Skocz do zawartości

Podgrzewacz wody w przyczepie Elddis


victor

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Około miesiąc temu kupiłem pierwszą swoją przyczepę Elddis Avondale Avocet.

Ponieważ nie znam nikogo kto posiada jakąś wiedzę nt. przyczep kempingowych zakupu dokonałem samodzielnie bez dokładnego zaglądania we wszystkie zakamarki. Wiem, wiem...

Po załatwieniu wszystkich formalności związanych z rejestracją przyglądnąłem się wszystkim urządzeniom dokładniej. Sprawdziłem działanie lodówki, kuchenki, ogrzewania, oświetlenia. To wszystko działa.

Nie rozumiem natomiast o co chodzi z podgrzewaniem wody. Chodzi o to, że w miejscu gdzie zwykle w Elddisach (pod prawą kanapą) znajduje się podgrzewacz jest tylko to co zamieszczam na zdjęciach. Nie widzę żadnego urządzenia do podgrzewania wody.

Miejsce gdzie zwykle jest jakiś podgrzewacz wygląda tak jak na zdjęciach poniżej

To jest jakiś rodzaj podgrzewacza czy kiedyś był i został zdemontowany?

Brak sterownika i nie widzę nawet miejsca gdzie mógłby kiedyś być, brak także otworu wentylacyjnego do odprowadzenia spalin gazu.

Proszę o pomoc doświadczonych forumowiczów i odpowiedź na pytanie co to jest, ewentualnie co tu było ? Co to za kostka i ucięty przewód dwużyłowy?

post-32187-0-96713200-1513446798_thumb.jpgpost-32187-0-73390200-1513446834_thumb.jpgpost-32187-0-56018400-1513446866_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, ze w Elddis Avondale Avocet powinien być carvel caskade 2.

Ale mogę się mylić. Zresztą na ścianie jakieś zaślepienie jest. Jak wygląda ściana od zewnątrz? Masz może zdjęcia.

 

Powinno być taka osłona komina f02b4fcd1e9eda56af69f8e3c3269ea5.jpg

 

A tak wygląda cały bojler gazowy.

Sterownik też na zdjęciu. Ten na boljerze.

 

 

ecc15a72d9cf8878b7d1ed0ab935cf72.jpg

 

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez klonik058 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji w internecie wynika, że powinien to być Carver Cascade lub wersja Cascade2 tak jak piszesz, też to wyczytałem jednak na ścianie nie ma żadnego otworu nawet zaślepionego do tej części z palnikiem więc było tam coś innego. Tylko co?

Odnośnie zdjęć to ściana boczna jest biała, natomiast podłoga z "tym czymś" to nie zaślepka tylko właśnie jakieś pozostałości po "czymś".

Edytowane przez victor (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystko się zgadza. Brakuje jeszcze tylko informacji o roku produkcji. Klonik też ma rację co do bojlera ale diabeł tkwi w szczegółach. Wersja przedstawiona na zdjęciach jest starszawa. Te nowsze (nie wiem od jakiego roku) mają nieco inny panel sterowania. Kabel i wtyczki pomiędzy panelem sterowania a.... sterownikiem przy bojlerze też są różne. Co do wylotu spalin wcale nie musi być boczny. Może być kominkowy czyli kominkiem przez dach. Przedstawione zdjęcia sugerują, że "cóś" tam było. Są przewody wodne. Jakieś przypuszczam przyłącze, a kabel czterożyłowy z wtykiem ale komputrowym wskazuje na wtyk do sterownika. Są jeszcze przewody dwużyłowe wskazujace na wersje SE czyli kombi z podgrzewaniem elektrycznym. Ale "ogonek" fajowy. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.