Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, pawel1966 napisał:

no ja też - smieszne te polskie sklepy nie?  ładwoarka idealnie nadaje się do karawaningu - musisz przeczytać jeszcze raz powoli.

 

To przeczytaj i pomyśl z jakiego powodu się nie nadaje. Dasz rade?

Co do sklepów to już nie brnij... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ale jak się nie nadaje, jak się nadaje. Przecież używałem tego prostownika cztery lata jako ładowarkę do movera. :)

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to jest duży akumulator Twoim zdaniem?

EDIT: wyglada na to że jednak masz rację. W aktualnej przyczepie mam tzw. Autark Paket z fabryki. 

To już na pewno są dedykowane rozwiązania do karawaningu...

Mam taki energoblok

C6A41596-E688-417B-A4F4-707890F9071A.jpeg

Prąd ładowania 18A...

CE94E09C-0C82-4417-B54A-79BE647845C7.jpeg

 

Ten Bosh tez da radę ale będzie potrzebował więcej czasu. 

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vrs napisał:

A jaki to jest duży akumulator Twoim zdaniem?

EDIT: wyglada na to że jednak masz rację. W aktualnej przyczepie mam tzw. Autark Paket z fabryki. 

To już na pewno są dedykowane rozwiązania do karawaningu...

Mam taki energoblok

C6A41596-E688-417B-A4F4-707890F9071A.jpeg

Prąd ładowania 18A...

CE94E09C-0C82-4417-B54A-79BE647845C7.jpeg

 

Ten Bosh tez da radę ale będzie potrzebował więcej czasu. 

Spokojnie da radę. Nie mam w przyczepie dużego akumulatora (( to Move 78 Ah) niemal cały czas jest ładowany z solara a ja postaram się nie dopuścić do nadmiernego rozładowania. używamy go właściwie okazjonalnie to movera i ewentualnie oświetlenie LED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, danielpoz napisał:

To przeczytaj i pomyśl z jakiego powodu się nie nadaje. Dasz rade?

Co do sklepów to już nie brnij... 

mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko temu że Cię po prostu oleję z góry na dół? sam o to prosiłeś...bezczelnych internetiwych cwaniaczków tylko w ten sposób można traktować.

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, vrs napisał:

A jaki to jest duży akumulator Twoim zdaniem?

 

Dla mnie to 150-200Ah ale zdaję sobie sprawę że dla kogoś innego może to być np 50Ah i będzie wystarczający. Są tacy co aku który ma grubo powyżej 200Ah bedzie dopiero odpowiedni. AdamH ;)

14 godzin temu, vrs napisał:

 

EDIT: wyglada na to że jednak masz rację. W aktualnej przyczepie mam tzw. Autark Paket z fabryki. 

To już na pewno są dedykowane rozwiązania do karawaningu...

Mam taki energoblok

C6A41596-E688-417B-A4F4-707890F9071A.jpeg

Prąd ładowania 18A...

CE94E09C-0C82-4417-B54A-79BE647845C7.jpeg

 

 

To jest piękna sprawa. Prąd ładowania odpowiedni i do tego bez zbędnych gadzetow? 

Ja mam tylko Dometic 301.03 i niestety to wersja bez ładowania. 

14 godzin temu, vrs napisał:

 

Ten Bosh tez da radę ale będzie potrzebował więcej czasu. 

Oczywiście ale czas naładowania będzie liczony w dniach a chyba nie o to chodzi :)

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pawel1966 napisał:

mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko..... 

Nie, wręcz przeciwnie. Jestem zaszczycony i wzruszony Twoją postawą. Taki internetowy maczo zza monitora z Ciebie:) 

9 godzin temu, pawel1966 napisał:

mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko temu że Cię po prostu oleję z góry na dół? sam o to prosiłeś...bezczelnych internetiwych cwaniaczków tylko w ten sposób można traktować.

Tak poważnie mówiąc to bardzo emocjonalnie podchodzisz do tego pudełeczka które kupiłeś. Czy jest aż tyle warte żeby wylewac publicznie swoje emocje i kroić się za nie. Kupiłeś co kupiłeś, Tobie odpowiada, pochwaliles się i z automatu założyłes że wszyscy będą piać z zachwytu... 

W każdym razie życzę przyjemnego ładowania i mniej złych emocji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2018 o 07:01, danielpoz napisał:

Czyli zupełnie odpada w karawaning. 

To się ubawilem od rana?

 

W dniu 18.12.2018 o 08:11, danielpoz napisał:

Mały prąd ładowania więc odpada. Może dla kogoś to ideał.... 

Jak wyżej, trzeba poczytać dokładnie instrukcję, zanim napisze się cokolwiek. Ładowarka pamięta ustawienia. Po ponownym włączeniu zasilania sieciowego rozpoczyna ładowanie zgodnie z wcześniejszymi ustawieniami - wiec dla karawaningu bardzo dobra. Prąd wcale nie za mały akurat w sam raz. Ciekawe co teraz będzie Ci w niej przeszkadzało??

 

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ed już wszystko zostało napisane i wyjaśnione a Ty wyskakujesz z "nowymi rewelacjami". Jak dla Ciebie jest taka wspaniała to kupuj i używaj. Dla mnie i dla innych może się nie nadawać i tyle. Co w tym dziwnego i nie zrozumalego? 

Przeczytaj trochę więcej postów z tego tematu i sprawdź na jakie cytaty odpisywałem. Bo teraz zacytowałeś moje słowa trochę tak z czapy. 

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, danielpoz napisał:

Nie, wręcz przeciwnie. Jestem zaszczycony i wzruszony Twoją postawą. Taki internetowy maczo zza monitora z Ciebie:) 

Tak poważnie mówiąc to bardzo emocjonalnie podchodzisz do tego pudełeczka które kupiłeś. Czy jest aż tyle warte żeby wylewac publicznie swoje emocje i kroić się za nie. Kupiłeś co kupiłeś, Tobie odpowiada, pochwaliles się i z automatu założyłes że wszyscy będą piać z zachwytu... 

W każdym razie życzę przyjemnego ładowania i mniej złych emocji?

no cóż...widzę, że z niejednego forum chleb jadłeś i jesteś zaprawiony w boju :):) ...szkoda czasu na bzdety. Wesołych Świąt życzę...i zakupów w POLSKICH sklepach:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chris_66 napisał:


 

 


Po co kupować w polskich sklepach skoro dokładnie to samo można taniej i prościej kupić w obcych. Mając niejednokrotnie lepszą obsługę emoji106.png

nie no...z tą obsługa to nie przesadzajmy. ostatnio coś zbyt często nie rozumiem co mówi kasjer...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.