Skocz do zawartości

Zakup Forda Rimor 2,4 140KM dlugosc 725cm


Arecky69

Rekomendowane odpowiedzi

Hey

Jak w temacie...

Interesuje mnie ten silnik na lancuszku.

Nie bedzie z nim problemow ?

No i ta dlugosc na blizniaku.

Nie bedzie sprawialo klopotow jezdzac po EU ?

Jestem nowy wiec prosze bez hejtu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kłopotów z jeżdżeniem nie będzie, nie wszędzie zaparkujesz, ale bez paniki. Odnośnie silnika to się nie wypowiem, ale podaj rocznik, kiedyś gdzieś tam przy tej pojemności lubiły pękać tłoki, korby wypadać bokiem :) poczytaj, doprecyzuj i czekaj na głos kogoś w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik 2009.

Znalazlem posta swojego starego wlasnie .

Dwa lata temu podpytywalem o Forda. Poki co nadal nic nie kupilem i nadal sie przymierzam.

Mam watpliwosci co do spalania takowej alkowy, ponadto jak z tymi kosztami za autostrady ?

 

Oto stary watek:

http://forum.karawaning.pl/topic/20635-zakup-forda-transita-24-tdci-125-lub-140-km/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Transicie ponoć to też jest konstrukcja Forda. Ma łańcuch, a PSA 2.2 jest na pasku z tego co pamiętam. I ponoć jest najlepiej dopracowana silnikiem w tym modelu.

Aktualnie pomagam w poszukiwaniu dla znajomego busa 9os. I zapytałem swojego mechanika na co zwracać uwagę. I on właśnie mi powiedział to co napisałem powyżej. Jak Transit to 2.2 TDCI. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dokładnie tak jak podaje WojtekEwa. Silniki 2.4 TDDi są w zasadzie bezawaryjne a w kamperze można powiedzieć że wieczne :) Żadna bua nie wytrzyma miliona kilometrów. Miałem taki silnik w swoim Rimorku na Transicie. Silniki 2,2 TDCi, są bardzo awaryjne i opinia o nich jest marna. Nie mniej jednak zdarzają się wyjątki ale to raczej loteria. Z jednej strony 2,4 bezawaryjny ale starsza konstrukcja i klekot ( jest dość głośny), natomiast 2,2 TDCi silnik z systemem CR o dużo większej kulturze pracy i bardziej ekonomiczny ale jego naprawy mogą pójść w tysiące.

Co do bliźniaka to jeszcze będziesz je błogosławił na mokrej trawie po deszczu :) Ja w tym roku fiatem na trawie siadłem po felgi ale wcześniej z tego samego miejsca zawsze Fordem wyjechałem o własnych siłach.

Długość niby wydaje się sporo, ale to tylko pierwsze wrażenie. Mój Rimor miał 6,45 a obecne Ducato ma 7,10 Trzeba się przyzwyczaić do szerszych zakrętów i uważać na nawis z tyłu. Kamper o długości do 6,0 metrów to minimalizm w środku, no ale to już kwestia oczekiwać i indywidualnych oczekiwań.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla sprostowania jeszcze siników. 2,4 występował już jako TDCI (z CR) po 2006. I te siniki ponoć sprawiają więcej kłopotów od 2.2TDCI. A jeśli mowa o TDDI to oczywiście będą tańsze w serwisie.

 

2.2 był też prostym dieslem 70KM, gdzieś w okolicy liftu. Trafić będzie na niego ciężko... i dobrze. Słaby.

 

2.4 wg forum forda miewały często problemy z podporami wałów, pękały, zawory. Więc również mogą wydrenować kieszeń. Poza tym raczej forumowicze również jak mój mechanik doradzają zakup 2.2, więcej pozytywów znalazłem w postach i opiniach.

 

Ogólnie Transit po 2009 dopiero został w miarę dopracowany. Wcześniejsze modele miewają kaprysy. Na Twoim miejscu nie ograniczałbym się tylko do Forda. Chyba, że pewnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Forda na bliźniakach i chwale sobie. Wyjedziesz z piachu i mokrej trawy. W Polsce na niektórych autostradach zapłacisz więcej. Na zachodzie nikogo to nie interesuje. Tez mam Rimora. Pytaj jak chcesz cos więcej wiedzieć.

Pozdrawiam

 

OK napisalem na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informacja od znajomego który w firmie ma wyłącznie fordy , od 2003 roku , wszystkie wersje diesla , od nowości do mniej więcej miliona km 

 

bardzo się zdziwił moim pytaniem - żaden samochód nie sprawiał ani mniejszego ani większego problemu w stosunki do reszty 

 

a mają 30-40 samochodów na raz w firmie (mała logistyka w D)

 

bardzo podobają mi się takie polskie opinie o różnych elementach i markach samochodów  :]

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informacja od znajomego który w firmie ma wyłącznie fordy , od 2003 roku , wszystkie wersje diesla , od nowości do mniej więcej miliona km 

 

bardzo się zdziwił moim pytaniem - żaden samochód nie sprawiał ani mniejszego ani większego problemu w stosunki do reszty 

 

a mają 30-40 samochodów na raz w firmie (mała logistyka w D)

 

bardzo podobają mi się takie polskie opinie o różnych elementach i markach samochodów  :]

 

Podobnie sie mowi o Alfa Romeo a ja akurat mialem juz 4 modele i zero problemow ;)

Czesto wypowiadaja sie ludzie ktorzy nigdy nie mieli ale plotki sieja dalej w eter...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey

Jak w temacie...

Interesuje mnie ten silnik na lancuszku.

Nie bedzie z nim problemow ?

No i ta dlugosc na blizniaku.

Nie bedzie sprawialo klopotow jezdzac po EU ?

Jestem nowy wiec prosze bez hejtu ;)

Mam długość Rimora 7,08 m i nie mam z parkowaniem problemów. Na parkingu jak coś to tyłem do krawężnika i stoję tyłem nad trawą trawnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.