Skocz do zawartości

Jak ustawić wyposażenie, na minimalnej powierzchni ?


adamkwiatek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dokładnie o takim rozmieszczeniu pisałem jak na drugim szkicu :ok:  Pierwszy szkic daje większą przestrzeń ale to już inna konstrukcja a pisałeś o kontenerze (w domyśle prostokąt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie , może trochę opisowo:

AD 6. Kuchnie ustawiłbym po przeciwnej stronie wejścia w bezpośrednim sąsiedztwie z łóżkiem.

Wydłużając blat kuchenny (składany z dowolnej strony) w przestrzeni nad łóżkiem = w tzw nogach

otrzymamy "jedzenie podane do łóżka".

W temacie lodówki, może rozgraniczyć wyprawy zimowe od letnich czyli zrezygnować z typowej lodówki.

W zimie lodówka studencka w wygospodarowanej przestrzeni bagażowej, a w lato do szafy gdzie nie ma strojów narciarskich wstawić dużą przenośną lodówkę.

Inna wersja: lodówkę zabudować w przestrzeni bagażowej z małymi drzwiczkami dostępnymi od strony wnętrza przyczepy?

Np. nad łóżkiem.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voku - kurdebalans - jaki fajny szkic - wielkie dzięki :) Kombinuję, jak "koń pod górę", stąd koncepcja upchnięcia kabiny w dziobie, a lodówki na rufie w postaci jakiegoś pojemnika. Zalety takiego rozwiązania, to mniejszy opór aerodynamiczny i brak problemów z lodówka w środku budy ( nagrzewanie wnętrza latem, przewiewy mrozu w zimie, smród spalin,kombinacje z kominem itd.).

Moja koncepcja oparta, o boje z lodówką, skłania mnie do wywalenia cholerstwa na zewnątrz

Wspomniałem, że nie musi to być koniecznie tylko 3m długości, ale godząc się na ciasnotę, nie chciałbym przekraczać 4 m.

Zastanawiam się, czy kształt z dziobem, nie wydłuży zbytnio całego tego ogona, jeśli dodamy do tego dyszel we właściwych proporcjach, z rękojeścią hamulca ?

Malinki - proszę, o nagryzmolony odręcznie szkic, na kratkowanym papierze, podobnie proszę Kit, o to samo :)

Jestem nieugięty w kwestii "składania" stołu i czegokolwiek innego - wszystko musi stać, jak po środkach na potencję :)

Wszystkim twórcom przyszłej kapsuły obiecuję "tablicę pamiątkową" z ich nickami, wygrawerowanymi w blasze, przynitowanej do zewnętrznego poszycia budy !

Jak mnie ktoś wyśmieje na parkingu, to pokażę mu listę projektantów, by nie myślał, że to mój pomysł - jestem niewinny panie władzo - to nie moja ręka ! :)

Edytowane przez adamkwiatek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko jeszcze jeden.

3500m brodzik 70x70 jeszcze coś można wyczarować, lodówka szafa + szafki stolik wszytko się powinno zmieścić,

Po stronie widocznej można dać jeszcze szafki.

post-20868-0-14756100-1513678846_thumb.jpg

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamkwiatek - czy w szerokości kontenera mają się zmieścić nadkola czy koła będą na zewnątrz? Bo koła dość poważnie mogą ograniczyć projektowanie albo bardzo wysoko podnieść podłogę.

 

Edit.

podłoga płaska - doczytałem, ale nadal jest pytanie odnośnie kół - bo one jednak zdecydowanie uwarunkują miejsce usytuowania drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamkwiatek - czy w szerokości kontenera mają się zmieścić nadkola czy koła będą na zewnątrz? Bo koła dość poważnie mogą ograniczyć projektowanie albo bardzo wysoko podnieść podłogę.

 

Edit.

podłoga płaska - doczytałem, ale nadal jest pytanie odnośnie kół - bo one jednak zdecydowanie uwarunkują miejsce usytuowania drzwi.

Koła będą pod podłogą, co podnosi podłogę, ale czyni ją ustawną - słowem nie przejmujemy się niczym innym, tylko upychaniem gratów na minimalnej powierzchni :)

 

Tak na szybko jeszcze jeden.

3500m brodzik 70x70 jeszcze coś można wyczarować, lodówka szafa + szafki stolik wszytko się powinno zmieścić,

Po stronie widocznej można dać jeszcze szafki.

Voku, a co myślisz, o koncepcji, by wyjechać z kabiną w "dziób okrętu " - zyskalibyśmy nieco miejsca w środku ?

Ładnie wyglądają Twoje koncepcje więc jak znajdziesz chwilę, to proszę, byś może przetasował mój wariant z kabina na dziobie, bo wolałbym 90 cm :)

Edytowane przez adamkwiatek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kabina kwadrat? Najlepiej było by dać na tak małej przestrzeni podkowę ze stolikiem kosztem łóżka, osobny stolik na tak małej przestrzeni jest słabym pomysłem, zobacz sobie na układy z przyczep hobby 400/440 lub innej podobnej wielkości bo tu się chyba nic nie wyczaruje. 

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na szybko po przeczytaniu tematu takie coś się w głowie zrodziło...4x2 podłoga / wysokość wnętrza też ok 2m / szare kreski to ok 1m
post-28102-0-04095900-1513726879_thumb.png

łazienka taka duża, bo nie wiem - nigdzie nie napisałeś - 2jka do wiadra czy jakiegoś bardziej cywilizowanego rozwiązania???

Robienie przodu w "dziób" raczej słaby pomysł wg mnie, bo to tylko ucina i tak ograniczone miejsce.

Kurczaki  - zapomniałem że kuchnia z piekarnikiem ma być  :oslabiony:  



Najprościej byłoby na trawie/śniegu zrobić prostokąt te 4x2 i układać powycinane kartony w wielkości danego sprzętu do upchnięcia

Edytowane przez MaciekR4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, może coś sprawdzonego? Zamiast kibelka wstawić prysznic

https://www.hobby-caravan.de/fileadmin_additional/threesixty_upload/360-views-inside/2018/WW/ontour_390_sf/index.html

csm_2018_gr_ww_ontour_390sf_7f682f0b71.p

117dc544b975acee91e904cb029db7f9.jpg

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 420 w tym układzie i dla dwójki to spoko rozwiązanie.

Piszesz o upakowaniu butli i wody, jeśli ma nie zamarzać, i nie robimy bakisty to trzeba to ułożyć pod wyrkiem?

W tym układzie problem z ustawieniem kuchni z piekarnikiem. Wg mnie koniecznym rozwiązaniem będzie oddzielenie tych dwóch produktów aby piekarnik trafił na wyższe segmenty zabudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Obserwuję temat od pierwszego posta. Moje subiektywne sugestie...

Drzwi na tyle, a łóżko na przodzie z uwagi na to że jeździsz w zimie. Kuchenka przy drzwiach na samym tyle, piekarnik nad lodówką obok zlew. W rogu kibel. Dalej kwadratowy prysznic. Łóżko na dyszlu jakiś metr nad podłogą. Pod nim duży schowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cenię Waszą pomoc w okresie bieganiny przedświątecznej i myślę, że ten kawałek blachy mosiężnej z laserowym grawerunkiem, wcale nie będzie mały :)

Często jest tak, że potykamy się, o coś, czego nie widzimy, a dla innych jest to oczywistość :)

Z powyższego powodu nie ma złych koncepcji, nawet z łóżkiem na suficie, bo na zasadzie skojarzeń - może zainspirować w formie olśnienia :)

Sugeruję, by każde z Was tworzyło przyczepę "idealną", według swoich potrzeb, uwzględniając jedynie ramy wymiaru w środku ( 1,9 - 3/3,5/4/)

Kabina prysznicowa wolnostojąca ( ma wszystkie ściany), ma jednocześnie spełniać rolę WC - to tylko informacja,( Voku + MaciekR4), by nie próbować szukać miejsca, o większej powierzchni, bo wszystko załatwia wymiar 90 cm.

Bardzo ciekawe są koncepcje z drzwiami obok łóżka, ale muszę unikać takich rozwiązań, bo jeżdżę zimą, na co zwrócił uwagę Commander.

Malinki podzielają moją koncepcję, by łóżko było wysokie, na tyle, by postawić pod nim butle z gazem.

Voku - myślałem, o stoliku, jako przedłużeniu ciągu kuchnia - zlewozmywak, który dochodzi do brzegu łóżka, a korzysta się z niego siedząc na łóżku, ewentualnie jedno siedzi na dostawianym krzesełku.

Wariant takiego stolika jest siermiężny, bo podyktowany oszczędnością przestrzeni - fajniej byłoby mieć jakieś oparcia pod plecy.

Fajna jest też ta przyczepa z załączonego linku.

Nasza buda będzie kundlem - krzyżówką wszystkich koncepcji.

Chciałbym Was zainteresować pomysłem wyrzucenia lodówki na zewnątrz w osobnym kufrze i ideą wyniesienia kabiny prysznicowej  na dziób, na dyszlu - jak byście to rozwiązali ?

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję, że z nudów, w przerwach pomiędzy obżarstwem świątecznym, po toastach, za zdrowie i powodzenie, zaświta Wam jakaś genialna myśl, i nie zdążycie jej zapomnieć, nim wyparuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wózki widłowe mają butle na bok może by dało radę takie też do przyczepy wstawić? Zawsze zastanawiało mnie dlaczego nie dac właśnie butli do środka w okresach zimowych problem propan butan rozwiązany można dac w jakiś szczelny schowek z wentylacja mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leżąca butla, owszem, ale tylko jako pozycja transportowa, ponieważ przy większym zapotrzebowaniu na gaz, mógłby pewnie wydostawać się w fazie ciekłej z palników.

Trzeba tak kombinować, by przynajmniej jedna butla mogła stać.

Przyznam szczerze, że warto byłoby poeksperymentować w tym kierunku, np. z przewodami gazowymi, o średnicy na tyle dużej, by płynny gaz mógł odparować.

W przypadku projektowanej budy, łóżko zapewne będzie wystarczająco wysokie, by butle mogły stać.

Wysokie łóżko ma też znaczenie zimą - jest w nim cieplej :)

Nasze aktualne "studia" nad upakowaniem gratów, mają fundamentalne znaczenie, ponieważ umożliwią nam ostateczne określenie wymiarów budy.

Istotną kwestią jest szerokość "ciągów komunikacyjnych", by można się było przecisnąć z dupą średniego kalibru, z poprawką na wzrost dobrobytu :)

Później będziemy zajmowali się : jak wyposażyć budę, i nie zbankrutować, będziemy próbowali adaptować jakieś "gotowce", by może udało się uniknąć rzeźbienia wszystkiego od początku, choć słabo w to wierzę.

Czeka nas sporo przemyśleń, ale dzięki temu, odwracając swoja uwagę, od szarej rzeczywistości, łatwiej pokonać jesienno - zimową depresję :)

Edytowane przez adamkwiatek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.