Skocz do zawartości

Pierwszy nabytek - Knaus Sport 500 QDK 2015 r.


borek6

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładam wykres z hamowni, w poprzednim poście coś się nie udało.

Mam nadzieje że teraz pójdzie odczytać / otworzyć

kodiaq 2.0tsi 190KM.jpg

Edytowane przez borek6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 372
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A jakie masz odczucie po wykonaniu jak jedziesz z przyczepą?

Mnie się leasing kończy końcem roku i się zastanawiam nad zrobieniem chipa.

Edytowane przez seba222 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz odczucie po wykonaniu jak jedziesz z przyczepą?
Mnie się leasing kończy końcem roku i się zastanawiam nad zrobieniem chipa.

No właśnie jeszcze nie mam bo robiłem to w zeszłym tygodniu. Ale różnica powinna być widoczna / wyczuwalna, w końcu niuty dość fajnie poszły do góry. W trasie inne auto, lepiej się zbiera, to i siły ma więcej wiec będzie mu lżej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2023 o 10:23, borek6 napisał(a):

Ten sezon jeszcze nie rozpoczęty, pierwszym wyjazdem będzie Wielkanoc, a dokładnie Camp66,

Czy rezerwujesz w Camp66 czy jedziesz "w ciemno"? My może po 6 latach prób w końcu na Camp66 zawitamy :) Raz już było blisko, już byliśmy spakowani, wyjechaliśmy nawet z domu w kierunku Karpacza .... i wylądowaliśmy na Węgrzech :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba222 mamy rezerwacje parceli oraz domek, dla teścia. Ostatnim razem jak miałem zawitać do nich to zaczęła się pandemia i nam wyjazd odwołali wiec dawno nas tam nie było

Zobaczymy jak to miejsce się zmieniło na przestrzeni tego czasu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, borek6 napisał(a):


Tak, 95.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Super wyszło. Z przyczepa pewnie dsg trzyma ci 6sty bieg i ok. 2000-2400 obrotów. Tutaj Nm doszło wiec ciekaw jestem jakie będziesz miał wrażenia z holowania. Mod bardzo na + 

Edytowane przez bl13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bl13 zobaczymy jaka będzie różnica z przyczepą. Na ten moment dla mnie zmiana na +, auto zmienia biegi w trybie D później, nie zbija na siłę do najwyższego biegu i sprawnie przyspiesza. Musiałbym jeszcze zobaczyć ile będzie do setki z procedury


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, borek6 napisał(a):

auto zmienia biegi w trybie D później, nie zbija na siłę do najwyższego biegu i sprawnie przyspiesza.

a nie miałeś podobnego efektu po przełączeniu z D na S ?

pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BuryKocurmiałem, ale uważam że do miasta tryb S jest zbyt narowisty, auto podczas wolnej jazdy tak jakby się gubiło jaki bieg wrzucić

Program który zrobili to jest coś pomiędzy D a S, nie wbija na siłę najwyższego biegu podczas wolnej jazdy ale też nie przeciąga biegów do 3000 obr/min.

Wszystko odbywa się w przedziale 1500 - 2000. Oraz w trasie zmiana biegów jest szybsza (krótszy czas zmiany).

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z programu, nie mogę się doczekać aż zapnę przyczepę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, borek6 napisał(a):

uważam że do miasta tryb S jest zbyt narowisty, auto podczas wolnej jazdy tak jakby się gubiło jaki bieg wrzucić

Program który zrobili to jest coś pomiędzy D a S, nie wbija na siłę najwyższego biegu podczas wolnej jazdy ale też nie przeciąga biegów do 3000 obr/min.

Wszystko odbywa się w przedziale 1500 - 2000. Oraz w trasie zmiana biegów jest szybsza (krótszy czas zmiany).

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z programu, nie mogę się doczekać aż zapnę przyczepę

Daj znać, jak będzie Ci się jechało z budką.

Ja w poprzednim aucie - w Superbie z 2,0 TDI wersja 150 KM - jeździłem na trybie S przez 8 lat i bardzo sobie to chwaliłem - tryb D zmienia jak dla mnie biegi za nisko - co jest niedobrym rozwiązaniem nawet przy jeździe solo - o budce nie wspominam.

Tryb S zmieniał mi biegi podobnie jak u Ciebie piszesz i stad pytanie.

Obecnie w Kodiaqu - też 2.0 TDI 150 KM - też jeżdżę na S i też nie mam do tego zastrzeżeń - auto jest zrywne, jeździć się daje dynamicznie, w mieście można dość szybko wyciąć spod świateł zostawiając resztę daleko za sobą, tyle, że często jest to o tyle bez sensu bo za chwilkę mamy następne światła i trzeba hamować.

Tryb D jest jak dla mnie zbyt ECO - nie rozumiem zmian biegów przy 1200 obrotach - no, ale taki mamy europejski eko-terroryzm - dobrze, że można jeszcze zmienić tryb bo jest drugi do wyboru.

Miłego dnia

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, borek6 napisał(a):

Program który zrobili to jest coś pomiędzy D a S, nie wbija na siłę najwyższego biegu podczas wolnej jazdy ale też nie przeciąga biegów do 3000 obr/min.

Ale robiłeś program skrzyni? czy tylko program silnika?

Godzinę temu, BuryKocur napisał(a):

Ja w poprzednim aucie - w Superbie z 2,0 TDI wersja 150 KM - jeździłem na trybie S przez 8 lat i bardzo sobie to chwaliłem - tryb D zmienia jak dla mnie biegi za nisko - co jest niedobrym rozwiązaniem nawet przy jeździe solo - o budce nie wspominam.

Tryb S zmieniał mi biegi podobnie jak u Ciebie piszesz i stad pytanie.

Obecnie w Kodiaqu - też 2.0 TDI 150 KM - też jeżdżę na S i też nie mam do tego zastrzeżeń - auto jest zrywne, jeździć się daje dynamicznie, w mieście można dość szybko wyciąć spod świateł zostawiając resztę daleko za sobą, tyle, że często jest to o tyle bez sensu bo za chwilkę mamy następne światła i trzeba hamować.

Tryb D jest jak dla mnie zbyt ECO - nie rozumiem zmian biegów przy 1200 obrotach - no, ale taki mamy europejski eko-terroryzm - dobrze, że można jeszcze zmienić tryb bo jest drugi do wyboru.

Na przestrzeni ostatnich lat i nowych norm te oprogramowania skrzyń i silnika mocno sie zmieniały i w poszczególnych latach zachowanie było rózne, np. ostatnie wypusty bardzo mułowate na D bo tak jak mowisz zrobił się z tego taki eco tryb, bo na nim testują auta - na trybie domyslnym. Tak samo jak pare lat temu, tryb był "zapamietany" czyli raz wcisnałeś S, i przez lata jezdziłeś na S, potem wprowadzili zmianę że po każdym odpaleniu masz znowu D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, golob napisał(a):

Na przestrzeni ostatnich lat i nowych norm te oprogramowania skrzyń i silnika mocno sie zmieniały i w poszczególnych latach zachowanie było rózne, np. ostatnie wypusty bardzo mułowate na D bo tak jak mowisz zrobił się z tego taki eco tryb, bo na nim testują auta - na trybie domyslnym. Tak samo jak pare lat temu, tryb był "zapamietany" czyli raz wcisnałeś S, i przez lata jezdziłeś na S, potem wprowadzili zmianę że po każdym odpaleniu masz znowu D.

i tu potwierdzam - mój tryb D jest koszmarnie mułowaty, dlatego, aż sobie nakleiłem na kierownicę informację "Zmień TRYB na SPORT"

Ale niestety muszę to robić za każdym razem podobnie jak wyłączać ten idiotyzm Start/Stop.

Ot takie czasy ekoterroryzmu...

A tak na marginesie - jeżeli nie mam przewidzeń to mrugnął mi wczoraj gdzieś piktogram ECO, ale nie spodziewałem sie tego i nawet nie wiem gdzie on był.

Szukałem potem w serwisówce, ale wszelkie wpisy o ECO dotyczą informacji o wyłączaniu w TSI części cylindrów - ale ja mam TDI - więc o co chodzi z tym ECO ?

Albo miałem przewidzenia...

Pzdr

Włodek

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, BuryKocur napisał(a):

Ale niestety muszę to robić za każdym razem podobnie jak wyłączać ten idiotyzm Start/Stop.

A to akurat da się bardzo prosto wyłączyć - u siebie w dniu odbioru Kodiaq'a z salonu to wyłączyłem. Ja uzyłem do tego OBDEleven i telefonu. Cała rzecz polega na tym, żeby ustawić mu napęcie akumulatora, poniżej którego nie ma prawa się uruchomić StartStop. Moje auto cały czas myśli, że ma rozładowany akumulator i system nie działa :)

PS. Widzę, że na forum Kodiaq'a jesteś, więc tam masz całą procedurę opisaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.