Skocz do zawartości
dudek_t

Wyważać opony? A po co?

Rekomendowane odpowiedzi

dudek_t

A no po to... 

d2161f5a755d9b79.jpg

Jakoś nie widzę założenia takiego koła, nawet do towarówki. Trzeba było pokręcić oponą i wyniki były już normalne. Parę odważników i wiadomo że jest jak być powinno. 

PS. Fabryczne koła nie były wyważone  :oslabiony:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cezarr

Trzeba było wyważyć proszkiem ;)

Edytowane przez Cezarr (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
szary11

Azotem pompowane? ;) 78% optymalnie :ok:

Prawdopodobnie nie odczuje się wyważenia, ale łożyska będą miały lżej. Sporo miałeś do naklejenia ciężarków, nie zaszkodzi.

Poprzedni właściciel, w sprzedanej towarówce wyważył koła. Nawet zapas. W nowej brak, w kempingu raczej też.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kalapan

Ja też wyważałem mimo, że nowe opony.Zapas również, zawsze to łożyska dostaną mniej w kość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
czyś
Napisano (edytowane)

Gumiarze zwykle słysząc że to do przyczepy, mówią, a po co to wyważać do tych prędkości?

Nie słuchać takich oszołomów, wyważać. Po co łożyska zażynać, i wkręty w cepie luzować od drgań, tyle tylko ze nie wyczuwalnych przeważnie na holowniku.

Znam gościa, który nie wyważał, wolno nie jeździł, i łożyska w lekkiej podłodziówce pod małą i leciutką motoróweczką dosłownie rozpadły mu się w połowie drogi powrotnej z Chorwacji. Felerne łożyska się zdarzają, ale pad łożysk w sporadycznie użytkowanej i stosunkowo nowej lekkiej cepce to rzadkość. W zaprzyjaźnionej wypożyczalni tez wyważają, bo jak nie zwracali na to uwagi, to musieli stosunkowo często wymieniać łożyska, ich klienci często ganiają dłuższe trasy (zauważyli to przy cepkach z hamulcami najazdowymi, diagności na przeglądach czepiali się non stop luzów na łożyskach).

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łza Włóczynutka

Dziwni ci gumiarze, zarobić nie chcą? Mam towarówkę i w niej koła 13" nie były wyważone, gdy ją kupiłem. Na pusto szarpała jak reksio szynkę już przy 70km/h - po wyważeniu całkiem złagodniała. Mniejsze koła szybciej rotują, więc większe siły odśrodkowe działają i złe wyważenie jest bardziej dokuczliwe niż w większych kołach, które mamy zazwyczaj w autach. Gumiarze chyba fizyki nie znajo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi