Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, jacekzoo napisał:

Czyli rozumiem ustawić na symbol autka i po podłączeniu do sieci będzie ładować automatycznie

tak
 

14 minut temu, jacekzoo napisał:

A w zimie lepiej wyciągać aku do domu czy można zostawić w budzie i na ładowarce ustawić śnieżynkę?

To już kwestia czy Ci się chce targać aku do domu. Ja zawsze ładuję nie wymontowując z auta, tylko jedną klemę odpinam - więc zawsze na zewnątrz. Ale akumulatory lepiej się czują w cieple, więc jeśli przyczepa stoi całą zimę na polu, to lepiej aku wyjąć i trzymać w jakimś cieplejszym miejscu jeśli masz możliwość. (garaż). W domu bym nie ładował ani nie trzymał - bo to jednak agresywna chemia jest i coś tam zawsze odparowuje w czasie ładowania. Śladowe ilości, ale jednak.
 

18 minut temu, jacekzoo napisał:

Lapiej dla aku żeby się ciągle podładowywał czy odłączyć ładowarkę i podłączać jak napięci na aku spadnie?

Jeśli akumulator nie będzie używany (odpięty od zasilania i w garażu) to w zasadzie powinien całą zimę przetrzymać bez ingerencji. co 3 miesiące można by go profilaktycznie podładować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jakbyś pofatygował się i zerknął do instrukcji którą załączył kolega kilka postów wyżej to byś wiedział :)

ETAP 8 pulseUtrzymywanie akumulatora na poziomie 95–100% pojemności. Ładowarka monitoruje napięcie akumulatora i w razie potrzeby dostarcza impuls w celu utrzymania akumulatora w stanie całkowicie naładowanym.



Mam taką ładowarkę, chyba najlepsza w tym budżecie, zreanimowała mi już dwa całkowicie rozładowanie akumulatory ;)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A czy taka ładowarka nadaje się do przyczepy? Mam na myśli podpięcie jej na stałe pod akumlator w celu ładowanie go sieci.  Czy taki prostownik włączy się sam gdy napięcie akumlatora spodnie? 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6768157869

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne żeby po podpięciu do sieci sam wystartował i pamiętał poprzednie ustawienia. Bo niektóre tego nie potrafią.

Chyba że mam nie przeszkadza każdorazowe wyłącznie i ustawianie ładowania

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minusikiem tej z Biedronki jest pobór prądu w spoczynku (bez podłączenia zasilania 230V) co oczywiście opisał Kristofer. Mi sie już raz rozładował aku bo nie odłączyłem ładowarki po powrocie do domu, teraz staram się pamiętać. Dobrze jednak aby tego poboru nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czołem,

mam automatyczną ładowarkę do akumulatorów. Mniej więcej jak na zdjęciach i linkach powyżej. Ładuje OK.

Co oznacza jeśli aku AGM ładuje się ale na ładowarce nie pokaże sie nigdy stan naładowania 100%? Cały czas ładuje i ładuje i jest w połowie. Napięcie nie rośnie. Pokazuje np. 12,6V i tak kilka dni. Już ciepły aku a nie naładuje.

Inny aku pokazuje złe podłączenie - w tym przypadku raczej już się go nie uratuje ale w tym pierwszym powyżej da radę coś zrobić? 

Czy duże różowe kryształki w środku to normalne? Pewnie nie za bardzo....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.