Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Prawidłowe napięcie akumulatora w spoczynku nie powinno spadać poniżej 12,5 - 12.6 V

Gdy jest to accu STD i jakiś czas już eksploatowany.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam!

W wielu miejscach na forum, co jakiś czas przewija się temat dotyczący kilku modeli/typów niedrogich, ale całkiem dobrych ładowarek.

 

 

 

Kristofer szacun. Pięknie opisane. Miałem dylemat jaki kupić teraz już wszystkie wątpliwości rozwiane. Jeszcze raz szacun.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez klonik058 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobiazg, nie ma o czym mówić. Cieszy mnie to, że rozwiałem różne wątpliwości i mogłem w jakiś sposób pomóc.


Jak sprawdzić kondycje aku? Bo kolega chce mi dać 2szt żelowych 26ah używane. Jakby były dobre to żal nie wziàć

 

Najlepiej naładować do pełna. Kilka godzin po odłączeniu ładowarki, zmierzyć napięcie.

Potem obciążyć np. żarówką 15 W, zapisać dokładny czas i co godzinę zapisywać napięcie (godzina/wartość nap.)

Gdy napięcie obniży się do 11 V, przerywasz ładowanie, podliczasz dokładnie, ile czasu to trwało i wyliczasz realnie dostępną pojemność w Ah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ten droższy lepszy - ma brzęczyk do sprawdzania ciągłości obwodu/przewodu. W tańszym nie widzę brzęczyka. No i możesz pobór prądu w droższym zmierzyć max 10A a w tym tańszym jakieś 200 mA.

 

Poza tym różnica w cenie jest praktycznie nieodczuwalna, Ja bym kupił droższy, żeby po zakupie tańszego nie kupować drugiego :)

Edytowane przez michal_k (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

...Gdy napięcie obniży się do 11 V, przerywasz ładowanie, podliczasz dokładnie, ile czasu to trwało i wyliczasz realnie dostępną pojemność w Ah...

 

 

Przerywasz ładowanie czy obciążanie? Bo coś mi nie pasi   :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek ja mam ten za 39,99 i dodatkowo posiada jeszcze sondę do badania temperatury, ale ten konkretny nie ma takiej funkcji a jest przydatna.

Tak czy siak jest to dobra firma jeżeli chodzi o mierniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a podpowiadałem :skromny:

Następnym razem kupisz kolejną, a dla "L" też znajdziesz zastosowanie. :ok:

Ona ma swoje zalety. Przede wszystkim może być na stałe podłączona do akumulatora i go nie rozładuje,

czego nie można powiedzieć o wielu innych ładowarkach (temat Kol. kalapan)

Oczywiście "J" też accu nie rozładuje, a dodatkowo ma szereg zalet, o których napisałem.

 

No niestety już za późno było na odkręcenie. A na koniec wyszło, że nie kosztowała mnie nic, bo Brat dał ją mi w prezencie :)

 

Doświadczyłem jej wady, na którą będę zwracał uwagę. Miałem zanik prądu w domu i z całonocnego ładowania nie wyszło prawie nic. Na szczęście akumulator nie był mi potrzebny następnego dnia. Jakby był, będę wtedy korzystać z Kukli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka aku AGM z historią w garażu. Mam ładowarkę automatyczną, która kiedyś polecił mi Kristofer i jestem zadowolony.

Jednak 2 akumulatory nie lądują się do końca. Ładowarka nie przełącza się w tryb podtrzymania tylko cały czas ładuje i pokazuje około 75%. Nie pamiętam jakie napięcie osiąga ale mogę sprawdzić - coś mi sie kojarzy 14.1V. Jeden aku postanowiłem pomęczyć i dolałem elektrolitu, ładowałem kilka dni, rozładowałem żarówka z auta (nie pamiętam mocy ale h7 od świateł mijania). Aku ma 100Ah i żarówka świeciła dobę. Napięcie spadło do 10.8V około. Potem ładowałem znów i to samo. Robi się tylko ciepły po dłuższym ładowaniu. Niby 14V ale nigdy nie pokaże do pełna. Próbowałem też inną ładowarką, taka ze wskazówką, nie pomogło.

Czy to już aku do recyklingu czy próbować coś walczyć? Może zabrać na profesjonalna ładowarkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.