Skocz do zawartości

Przeglądy gazowe


szantymen

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, jacek00 napisał(a):

Przeglądy robi multum osób. Tylko, że zazwyczaj papiery, które Ci ludzie wystawiają są nic nie warte i jest to dodatkowe wyciąganie kasy (przegląd z certyfikatem vs przegląd bez).

O ile się nie mylę to dokumenty honorowane np w DE wystawiają firmy, które przeszły odpowiednie szkolenie w niemieckiej DVGW.


WIęc jeśli komuś potrzebny prawdziwy przegląd G607 to musi poszukać firmy, która ma uprawnienia od DVGW i jest upoważniona do wystawiania zaświadczeń zgodnych z ich wymogami i przez nich honorowanych. 

Czy ten Darek z ALPO to ma? Warto się dowiedzieć :) 

Jacku dostałem podobną informację od VW jak badałem temat przeglądu instalacji w moim kamperze bo miałem naklejkę na drzwiach i myślałem, że u nas to też obowiązkowe przeglądy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

13 minut temu, Misio napisał(a):

Kiedyś miał...

Kiedyś nikt nie mógł mieć poza firmami z DE ;) I polskie firmy często dawały takie naklejki własnej produkcji z napisem G607 itd. Jak jest teraz to nie mam pojęcia. 

Ale myślę, że dobrym tropem do spytania będzie Tredon, który jest autoryzowanym przedstawicielem Trumy na Polskę, i o ile mi wiadomo mają tam osoby uprawnione do przeprowadzania i wystawiania certyfikatów DVGW 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Misio napisał(a):

Kiedyś miał...

Jesteś pewny? Ja kilka razy sprawdzałem na stronach DVGW ( https://g607.de/ ) i nie pamiętam żeby tam figurował. Obecnie nie widzę też żeby tam był), ale te uprawnienia trzeba odświeżać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tomii napisał(a):

Jesteś pewny? Ja kilka razy sprawdzałem na stronach DVGW ( https://g607.de/ ) i nie pamiętam żeby tam figurował. Obecnie nie widzę też żeby tam był), ale te uprawnienia trzeba odświeżać. 

O wygląda, że w PL mamy dwie firmy mogące wystawiać certyfikaty G607 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcin_G napisał(a):

Czy to oznacza, że jeśli zrobię uprawnienia to jestem skazany na sukces w biznesie karawaningowym?

image.png.5a172e077ef2f33c52eb63190b430072.png

Nie, bo u nas nikt nie potrzebuje takiego przeglądu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg podlinkowanego artykułu nadal będzie obowiązek, ale niekoniecznie w oparciu o normę G607. Przeglądy będą mogły robić niezależne serwisy, nawet te nieposiadające akredytacji. Nie wiadomo jeszcze jak często będą wymagane, ale zakładam że interwał 2 lat zostanie utrzymany. Artykuł jest sprzed roku, więc może już więcej wiadomo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nie ma takiego obowiązku i zagranicą nikt nigdy o to nie pyta, ale czasem taki przegląd warto sobie zrobić dla własnego bezpieczeństwa, ja robiłem np. po tym jak demontowałem lodówkę.  Robi to praktycznie każdy serwis kempingowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Marcin_G napisał(a):

Wg podlinkowanego artykułu nadal będzie obowiązek, ale niekoniecznie w oparciu o normę G607. Przeglądy będą mogły robić niezależne serwisy, nawet te nieposiadające akredytacji. Nie wiadomo jeszcze jak często będą wymagane, ale zakładam że interwał 2 lat zostanie utrzymany. Artykuł jest sprzed roku, więc może już więcej wiadomo. 

Robilem w ubieglym roku przeglad przyczepy i od razu mi powiedziano, ze przeglad gazu jesli chce. Nie ma obowiazku. Na kilku kempingach na ktorych bylismy tez nikt o to nigdy nie pytal. W Holandii zero zainsteresowania. Pewnie sie jakis kemping znajdzie, co tego wymaga, ale to juz raczej przeszlosc powoli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Wegrzyn napisał(a):

Robilem w ubieglym roku przeglad przyczepy i od razu mi powiedziano, ze przeglad gazu jesli chce. Nie ma obowiazku. Na kilku kempingach na ktorych bylismy tez nikt o to nigdy nie pytal. W Holandii zero zainsteresowania. Pewnie sie jakis kemping znajdzie, co tego wymaga, ale to juz raczej przeszlosc powoli. 

Przez 8 lat podróżowania z przyczepą odwiedziłem z kiilkaset kempingów. Nigdy nikt nie pytał o żadne przeglądy gazowe. To jest zwykłe urban legend i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu na 2 kempingach w Niemczech byłem poproszony o dokument przeglądu... Zaświadczenie i naklejka od ALPO "zadziałały". Na jednym z tych kempingów była "draka", bo nie chcieli wpuścić innego auta z Polski, bo nie miał przeglądu, a nas przed nimi wpuścili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał(a):

Przez 8 lat podróżowania z przyczepą odwiedziłem z kiilkaset kempingów. Nigdy nikt nie pytał o żadne przeglądy gazowe. To jest zwykłe urban legend i tyle. 

mylisz sie, wciaz sa kempingi, ktore nie wpuszczaja bez plakietki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.