Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Łza Włóczynutka
14 minut temu, jacekzoo napisał:

Czyli rozumiem ustawić na symbol autka i po podłączeniu do sieci będzie ładować automatycznie

tak

14 minut temu, jacekzoo napisał:

A w zimie lepiej wyciągać aku do domu czy można zostawić w budzie i na ładowarce ustawić śnieżynkę?

To już kwestia czy Ci się chce targać aku do domu. Ja zawsze ładuję nie wymontowując z auta, tylko jedną klemę odpinam - więc zawsze na zewnątrz. Ale akumulatory lepiej się czują w cieple, więc jeśli przyczepa stoi całą zimę na polu, to lepiej aku wyjąć i trzymać w jakimś cieplejszym miejscu jeśli masz możliwość. (garaż). W domu bym nie ładował ani nie trzymał - bo to jednak agresywna chemia jest i coś tam zawsze odparowuje w czasie ładowania. Śladowe ilości, ale jednak.

18 minut temu, jacekzoo napisał:

Lapiej dla aku żeby się ciągle podładowywał czy odłączyć ładowarkę i podłączać jak napięci na aku spadnie?

Jeśli akumulator nie będzie używany (odpięty od zasilania i w garażu) to w zasadzie powinien całą zimę przetrzymać bez ingerencji. co 3 miesiące można by go profilaktycznie podładować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Dobra, to w takim razie zostaje w budzie bo jesienią i zimą też jeździmy, nie będę z nim ganiał w jedną i w drugą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PLopaPL

Czy ładowarka działa tak, że przy pełnym naładowaniu akumulatora wstrzymuje proces ładowania a zostaje na podtrzymaniu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Suzu4x4

Jakbyś pofatygował się i zerknął do instrukcji którą załączył kolega kilka postów wyżej to byś wiedział :)

ETAP 8 pulseUtrzymywanie akumulatora na poziomie 95–100% pojemności. Ładowarka monitoruje napięcie akumulatora i w razie potrzeby dostarcza impuls w celu utrzymania akumulatora w stanie całkowicie naładowanym.

Mam taką ładowarkę, chyba najlepsza w tym budżecie, zreanimowała mi już dwa całkowicie rozładowanie akumulatory ;)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi