Jump to content

Recommended Posts

Suzu4x4

mam lidlową ładowarkę wersję sprzed kilku lat, od kiedy zakupiłem C-eteka to leży w garażu nie używana jako zapas  ale jak kiedyś ładowałem nią rozładowany aku 90 ah to trwało to dwa dni .

Kristofer
W dniu 25.01.2019 o 11:26, danielpoz napisał:

Niech zima trwa długo. Właśnie jedziemy na 4 wyjazd w tym roku. Tym razem narty zostają w domy a my nad Bałtyk. Pomeczymy trochę aku😏

"Zazdraszczam", bo nie mam tej możliwości :slina: A tak w ogóle, to lepiej jest trochę "pomęczyć" akumulator, zamiast odstawić na całą zimę i bez doładowywania, o nim zapomnieć. Co do ładowarek, to te, o których tu pisaliśmy, doskonale spełnią swoją rolę nawet zimą, utrzymując akumulator w stanie naładowania. Jest to wygodne wtedy, gdy ktoś nie ma czasu, aby procesu pilnować - wystarczy podłączyć i można zapomnieć, a niezbyt duży prąd, jakim te ładowarki dysponują, może wyjść jedynie na zdrowie dla akumulatora.

Edited by Kristofer (see edit history)

Commander

Mam z Juli... zgodnie z Twoją sugestią Krzysiu. No i działa.

Kristofer

Cieszę się, że ładowarka się sprawdza. Ja też właśnie z niej korzystam najczęściej. Jak do tej pory jest niezawodna i bardzo poręczna, a co ciekawe, parametry wyjściowe są nawet nieznacznie lepsze, niż opisane na opakowaniu. Nie wszystkie produkty mogą się tym pochwalić :hmm:

Voku

Mam takie pytanie czy zostawienie na dłużej (miesiąc, dwa) tej Biernikowej ładowarki podpiętej pod akumulator może go rozładować do jakiegoś niebezpiecznego poziomu? Czy nierealne?

golob
1 minutę temu, Voku napisał:

Mam takie pytanie czy zostawienie na dłużej (miesiąc, dwa) tej Biernikowej ładowarki podpiętej pod akumulator może go rozładować do jakiegoś niebezpiecznego poziomu? Czy nierealne?

Bardzo realne. Pisał to w teście Kristofer, a ja przerabiałem 2 razy u siebie, co prawda aku mam mały 40Ah, ale Biedronka rozładowała go chyba w jakieś niecałe 3 tygodnie, wiadomo większy aku zajmie jej więcej czasu. Trzeba niestety pamiętać o jej odłączeniu lub podpięciu pod 230V w domu.

Voku

No własnie tak mi się zdawało, zostawiłem go na 2tyg w międzyczasie przejechałem raz moverem może 5m,  patrzę po dwóch tyg a tu 11.5 wtf.
Cała zime miałem go w domu naładowanego i prawie nic mu nie spadło, a tu w 2 tygodnie tyle.
Chyba zmienię ładowarkę bo nie chce mi się odłączać go za każdym razem, pewnie i tak bym zapomniał.

golob
2 minuty temu, Voku napisał:

No własnie tak mi się zdawało, zostawiłem go na 2tyg w międzyczasie przejechałem raz moverem może 5m,  patrzę po dwóch tyg a tu 11.5 wtf.
Cała zime miałem go w domu naładowanego i prawie nic mu nie spadło po tych trzech miesiącach, a tu w 2 tygodnie tyle.
Chyba zmienię ładowarkę bo nie chce mi się odłączać go za każdym razem, pewnie i tak bym zapomniał.

Dokładnie taką samą sytuację miałem kiedy pierwszy raz mi się to zdarzyło :) A za drugim razem próbowałem pamiętać aby odłączyć ale jakoś nie odłączyłem :niewiem:

Jula jeśli dobrze kojarzę nie pobiera nic (lub prawie nic).

Voku

Ok czyli Jula.

Suzu4x4
9 godzin temu, Voku napisał:

To może nie automatyczna? Ctek coś pobiera?

Ctek przynajmniej ten co ja posiadam ( MXS 5.0 ) nic nie pobiera

ale dla bezpieczeństwa pozostawiłem oryginalne złączę i w razie dłuższego przestoju mogę rozpiąć ładowarkę w przeciągu kilku sekund pomimo że jest zamontowana na stałe :

20190331_150521.jpg

pawel1966

Ponieważ u mnie w małym Burstnerze mam tylko ładowanie akumulatora z Solara, nie mam prostownika w elektrobloku, więc mam zamiar zrobić tak samo jak na zdjęciu powyżej.

Mam nadzieję, ze nie ma żsdnych przeciwwskazań by prostownik ( bosch ) był na stałe podpięty pod akumulator razem z solarem?

lbuster
17 godzin temu, pawel1966 napisał:

Mam nadzieję, ze nie ma żsdnych przeciwwskazań by prostownik ( bosch ) był na stałe podpięty pod akumulator razem z solarem?

Też o to kiedyś pytałem i padła odpowiedź, że nie ma żadnych przeciwwskazań. Sam tak mam od roku, jednak do 230V jestem bardzo rzadko podłączony.

witus
Też o to kiedyś pytałem i padła odpowiedź, że nie ma żadnych przeciwwskazań. Sam tak mam od roku, jednak do 230V jestem bardzo rzadko podłączony.

To samo chciałem powiedzieć. Teraz wrzuciłem prostownik, tylko przy solarze po co. Nigdy nie użyłem.

Nawet zimą raz mnie naszło żeby go odpalić, ale akumulator nielądowany przetrwał zimę nadal mając 13V. Lipa te zimy ostatnio.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

pawel1966

Mój solar jest bardzo mały ( ma może 60 x 60 cm)  i glównie jest używany do movera i światła, oraz pompki wody. Ale pomyslałem, że skoro na campingu będę podpięty do 23o V to na szelki wypadek podepnę sobie prostownik. No więc podpinam:)