Skocz do zawartości

Montaż automatycznej anteny SAT na dachu


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

a co myślicie o takiej antenie http://allegro.pl/automatyczna-antena-satelitarna-m7-70cm-kamper-tir-i7077992058.html#thumb/3

 

co do montażu to chyba tylko otwór na kable a antena siedzi na uchwycie przyklejonym do dachu? dla wagi niecałych 6kg będzie to wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ok, dzięki :-) W Twoim linku już są inne parametry. Widać zmienili ofertę albo mi się coś przełączyło. A dlaczego zrezygnowałeś z panelowej skoro byłeś zadowolony?

Zmiana budki na większa pozwoliła na wożenie talerza plus finanse które poszły w zmianę budki

 

 

Rafał Wosik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o takiej antenie http://allegro.pl/automatyczna-antena-satelitarna-m7-70cm-kamper-tir-i7077992058.html#thumb/3

 

co do montażu to chyba tylko otwór na kable a antena siedzi na uchwycie przyklejonym do dachu? dla wagi niecałych 6kg będzie to wystarczające.

 

Cena w PL jak zwykle z kosmosu. U producenta w sklepie ta antena kosztuje 680 eu (+ pewnie koszty wysyłki), czyli wg dzisiejszego kursu to jest 2800 zł:

http://giocamper.it/products.php?372&cPath=74_102

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuszące te ceny za granicą. Taka 70tka powinna działać.

 

Jeżeli są się wymienić konwerter to też fajnie. W Polsacie dedykowany jest najwyższej jakości i mam taki ;)

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wg moich obserwacji to często ceny karawaningowych rzeczy są droższe nawet o 1/3 niż np w DE.

 

A wracając do tematu, pomijając już typ anteny, bo czy ta czy inna o większym zysku, to czy ktoś ma jakieś pomysły w kwestii montażu samego na dachu?

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 7.12.2017 o 07:46, Focus napisał:

co do montażu to chyba tylko otwór na kable a antena siedzi na uchwycie przyklejonym do dachu? dla wagi niecałych 6kg będzie to wystarczające.

Michał,

tak, tylko kleimy do dachu a kable przez przelotkę. nie slyszalem żeby się komuś oberwalo

W dniu 7.12.2017 o 13:17, jacek00 napisał:

U producenta w sklepie ta antena kosztuje 680 eu

to podstawowa cena- Włoch nie pisze że w zestawie nie ma boxu montażowego, nie ma polskiego języka, wysylka 50€,  ew. serwis we Włoszech,

i jeszcze kilka innych drobiazgów.

 

Z mojego doświadczenia (ponad 200 sprzedanych automatow) to talerz min 70cm 

Edytowane przez papamila (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to podstawowa cena- włoch nie pisze że w zestawie nie ma boxu montażowego, nie ma polskiego języka, wysylka 50€,  ew. serwis we Włoszech

Nawet z tym boxem wychodzi dużo taniej. A serwis akurat jest w PL, pod Gdańskiem. A nawet wysyłka do Włoch to kilkadziesiąt złotych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś tak było, 

Box i wszystko inne jest już w zestawie. (po prostu kupuję już pełne komplety) badż doposażam w drobiazgi sam.

Ta sama antena w DE kosztuje 1000€ (nazywa się JoCamper) i też jest bez box-a

Tak, to my jesteśmy importerami i serwisem  "pod Gdańskiem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

I wgrywacie polski soft

Tak, menu jest w większości spolszczone,

Co do serwisu  "naszych" anten: gwarancję i wszelkie zwiazane z tym koszty mamy po swojej stronie, jesli nie mogę czegoś naprawić, nie dłubię - wymieniam na nowe,

mam pulę części i anten więc w zasadzie jest pomoc od reki

A "obce"?- mało ich, ale różnie z tym bywa, są drobiazgi i to nie stanowi problemu ale jak są błędy montażowe, błedy w podłaczeniu, brak zabezpieczeń, - to nie 

mogę ponosić kosztów napraw, przesyłek do Włoch itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, jacek00 napisał:

A nawet wysyłka do Włoch to kilkadziesiąt złotych.

jak zadeklarujesz elektronikę, podasz wartość, ubezpieczysz  to będzie ...............bliżej 200

Podeptane paczki, powgniatane talerze to standart nawet w miedzynarodówce

nie tylko polscy kurierzy nie cackają się z paczkami

(przerabialiśmy to kilkukrotnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zadeklarujesz elektronikę, podasz wartość, ubezpieczysz  to będzie ...............bliżej 200
Podeptane paczki, powgniatane talerze to standart nawet w miedzynarodówce
nie tylko polscy kurierzy nie cackają się z paczkami
(przerabialiśmy to kilkukrotnie)
Robiłem wysyłkę do DE. Zwrot do Amazona. Z zadeklarowańą wartością i ubezpieczeniem na 2400 zł. Koszt kuriera wyszedł mnie 64 zł brutto. Do IT nie wysłałem ale chyba wiele drożej nie jest. Oby nikt niczego nie musiał reklamować. Wiadomo, że łatwiej i szybciej w Polsce można wiele spraw załatwić :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

czytam wątek, widzę że mamy tutaj kolegę który sprzedaje anteny firmy GioCamper, i rozumiem że pod dekoder Polsatu jak najbardziej się nadaje? Jestem obecnie na polu kempingowym i sąsiad ma na przyczepie automata Alden, o taki: http://allegro.pl/antena-satelitarna-alden-orbiter-80-platinium-i7311865498.html z tym że to 2000 zł różnicy, jest droższa... obecnie mam antenę na trójngu, powiedzmy że pierwsze ustawianie poszło w miarę sprawnie, ale każdej nocy trochę powiało i rano ponownie musiałem ustawiać... i tak sie mocno zastanawiamy czy nie iść w automat, użytkuje ktoś z was takowe? czy przeszkody w postaci drzew mogą zakłócić autoamtyczne naprowadzenie na satelitę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam wątek, widzę że mamy tutaj kolegę który sprzedaje anteny firmy GioCamper, i rozumiem że pod dekoder Polsatu jak najbardziej się nadaje? Jestem obecnie na polu kempingowym i sąsiad ma na przyczepie automata Alden, o taki: http://allegro.pl/antena-satelitarna-alden-orbiter-80-platinium-i7311865498.html z tym że to 2000 zł różnicy, jest droższa... obecnie mam antenę na trójngu, powiedzmy że pierwsze ustawianie poszło w miarę sprawnie, ale każdej nocy trochę powiało i rano ponownie musiałem ustawiać... i tak sie mocno zastanawiamy czy nie iść w automat, użytkuje ktoś z was takowe? czy przeszkody w postaci drzew mogą zakłócić autoamtyczne naprowadzenie na satelitę?
Mam Giocamper 70 cm. Będę niedługo montował i testował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jako, że jestem laikiem w tematach SAT ma do Was pytanie:

Posiadam taki TV w swojej przyczepie: http://allegro.pl/telewizor-led-megasat-22-royal-dvb-s2-dvb-t-12volt-i6657424700.html#thumb/1

Telewizor ten posiada m.in. wbudowany tuner telewizji satelitarnej DVB-S/S2. 

Czy jeśli postawię antene sat na trójnogu przed przyczepą i powiedzmy  włożę karte NC+ do TV to będzie działało? Czy oprócz prawidłowego ustawienia anteny coś jeszcze jest potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.