Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

44 minuty temu, byry007 napisał:

Może ktoś mi napisać czym się różnią ładowarki z Biedronki a z Jula bo mam akurat z Biedronki używam ale może bym miał chętnego na nią a jak jest lepsza z Juli bym sobie kupił? Ale w czym jest lepsza ? Jedynie co zauważyłem to nigdy nie widziałem żeby ładowała mi akumulatory powyżej 14 V a teraz mam akumulatory jeden 70 ah drugi 84 ah i 100 ah

A pierwszy wpis w tym temacie czytałeś? Wszystko masz tam dokładnie napisane przez Kristofera przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje wywalić moją oryginalną ładowarkę do akumulatora (jakiś zabytek ważący dobre 5kg) I zastąpić to CTEK MXS 5.0.
Nie udało mi się jednak znaleźć info czy po przerwie w zasilaniu ładowarka powraca do etapu ładowania sprzed utraty zasilania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebezpośrednio, tzn rozpoczyna procedurę kroków od nowa, ale jeśli aku nie puścił to wraca na etap w którym przerwała.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, infer napisał:

Planuje wywalić moją oryginalną ładowarkę do akumulatora (jakiś zabytek ważący dobre 5kg) I zastąpić to CTEK MXS 5.0.
Nie udało mi się jednak znaleźć info czy po przerwie w zasilaniu ładowarka powraca do etapu ładowania sprzed utraty zasilania?
 

CTEK MXS 5.0  to bardzo dobry wybór. Podłączasz do akumulatora oraz do sieci elektrycznej i możesz tam nie zaglądać nawet kilka miesięcy. CTEK podejmuje ładowanie lub podtrzymanie napięcia akumulatora  także po przerwie w zasilaniu.Od ośmiu lat używam CTEKA 3,6 A oraz CTEKA MXS 5.0 od trzech.To super ładowarki mikroprocesorowe .Pierwsza ładowarka ta ośmioletnia jest moim zdaniem lepiej wykonana  od tej nowszej bo ma dłuższe przewody do akumulatora oraz do sieci.Moze dlatego , ze to produkcja szwedzka.W ogóle wydaje się solidniejsza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, ctek 5 to zacna ładowarka. Akumulator trup, na którym auto już nie chciało zapalać po mroźnej nocy - po 3-dobowym zapoznaniu się z tą ładowarką doznał zauważalnego uzdrowienia - po zakończeniu odświeżania akumulatora,  we wtorek wieczorem wsadziłem aku do auta. środa, czwartek były mrozy -13 i -17, dziś był rekord -21 i autko odpalało każdym rankiem od kopa. Nie wiem o ile zostało przedłużone życie tego akumulatora, ale różnica jest zauważalna. Zwykła ładowarka tego nie potrafi. A akumulator jest już leciwy, bo ma 6 lat i 115000 km przebiegu.

Teraz auto będzie stało 2,5 doby do poniedziałku, zobaczymy czy aku da radę w poniedziałkowy poranek ;)

Ale też sam bym go nie kupił, bo kosztuje tyle co dwa nowe, markowe akumulatory do tego autka.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zamiast ctek 5.0 oraz iu 812 waeco jest jakas alternatywa aby lafowarka sie wlaczyla automatycznie ?
Do podłączenia sa 2 aku 70 ah agm oraz 110 ah. rozruchowy.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Czy zamiast ctek 5.0 oraz iu 812 waeco jest jakas alternatywa aby ladowarka sie wlaczyla automatycznie ?
Do podłączenia sa 2 aku 70 ah agm oraz 110 ah. rozruchowy.
Mam w domu tą z B i mysle ze dobrze działa. Ale niestety trzeba ja za kazdym razem włączać.
Mam jeszcze waeco iu 812 .ale juz 2 razy się zepsuła. Naprawa pewnie bedzie droga. Lepsze bedzie kupienie ladowarki J
lub Ctek tylko one chyba sie same nie włączą.






Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.