odcinkach w przedziale 10-15%.

Chyba za bardzo jestem zestresowany tym moim słabym holownikiem i jeśli cycepa to będzie jakieś 85% dopuszczalnej do ciągnięcia DMC to chyba nie mam się co przejmować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zważ zestaw przed wyjazdem. Nie przekraczaj wartości podanej w polu F3 dowodu rej samochodu i będzie dobrze. Pod krótkie, strome odcinki sobie poradzisz. Najwyżej zrobisz kilkaset m na pierwszym biegu. Ja tak wyjechałem pod Muszynkę, gdzie na pozostałych trasach jeździłem 70-80 km/h. Jazda z przyczepą a jazda solo to dwie różne bajki i nie przejmuj się że najwyższego biegu nie użyjesz zbyt często.

A, no i jeszcze ważna uwaga. Ja miałem gorszy stosunek niż 85%. Myślę jakieś 105%. To było zanim zacząłem przyczepę ważyć. Dlatego to jest takie ważne żeby mieć świadomość co się ma na haku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za rady.

To moje przeżywanie wynika z tego, że miałem przed zakupem przyczepy zmienić samochód na mocniejszy, ale tak się nie stało i nie stanie przynajmniej przez dwa następne sezony.

Cepkę kupuję gołą z wyposażeniem dodatkowym nie przekraczającym 10 kg (względem MW golasa). Płynów nie planuję targać więcej niż 10 l, a butlę mam lekką. Dlatego masa gotowej do jazdy nie przekroczy mi 950 kg.

Wszystko co potrzebuję do załadowania jest już zważone i nie przekroczy 100 kg (niemal wszystko co ciężkie ląduje w samochodzie). Nawet przedsionek (zadaszenie) i podłogę mam lekką - wszystko pod kątem minimalizacji wagi.

Pewnie z biegiem lat nazbieram gratów, ale pierwszy sezon powinien być w wersji light;-)

A że w holowniku mam - póki co - wolnossącą benzynę, to do DMC przyczepy z F3 wolałbym się nie zbliżać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 2 wjeżdżałem na tą górkę (40 km/h) - Mniszek - wiec nie jest tak strasznie jak na początku wygląda - a nie mam mocarza 100 kucy i 192 Nm i przyczepa 1300 dmc. I nawet start był pod stromiznę - w tym roku remontowali na Słowacji drogę i było wahadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to luzik...

Ja wprawdzie mam 120 kucy, ale to co ważniejsze, czyli Nm - zaledwie 156 przy 4.400 obr. - cóż, nikt nie powie, że wolnossąca benzyna to ideał holownika (no chyba że chodzi o kilkulitrowe monstrum)...

Pojeżdżę sobie po okolicznych górkach i nic mi nie będzie straszne (do domu mam 9%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.