Skocz do zawartości

Wynajem kampera na wakacje - na początek


matylda

Rekomendowane odpowiedzi

"mazdę CX-9 kupiliśmy ją nową 2 lata temu, silnik prawie 4 litry pojemności, waga ponad 2 tony, parametry idealne pod ciągnięcie, wrażenie, że pociągnęłaby słonia, a w dowodzie wbita przyczepa chyba 1075kg. masakra."

 

Chyba żartujesz !!??   Przecież to jest DRAMAT !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Niestey ten typ tak ma. Producent chce ochronić skrzynie biegów, która z resztą jest b. mało awaryjna, tak wymyślił i basta. Wtedy nie myślałem o ciągnięciu czegokolwiek. Motor to silnik z Mustanga, więc pary mu nie brakuje.

 

Teraz czas na zaplanowanie trasy, przemyślenie co zabrać i w drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

hejka

Dawno mnie tu nie było.

Finalnie objechaliśmy od północnej Hiszpanii, wjeżdżając do Portugalii, zwiedziliśmy Porto, Fatimę, Cabo da Roca, Lizbonę. Oczywiście po drodze plaże, następnie na południe Cavoilero, Faro, następnie w stronę Gibraltaru. W sumie dowiedziałem się, że Gibraltar to nie najbardziej wysunięty w tej części cypelek, ale Tarifa. Polecam piasek. Potem wzdłuż wybrzeża Costa del sol, Costa Blanca, Costa Dorada, Costa Brava i wlecieliśmy na Lazurowe, a stamtąd do domu. 9000km w 14 dni, piękny maraton. Nie korzystałem z kempingów, jedna miejscowość - jeden dzień, wyjazd o 18.00-19.00 przyjazd na miejsce około 21.00, sen, pobyt na plaży/zwiedzanie, wyjazd 18.00-19.00 i tak w kółko.

Tu okazało się jakim fajnym pomysłem jest dom na kółkach, mianowicie przyjeżdżamy do Portugali a tu chmury - szok! Do tej pory w szoku jestem, bo nie zabrałem bluzy, bo bałem się upałów 45 stopni. No to my zwiedzanie Porto, itp. Zapowiadają chmury, to my susami na południe za słońcem. Dopadły nas chmury i deszcz na południu, to my hyc do Hiszpanii. I tak sposobem może straciliśmy pół dnia przez chmury. Znajomy wykupił sobie wczasy 7 dni, 3 dni lało, 2 chmury. 

Służę pomocą, przemyśleniami, poradą.

Aha, rozliczenie z Wadowskimi bez problemu. Polecam. Autko miałem sunlight a70, z 2017 roku, 12tys. przebiegu. 

Edytowane przez matylda
dopisek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacekzoo napisał:

Hmm 640km dziennie w 2-3h? Szacun :D

Eeee... z tych 9.000 km to ponad 6.000 km sama droga na Półwysep Iberyjski i z powrotem. Pozostałe niecałe 3.000 to kręcenie się "w koło komina" - czyli jakieś 300 dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sailor69 napisał:

Eeee... z tych 9.000 km to ponad 6.000 km sama droga na Półwysep Iberyjski i z powrotem. Pozostałe niecałe 3.000 to kręcenie się "w koło komina" - czyli jakieś 300 dziennie.

No chyba, że tak :) To możliwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48h jechałem na wybrzeże północnej Portugalii. To czego nie wziąłem pod uwagę to, to że ta buda ma optymalą prędkość 100-110km/h. W Hiszpanii i Portugali i części górzystej Francji powyżej tej prędkości buja, bo tam wieje, zakręty, wiadukty, itp. w szkopkach i u nas można trochę szybciej. Z 30h w nawigacji do celu, zrobiło się z drzemkami 48h. Spalanie powyżej 120km/h jest spore. 

Średnio na długości 9000km spalanie wyniosło 11,3l/100km, do przyjęcia. Autko miało 3,2m wysokości (dupniasta alkowa) i chyba 7,4 długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 rok później...

Bardziej dopasowanego tematu nie znalazłem, a może ktoś coś podpowie.

Szwagier szuka kampera do wynajęcia na okres od 19.08 do 30/31.08. Pojazd dla 3 osób, budżet w jakim chciałby się zmieścić to 400 zł/doba - nie musi to być jakiś nowy pojazd.

Ktoś, coś? Gdzie szukać? Na olx znaleźliśmy w 90% nowe, maks roczne pojazdy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad... 

Z prywatnymi kamperami to jak z własnymi żonami, autami, domami... Moje, więc dla nikogo. 

Pomysł na drugiego i każdego następnego w parku kampera w celach komercyjnych jak najbardziej, ale jak dobrze wszystko policzyć, to już eldorado się skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.08.2021 o 21:36, Socale napisał:

Sąsiad... 

Z prywatnymi kamperami to jak z własnymi żonami, autami, domami... Moje, więc dla nikogo. 

Pomysł na drugiego i każdego następnego w parku kampera w celach komercyjnych jak najbardziej, ale jak dobrze wszystko policzyć, to już eldorado się skończyło.

Jak sobie w końcu kupię kampera, to nie mam zamiaru wypożyczać ?. Zdziwiłem sie ilością ofert na olx.

 

Generalnie chcemy jechać do Chorwacji pod koniec miesiąca. Szwagier z rodziną chcą wypróbować taka formę odpoczynku 

Edytowane przez PLopaPL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.