Skocz do zawartości

Panele fotowoltaniczne z aliexpress


BeeBee

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Planuję zakup panela o mocy około 100 W. Czy ktoś może zamawiał coś takiego na Aliexpress? Można tego znaleźć sporo, ale czy warto? Czy za taki panel trzeba bedzie zapłacić cło i VAT? Teoretyczne oszczędności moga być spore, ale czy ostatecznie nie okaże się, że albo panel nie bedzie dzialał, albo trzeba będzie dopłacić podatek i cło?

 

Przykładowy link: https://pl.aliexpress.com/item/100w-mono-semi-flexible-solar-panel-100watt-flexible-solar-panel-for-boat-RV/32447117289.html?isOrigTitle=true

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sam się zastanawiałem ale:

- to jednak "chińczyk" do których nie do końca jestem przekonany - tak wiem teraz 90 %

  "towaru" jest chińskie, jednak nie bardzo mam zufanie do ichnich wewnętrznych procedur kontroli jakości;

- dziwne że dostawa z Rosji niemożliwa a byłoby bliżej i pewnie szybciej,

- podejrzewam problemy z egzekwowaniem ewentualnej gwarancji;

- no i osobiście wystraszyłem się kwestii rejestracji i porozumiewania.

Spróbuj w końcu te szlaki też trzeba przetrzeć. Może ktoś z "braci" już zamawiał 

i się wypowie. 

Powodzenia pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamówiłem podobny panel 100w na aliexpress. Doszedł po 72 dniach od zapłaty za towar.  Nie licz na to że tych gabarytów paczka ujdzie uwadze celników. Ja zapłaciłem 106 pln podatku Vat. Nie wiem czy jest sprawny ale nie było odpowiednich warunków aby podłączyć go do instalacji solarnej w przyczepie. Niektóre sklepy internetowe z Chin mają swoje magazyny w Europie  i  stamtąd można kupić panel w podobnej cenie jak  na Aliexpress + koszty wysyłki - bez płacenia podatku Vat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie spokojnie kupisz w Polsce

Mozesz podpowiedziec gdzie? Sprawdzalem w sklepach internetowych w Polsce i taki panel kosztuje okolo 780 zł. Np: https://www.ledats.pl/pl/panele-fotowoltaiczne/3477-panel-fotowoltaiczny-100w12v-na-elastycznym-podlozu.html

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też zamówić z wysp lub Niemiec bez cła. 15 dni czas oczekiwania.

 

Link przykładowy.

 

 

http://s.aliexpress.com/AVvaYfey

(from AliExpress Android)

Sa też tańsze. Ale wysyłka z chin.

 

http://s.aliexpress.com/zeeiaUbI

(from AliExpress Android)

 

Do 150 euro nie płacisz cła. Z DHL po wyżej 150e pewne cło żądają faktury.

 

No chyba że się coś zmieniło.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez klonik058 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, a tak na marginesie. Czytam nasze forum i "umotornionych". Gdzieś (zabijcie mnie nie wiem gdzie) "obiło mnie się o oczy" wypalanie paneli elastycznych.

Na zdjęciach wyglądało mi to bardziej na rozwarstwianie i puchnięcie zewnętrznej folii. Nie było albo nie doczytałem nic na temat spadku sprawności ale wyglądało to niezbyt ciekawie. Więc pytanie? Czy musi to być panel elastyczny, a może zadowoliłby zwykły? Co jest ważne w tym przpadku? Wymiary, waga, aerodynamika, łatwość montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwazam panel wlastyczny dlatego, ze:

* duzo mniej waży

* jest (teoretycznie) łatwiejszy w montażu

* zwykły wychodzi drożej po dodaniu kleju, uchwytow, utwardzaczy....

* elastyczny jest mniej widoczny

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwazam panel wlastyczny dlatego, ze:

* duzo mniej waży

* jest (teoretycznie) łatwiejszy w montażu

* zwykły wychodzi drożej po dodaniu kleju, uchwytow, utwardzaczy....

* elastyczny jest mniej widoczny

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

A czy elastyczny nie będziesz kleił ? Wydaje mi się że kleju pójdzie więcej, co za tym idzie, więcej aktywatora i utwardzacza.

Jest lżejszy, ale będzie nagrzewał mocniej przyczepę i może przez to mieć mniejszą sprawność. Też zastanawiałem się z panelem z chin, ale w razie awarii problem z reklamacją Więc są plusy i minusy.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez klonik058 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem fajny zestaw do klejenia paneli: https://suntrack.pl/montaze-turystyczne/2168-zestaw-do-klejenia-sika.html?search_query=sika&results=15

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nie trzeba wszystkiego osobno kupować więc cena wychodzi dużo bardziej korzystna.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panela akurat nie kupowałem, ale kupowałem mnóstwo rozmaitości z Chin (około 70 zamówień już mam nastukane: telefon, elektronikę, części do roweru, części do gitary elektrycznej, oświetlenie do przyczepy towarowej,  odzież) - pomijając ekstremalnie tanie gadżety za mniej niż dolara, to jakość produktów jest całkiem przyzwoita, dałbym im ocenę 8/10 - ale o reklamacji zapomnij. Niby jest udzielana jakaś gwarancja, ale koszt odesłania towaru, który w tym wypadku ponosi kupujący jest tak wysoki i tak czasochłonny, że lepiej odpuścić i kupić następne. 3 paczek nigdy nie otrzymałem, ale zwrócono mi pieniądze bez dyskusji, z tym że wniosek o zwrot trzeba złożyć w ostatnich dniach okresu ochrony, co sprawia, że przez ~3 miesiące nie masz ani towaru ani pieniędzy. Raz też zdarzyło mi się, że otrzymałem paczkę której nie zamawiałem, a która miała pod naklejką z moim adresem naklejkę z adresem kogoś w Chorzowie. Nigdy nie płaciłem cła ani VAT ale podobno czasem się to zdarza - chyba po prostu z każdego kontenera wyjmowane są przypadkowe paczki i na nie nakładane są opłaty celne.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raz poprosiłem by kolega zamówił mi telefon to i paczka wpadła na cło. Ok, zapłaciłem, jeszcze i tak się opłacało. Ale telefonem niewiele się pocieszyłem, bo zaraz padł zasięg. Reklamacje... trudna sprawa, kontakt zaczął mieć problemy z angielskim. I strata :( 

 

Mi przeszło zamawianie czegokolwiek, ale kolega sobie chwali zakupy u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno coraz więcej paczek wpada na cło i vat

z droższych rzeczy które zamawiałem (powyżek 100usd) wszystkie zostały ovatowane

na pewno wysyłka DHLem to 100% vat i ew cło (trzeba sprawdzić co podlega)

 

jak się zrywa taki panel elastyczny przyklejony do dachu ?

 

poza wagą nie widzę zalet elastycznego

montaż można pokombinować i coś wymyślić zamiast płacić za mocowanie dedykowane

oglądałem na targach jakieś PL produkcji, fajnie to wygląda, ale ja plusów dużo nie widzę

 

nad chińczykiem bym się zastanowił, pytanie ile z tych 100W jest prawdziwe ;)

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.