Skocz do zawartości

Wynajem kampera na wakacje - na początek


matylda

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej dopasowanego tematu nie znalazłem, a może ktoś coś podpowie.
Szwagier szuka kampera do wynajęcia na okres od 19.08 do 30/31.08. Pojazd dla 3 osób, budżet w jakim chciałby się zmieścić to 400 zł/doba - nie musi to być jakiś nowy pojazd.
Ktoś, coś? Gdzie szukać? Na olx znaleźliśmy w 90% nowe, maks roczne pojazdy....
Jest też nowy portal który ma służyć do pośrednictwa w najmie pomiędzy prywatnymi właścicielami kamperów a najemcami , coś jak booking.com z mieszkaniami. Odrazu mówię że nie korzystałem ale możesz sprawdzić :
https://www.camptoo.pl/

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 15.08.2021 o 09:12, Suzu4x4 napisał:
W dniu 12.08.2021 o 14:05, PLopaPL napisał:

chciałby się zmieścić to 400 zł/doba - nie musi to być jakiś nowy pojazd.

Jest też nowy portal

(...)
https://www.camptoo.pl/

ceny trochę mnie zdziwiły, sadziłem naiwnie, że w sezonie za 500zł/dzień da się nowego kampera pożyczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, filipert napisał:

ceny trochę mnie zdziwiły, sadziłem naiwnie, że w sezonie za 500zł/dzień da się nowego kampera pożyczyć ?

Tanio już było ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipert napisał:

ceny trochę mnie zdziwiły, sadziłem naiwnie, że w sezonie za 500zł/dzień da się nowego kampera pożyczyć ?

niestety, jak Jacek napisał   "Tanio już było "

jeszcze dwa lata temu przyzwoitego kampera "ze średniej półki" można było w Polsce kupić za kwotę 250-300 tyś, dziś to już grubo ponad 300, do tego koszt ubezpieczenia kampera z opcją najmu to min kilkanaście tyś złotych i dla potencjalnego właściciela mikro wypożyczalni nawet te 600 zł/doba (w największym sezonie)  to wcale nie super interes.

obstawiam po sezonie  wysyp ogłoszeń "sprzedaż" lub  "cesja leasingu" na stosunkowo nowe kampery po mikro wypożyczalniach których właściciele stwierdzą że jednak nie był to biznes życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Suzu4x4 napisał:

obstawiam po sezonie  wysyp ogłoszeń "sprzedaż" lub  "cesja leasingu" na stosunkowo nowe kampery po mikro wypożyczalniach których właściciele stwierdzą że jednak nie był to biznes życia.

Mój znajomy pożyczył półrocznego RollerTeama (alkowa) na tydzień. Chyba właśnie od gościa, który koniunkturalnie zajął się wynajmem kamperów. Nie było dnia, żeby coś się nie stało jeśli chodzi o zabudowę meblową. Odpadające uchwyty, zacinające się mechanizmy szafek, odklejona okleina, etc. Codziennie skrupulatnie dokumentowali zniszczenia i codziennie dzwonili do gościa, który nie mógł uwierzyć, że takie rzeczy się dzieją w półrocznym sprzęcie. Ale wynika z tego, że dramatyczna jest jakość zabudowy meblowej budżetowych marek (bo chyba za taką można uznać RollerTeama).

I takich z cesją leasingu rzeczywiście może być wysyp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Zulos napisał:

Mój znajomy pożyczył półrocznego RollerTeama (alkowa) na tydzień. Chyba właśnie od gościa, który koniunkturalnie zajął się wynajmem kamperów. Nie było dnia, żeby coś się nie stało jeśli chodzi o zabudowę meblową. Odpadające uchwyty, zacinające się mechanizmy szafek, odklejona okleina, etc. Codziennie skrupulatnie dokumentowali zniszczenia i codziennie dzwonili do gościa, który nie mógł uwierzyć, że takie rzeczy się dzieją w półrocznym sprzęcie. Ale wynika z tego, że dramatyczna jest jakość zabudowy meblowej budżetowych marek (bo chyba za taką można uznać RollerTeama).

I takich z cesją leasingu rzeczywiście może być wysyp.

i z ciekawości jak właściciel podszedł do tematu ? przyjął na klatę i oddał bez szemrania całą kaucję czy były jakieś przepychanki przy odbiorze :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Suzu4x4 napisał:

i z ciekawości jak właściciel podszedł do tematu ? przyjął na klatę i oddał bez szemrania całą kaucję czy były jakieś przepychanki przy odbiorze :rolleyes:

Z tego co wiem, to chyba oddał, ale musiałbym się upewnić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Suzu4x4 napisał:

niestety, jak Jacek napisał   "Tanio już było "

obstawiam po sezonie  wysyp ogłoszeń "sprzedaż" lub  "cesja leasingu" na stosunkowo nowe kampery po mikro wypożyczalniach których właściciele stwierdzą że jednak nie był to biznes życia.

Im bliżej (nowego) Polskiego Ładu, tym bardziej realny scenariusz. Nie przejdzie już po kilku latach leasingu wykup na osobę prywatną i sprzedaż po pół roku prywatnie bez podatków, co dodatkowo wysadzi z butów cały biznesplan, a w zasadzie ta kwota "oszczędzonych" podatków dla takiej mikrowypożyczalni mogła być wyznacznikiem całego lub przeważającej części zysku z takiego przedsięwzięcia. Więc już przed końcem roku może się pojawić trochę propozycji cesji, bo przetrzymanie tego dłużej do końca umowy może być po prostu nieopłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, czyś napisał:

Im bliżej (nowego) Polskiego Ładu, tym bardziej realny scenariusz. Nie przejdzie już po kilku latach leasingu wykup na osobę prywatną i sprzedaż po pół roku prywatnie bez podatków, co dodatkowo wysadzi z butów cały biznesplan, a w zasadzie ta kwota "oszczędzonych" podatków dla takiej mikrowypożyczalni mogła być wyznacznikiem całego lub przeważającej części zysku z takiego przedsięwzięcia. Więc już przed końcem roku może się pojawić trochę propozycji cesji, bo przetrzymanie tego dłużej do końca umowy może być po prostu nieopłacalne.

ciekawe jak wpłynie to na sprzedaż nowych samochodów (nie tylko kamperów) i czy tym razem prawo zadziała wstecz ?

mało tego,  wszyscy przedsiębiorcy na działalności gospodarczej na osobę fizyczną  oprócz tego że stracą sens kupowania samochodów w leasing z małym wykupem to jeszcze oprócz obecnych 19% podatku liniowego dostaną jeszcze kolejne 9% ukrytego podatku w formie składki zdrowotnej która nie będzie się wliczać do kosztów .

za to dostaniemy zapomogę 12 tyś na kolejne dziecko no i może wreszcie wprowadzą dochód gwarantowany na każdego obywatela :yes:

tak trzymać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg projektu to zdaje się ma działać wstecz, liczy się kiedy sprzeda się wykupiony samochód, a nie kiedy wzięło się w leasing.

A co do reszty - tak obniża się podatki :) Przeciętny Kowalski zapłaci mniejszy podatek, ale nie widzi, że za cokolwiek (wszystko - towary, usługi) zapłaci więcej, co w skali roku przekroczy nawet kilkukrotnie kwotę "zaoszczędzoną" na podatkach. Nikt przecież (fryzjer, lekarz, mechanik samochodowy, hydraulik, elektryk, malarz) nie weźmie tych 9% "na klatę" nic a nic nie podnosząc cen. 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Suzu4x4 napisał:

mało tego,  wszyscy przedsiębiorcy na działalności gospodarczej na osobę fizyczną  oprócz tego że stracą sens kupowania samochodów w leasing z małym wykupem

@Suzu4x4 na to się niestety zanosi 

37 minut temu, Suzu4x4 napisał:

oprócz obecnych 19% podatku liniowego dostaną jeszcze kolejne 9% ukrytego podatku w formie składki zdrowotnej która nie będzie się wliczać do kosztów .

liniowy po nowym roku będzie najgorszą możliwą formą opodatkowania. w większości lepszy będzie ryczałt. zwłaszcza, że dla ryczałtu zrobili bardzo preferencyjne warunki.

 

zagadka na dziś. kto wie, z jakiego powodu tak cisną, żeby jak najwięcej ludzi przeszło na ryczałt? :) 

39 minut temu, Suzu4x4 napisał:

a to dostaniemy zapomogę 12 tyś na kolejne dziecko no i może wreszcie wprowadzą dochód gwarantowany na każdego obywatela :yes:

na to czekamy :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacekzoo napisał:

zagadka na dziś. kto wie, z jakiego powodu tak cisną, żeby jak najwięcej ludzi przeszło na ryczałt? :) 

Sławomir Mentzen to wyjaśnia , wystarczy na YT wpisać w wyszukiwarkę "nowy ład" ;)

np. tu  5min50sek. :

 

Oczywistym dla mnie jest że przedsiębiorcy nie wezmą na siebie tak znaczących podwyżek tylko przerzucą to na klientów,  więc jak ktoś się łudzi że skorzysta na "nowym ładzie" to uprzedzam że jest w sporym błędzie bo nawet jak dostanie parę zł to w ostatecznym rozrachunku będzie w plecy bo podrożeje dużo rzeczy .

więc wracając do tematu kampera to szacuje że jak proponowane zmiany w opodatkowaniu wejdą w życie to w przyszłym roku wynajem kampera będzie jeszcze droższy.

ale zakończmy ten wątek bo z tematu kampera przejdziemy do tematu polityki :rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Oczywistym dla mnie jest że przedsiębiorcy nie wezmą na siebie tak znaczących podwyżek tylko przerzucą to na klientów,  więc jak ktoś się łudzi że skorzysta na "nowym ładzie" to uprzedzam że jest w sporym błędzie bo nawet jak dostanie parę zł to w ostatecznym rozrachunku będzie w plecy bo podrożeje dużo rzeczy .

10 godzin temu, czyś napisał:

A co do reszty - tak obniża się podatki :) Przeciętny Kowalski zapłaci mniejszy podatek, ale nie widzi, że za cokolwiek (wszystko - towary, usługi) zapłaci więcej, co w skali roku przekroczy nawet kilkukrotnie kwotę "zaoszczędzoną" na podatkach. Nikt przecież (fryzjer, lekarz, mechanik samochodowy, hydraulik, elektryk, malarz) nie weźmie tych 9% "na klatę" nic a nic nie podnosząc cen. 

 

A myślenie przeciętnego Kowalskiego obrazuje najlepiej podejście jednego najprzeciętniejszego Kowalskiego w ulicznej sondzie reżimowej TV zaraz po wprowadzeniu opłaty paliwowej. Pan z rozbrajającą i zapewne niewymuszoną szczerością oznajmił widzom Wiadomości, że rząd oczywiście dobrze robi, a on nie obawia się niczego, bo on mało tankuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.