Skocz do zawartości

Szpindlerowy młyn (lub okolice)- zimowo karawaningowo


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem temat od Karpacza na pierwszy zimowy wyjazd, ale koledzy mnie przekonali że lepiej skoczyć 50km dalej do szpindlerowego młynu. Pytanie do tych co byli tam z przyczepą albo kamperem, jak w sezonienjest z miejscami na kampach? Może być że będzie komplet i nie znajde jakiegoś wolnego kąta? Na pierwszy raz planuje na pare dni, 3-4 i to tylko na sanki dla dzieciaków. Z tego co wyczytałem to ten kurort to nie jest jakiś zapyziołek tylko fajne miejsce gdzie jest dużo knajpek, lokali i ludzi. Znalazłem taki wątek na równoległym forum http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=9873

Jak widzę takie ziomwe fotki z budkami to aż mnie trzęsie żeby jechać. Także może dyskusja się rozkręci i będzie ciekawa wymiana doświadczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 164
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Generlna zasada zimy w budzie to dużo gazu i dużo wietrzenia żeby cała wilgoć nie wlazła w ściany.

 

Ciekwy jestem jak to jest podczas jazdy, czy jak na dworze jest np -10, w budzie będzie nagrzane przed domem, trasa około 4 godzin to czy zdąży się tak wychłodzić w środku że pozamarza woda? Bo nie mając duo controla nie bardzo jechać z odpalonym piecem. Czy np włączenie samego trumaventa coś da że powietrze w budzie będzie mieszane i tak szybko się nie wychłodzi? Bo u mnie w budzie trume mam na 12v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generlna zasada zimy w budzie to dużo gazu i dużo wietrzenia żeby cała wilgoć nie wlazła w ściany.

 

Ciekwy jestem jak to jest podczas jazdy, czy jak na dworze jest np -10, w budzie będzie nagrzane przed domem, trasa około 4 godzin to czy zdąży się tak wychłodzić w środku że pozamarza woda? Bo nie mając duo controla nie bardzo jechać z odpalonym piecem. Czy np włączenie samego trumaventa coś da że powietrze w budzie będzie mieszane i tak szybko się nie wychłodzi? Bo u mnie w budzie trume mam na 12v

Dużo gazu ale przy minusie tylko propan ?, z piecem odpalonym trochę ryzyko jechać ;), ja myślałem o jakiejś dmuchawie na 12v do podgrzania budy, ale nie wiem czy to ma sens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj krótki opis oświetlonej trasy saneczkowej

:

https://www.skiareal.cz/pl/rodinna-dovolena

I bardzo fajna strona z opisem chyba wszystkich czeskich ośrodków narciarskich:

www.holidayinfo.cz

Edytowane przez swrx (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z kempingami w Spindlerowy ale byłem tam kilka razy pojeździć na stokach. Miasteczko w mojej ocenie klimatyczne na 3 z dużym + w skali do 5. Jest kilka knajpek gdzie można posiedzieć i coś zjeść jednak nie za dużo. Basen raczej słaby jak na miejscowość turystyczną. Jak już macie jechać w góry to polecam zacząć przygodę z nartami lub snowboardem - ja bez tego nie mogę sobie wyobrazić wyjazdu w góry.

 

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem temat od Karpacza na pierwszy zimowy wyjazd, ale koledzy mnie przekonali że lepiej skoczyć 50km dalej do szpindlerowego młynu. Pytanie do tych co byli tam z przyczepą albo kamperem, jak w sezonienjest z miejscami na kampach? Może być że będzie komplet i nie znajde jakiegoś wolnego kąta? Na pierwszy raz planuje na pare dni, 3-4 i to tylko na sanki dla dzieciaków. Z tego co wyczytałem to ten kurort to nie jest jakiś zapyziołek tylko fajne miejsce gdzie jest dużo knajpek, lokali i ludzi. Znalazłem taki wątek na równoległym forum http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=9873

Jak widzę takie ziomwe fotki z budkami to aż mnie trzęsie żeby jechać. Także może dyskusja się rozkręci i będzie ciekawa wymiana doświadczeń

Ja bym do nich napisał i ich zapytał jak jest z miejscami. Bo różnie może być.

 

Generlna zasada zimy w budzie to dużo gazu i dużo wietrzenia żeby cała wilgoć nie wlazła w ściany.

Ciekwy jestem jak to jest podczas jazdy, czy jak na dworze jest np -10, w budzie będzie nagrzane przed domem, trasa około 4 godzin to czy zdąży się tak wychłodzić w środku że pozamarza woda? Bo nie mając duo controla nie bardzo jechać z odpalonym piecem. Czy np włączenie samego trumaventa coś da że powietrze w budzie będzie mieszane i tak szybko się nie wychłodzi? Bo u mnie w budzie trume mam na 12v

Ja z wodą w zimę nie jeżdżę. Nigdy nie wiesz jak długo będziesz jechał. Z drugiej strony jak się bedzie bultać w zbiorniku to raczej nie powinna zamarznąć. Jak chcesz sprawdzić jak szybko zrobi się zimno to nagrzej przyczepę pod domem w mróz i co godzina sprawdzaj temperaturę. Wiadomo że w czasie jazdy wychładzać się szybciej ale będziesz miał jakieś wyobrażenie.

DuoControl nie ma nic wspólnego z jazdą na gazie. To jest automat do przełączania butli. Dopiero wersje CS MonoControl i Duo mają zabezpieczenie w razie wypadku. Czy jechać na gazie to już musisz sobie sam odpowiedzieć. Formalnie nie jest to u nas zabronione.

Włączenie samego trumaventa w czasie jazdy tylko IMHO wychłodzi przyczepę, tak przynajmniej było u mnie.

 

Z tą wilgocią wchodzącą w ściany itp to jest bajka, ogrzewanie wysusza powietrze. Trzeba wietrzyć krótko i intensywnie.

 

BTW. Poczytaj zimowe wątki z poprzednich lat, tam było już dużo napisane.

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:ok: dlatego założyłem temat żeby praktycy zimowi się wypowiedzieli. Co do wilgoci, czytałem już kilka zimowych wątków i wspólny wniosek wychodzi taki że w budzie jest masa wody, zaczna się skraplać i lecieć z miejsc co byśmy się nie spodziewali. Z moich zimowych wypraw to póki co karpacz co w nocy było 5-7st na plusie, i faktycznie rano na oknach było mokro, wycierałem i wietrzyłem, czy przy -5 czy -10 będzie będzie więcej tego to nie wiem. A z tym zabezpieczeniem faktycznie coś pokręciłem :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lekko zaparowane okna po nocy to jest ta masa wody to ja większa masę wody miałem w sierpniu w Czechach w ulewnym deszczu i temperaturze +13.

Jeszcze raz Ci mówię to są bzdury.

Przez pierwsze 1-2 noce grzania będziesz miał nieco więcej wilgoci potem jak przyczepa sie ugrzeje to u mnie przy 5 os prawie jej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzej w przyczepie tak żeby było wam komfortowo i cała filozofia. Co do samego wyjazdu to obowiązkowo zimówki w przyczepie(w aucie to oczywista oczywistość) i OBOWIĄZKOWO łańcuchy! skoro jedziesz zwykłą osobówka. Nawet niech Ci nie przychodzi wybrac się do szpindla bez przygotowania. Co do kempingu to jak tam byłem ostatnio to jest praktycznei w 100% zapełniony więc nie wiem czy nie musisz jakieś rezerwacji zrobić. Jest kilka miejsc gdzie można stanąć na dziko i ja tak bym zrobił.

 

Ktos pisał że są tam 4 kempingi, ja znam tylko ten powiedzmy na przeciwko basenu. Może na innych jest luźniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.