Skocz do zawartości

Sterownik, monitorowanie parametrów przyczepy przez WiFi i Internet


adicom

Rekomendowane odpowiedzi

Od ciągłego ładowania i rozładowywania padnie Ci akumulator. Za dnia ładowanie w nocy rozładowanie. Rok moze dwa zależy od rodzaju akumulatora i akumulator do wymiany.

 

Jeśli rok/dwa to się nie martwię - w tym czasie za darmo będę miał kilka akumulatorów z odzysku.

 

A nie lepiej kupić coś z sim a nie wi fi ?wkładasz kartę i masz już internte dużo nie pobiera mb takie coś

 

Przecież do routera wkładam właśnie kartę SIM. Źródło Internetu to drugorzędna sprawa w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

tak. Z chęcią pomogę. Przy 100V trzeba będzie zrobić inny dzielnik napięcia, czyli spasować z sobą 2 rezystory tak by na wyjściu wyszło 3,3V z tych powiedzmy 120V.

Ja mam zrobiony dla 19V. Dla tej 100 to być może trzeba bedzie mocowo dobrać te reystory, ale tutaj nie mam żadnych doświadczeń.

 

KAlkulatory dla takiego dzielnika można znaleźć w sieci (czasem lepiej po haśle: Voltage Divider).

Samym programem się podzielę.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 11.12.2017 o 11:42, adicom napisał:

Wszędzie na hasło esp8266 takie coś kupisz :)

 

Do tego 2 czujniki DS18B20 (można więcej jeśli chcemy w większej ilości miejsc mierzyć temperaturę) i kilka rezystorów różnej maści się przyda - na razie wystarczą 3: jeden do czujników temperatury i 2 do zbudowania dzielnika napięcia (trzeba obniżyć napięcie z poziomu jaki mierzymy np. 15V do 3,3V).

Do tego oczywiście potrzebny jest program. Jeśli ktoś potrzebuje w takiej postaci jak teraz to się podzielę rzecz jasna

Część. Dokładnie tego szukam co zrobiłes. Mam układ solar ,sterownik, akumulator. Przenośnie jak korzystam z kampera to wrzucam wszytko na niego a w zimę montuje wszystko na domek letniskowy. Mam tam monitoring z tego układu. Chcialbym właśnie monitorować przez wifi ( mam tam modem do podglądu na kamery) poziom akumulatora i temperaturę. Możesz mi podesłać linki do wszystkich części by zrobić ten układ i ten program.. mam kumpla pomoże mi złożyć takie cudo. Podam maila barsylrob@gmail.com. jak będziesz w świętokrzyskim w ramach odwdzieki udostepnie Ci na działce miejsce na kampera. Zrobimy ognisko pogadamy ? Pozdrawiam Rober

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witaj,

Dokładnie tego szukam :). Mam tam monitoring z tego układu. Chciałbym monitorować przez wifi mam na łodzi router zatem sam internet to nie problem,  poziom akumulatora potrzebuje do włączania,a raczej potrzeby włączenia ładowarki podłączonej do słupka. Prośba o linki do wszystkich części by zrobić ten układ i ten program.Moze się uda to złożyc w przyczepie tez bym zrobił cos takiego z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.