Skocz do zawartości

Trójkąt ostrzegawczy w przyczepie


jacety

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj oglądałem"Uwaga pirat" i ku mojemu zdziwieniu usłyszałem że ciągnąć cepke muszę mieć dwa trójkąty ostrzegawcze ,jutro idę do garażu poszukać drugiego . Czy wy wiedzieliście o takim przepisie czy tylko ja byłem nie doinformowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzisiaj oglądałem"Uwaga pirat" i ku mojemu zdziwieniu usłyszałem że ciągnąć cepke muszę mieć dwa trójkąty ostrzegawcze ,jutro idę do garażu poszukać drugiego . Czy wy wiedzieliście o takim przepisie czy tylko ja byłem nie doinformowany

Oczywiście że musi być.Zawsze mamy dwa trójkąty jak jedziemy. :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba normalne jest że musisz mieć dwa trójkąty. Jak zostawisz przyczepę na poboczu (np kapeć). Ustawiasz trójkąt. Więc nie możesz jechać holownikiem bo nie masz obowiązkowego trójkąta. Dlatego ten przepis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trójkąt musy być wyposażony tylko i wyłącznie POJAZD SAMOCHODOWY. Przyczepa, zgodnie z Ustawą prawo o ruchu drogowym nie jest POJAZDEM SAMOCHODOWYM, przeciwieństwie do np motocykla.

 

O obowiązkowym wyposażeniu tylko pojazdu samochodowego wprost mówi Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia:

 

§ 11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża się:

13) w trójkąt do ustawiania na drodze, przeznaczony do ostrzegania o obecności unieruchomionego pojazdu; przepisu nie stosuje się do motocykla jednośladowego.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi nawet traktorem jak jedziesz to kazda z przyczep musi byc wyposazona w trojkat.

Nie róbcie z policjantów debili.

U mnie w każdym zestawie są dwa trójkąty.

Jade teraz nie będę szukał podstawy prawnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi nawet traktorem jak jedziesz to kazda z przyczep musi byc wyposazona w trojkat.

Nie róbcie z policjantów debili.

U mnie w każdym zestawie są dwa trójkąty.

Jade teraz nie będę szukał podstawy prawnej

No to podaj przepis. Bo ja powyżej podałem dokładny przepis. W przepisach nie ma ani słowa o obowiązkowym wyposażeniu przyczepy w trójkąt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko bo jade

§ 11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża się:

 

13) w trójkąt do ustawiania na drodze, przeznaczony do ostrzegania o obecności unieruchomionego pojazdu; przepisu nie stosuje się do motocykla jednośladowego;

 

2. Przepisy ust.1 pkt 1, 10, 11, 13 i 18 stosuje się również do przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podaj przepis. Bo ja powyżej podałem dokładny przepis. W przepisach nie ma ani słowa o obowiązkowym wyposażeniu przyczepy w trójkąt.

Warunki techniczne

 

13)w trójkąt do ustawiania na drodze, przeznaczony do ostrzegania o obecności unieruchomionego pojazdu; przepisu nie

stosuje się do motocykla jednośladowego;

14) w gaśnicę umieszczoną w miejscu łatwo dostępnym w razie potrzeby jej użycia; przepisu nie stosuje się do motocykla;

15) w tłumik wydechu – w odniesieniu do pojazdu wykorzystującego do napędu silnik spalinowy; wylot rury wydechowej

nie może być skierowany w stronę otworów wlotowych urządzeń wentylacji;

16) (uchylony);

17) (uchylony);

18) w miejsce przewidziane do umieszczenia tablic rejestracyjnych, spełniające wymagania określone w załączniku nr 5

do rozporządzenia; przepis stosuje się do pojazdu samochodowego mającego cztery i więcej kół, wyprodukowanego

po dniu 31 grudnia 1999 r. oraz ciągnika rolniczego wyprodukowanego po dniu 30 czerwca 2011 r.;

19) w zaczep do holowania z przodu pojazdu, a w odniesieniu do samochodu osobowego także z tyłu; zaczep do holowa-

nia powinien wytrzymywać siłę zarówno ciągnącą, jak i ściskającą równą co najmniej połowie ciężaru wynikającego

z dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu, na którym jest zamocowany; przepis stosuje się do pojazdu wyprodukowa-

nego po dniu 31 grudnia 1999 r.;

20) w podpórkę (podpórki), zapewniającą stabilne ustawienie pojazdu na podłożu, zgodną z przepisami o homologacji

pojazdów;

21) w uchwyt (uchwyty) dla pasażera zgodny z przepisami o homologacji pojazdów;

22) w podnóżki lub inny sposób oparcia dla nóg dla kierującego i pasażera; przepis stosuje się do motocykla.

2. Przepisy ust. 1 pkt 1, 10, 11, 13 i 18 stosuje się również do przyczepy.

 

W tym samym przepisie jest że stosuje się również do przyczepy.

A tu info z PZM

https://www.pzmtravel.com.pl/pzmoferta/przepisy,drogowe,78.html

 

 

O nie zauważyłem że wilk435 napisał to samo. :)

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez klonik058 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klonik, ale z pzm zalinkowałeś ale chyba nie polskę :/

Mój błąd Francja. ;) Ale warunki techniczne polskie. ;)

 

Zresztą ta informacja też się pomocna jak ktoś się wybierze do Francji. ;)

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.