Skocz do zawartości

Wynajem kampera na wakacje - na początek


matylda

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

cyt..."Z opisów wyczytałem, że kampingi w Portugali to koszt około 7-15 łojro za dobę, wydaje się mi to tanio i w tym wymiana wody. Faktycznie tak może być? Jak wyglądają te kasety na szambo? To się jakoś wymienia, czy odkręca jakiś korek i wylewa do zbiornika, jaka jest tego zasada, bo to dla mnie zagadka?"

 

7-15 ełro?...za tyle to chyba samo parkowanie :]

 

Tutaj masz w pigułce z filmikiem...http://domowa.tv/kamper-serwis-jak-dziala/

Edytowane przez trybeus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt: Oj, naiwny, naiwny, naiwny... Jak dziecko we mgle...

Nie potrafię zmiksować braku wiedzy w obsłudze kamperowego kibla z podróżą do Gibraltaru.

Chodzi mi o pomysłowe antidotum na niepowodzenia. Jesteś w stanie je przewidzieć? Ja nadal się uczę.

Ale...

Jest taka myśl: Do odważnych świat należy.

Stawiam na 30,71% twojej szczerości w relacji po powrocie. I nie umilaj fotkami byleby pojechać i być, byleby foto pstryknąć, to nie jest zgodne z ideą karawaningu. Ale brawo przybiję za determinację, zarażenie i kontynuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z opisów wyczytałem, że kampingi w Portugali to koszt około 7-15 łojro za dobę, wydaje się mi to tanio i w tym wymiana wody. Faktycznie tak może być? Jak wyglądają te kasety na szambo? To się jakoś wymienia, czy odkręca jakiś korek i wylewa do zbiornika, jaka jest tego zasada, bo to dla mnie zagadka?

 

Chyba powinieneś się liczyć z wyższymi kosztami kempingów. Poniżej 10€ nad oceanem znaleźliśmy tylko dwa: Parque de Campismo Municipal de Peniche, ParqueCampismoCMP-TabelaPrecos2013-2017.pdf i Parque de Campismo da PSP Tavira (9,9€ od 15.06 do 15.09 zamknięty). Z kartą ACSI ceny zaczynają się od 11€, ale będziesz musiał dopłacić za starsze dzieciaki.

post-12190-0-23072900-1512029025_thumb.pngpost-12190-0-51638900-1512029051_thumb.png

Na parkingach dla kamperów taniej, np w Manta Rota cena za parking 4,5€+prąd 2,5€

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Z perspektywy kilku wyjazdów trochę inaczej to wygląda niż na początku przygody. :)

 

No m.in. o to mi chodzi, żeby proste banalne problemy nie wywoływały niepokoju czy bardziej nerwowych sytuacji bo to odbiera wszelkie radości.

Głowa załogi (niech to nawet będzie najstarsza córuś) w wyprawie musi mieć w głowie teoretyczne antidotum na wszelkie przeciwieństwa i rozwiązywać je bezstresowo i niezauważalnie by pozostałej załogi nie niepokoić, jak MacGywer.

Nawet te poważniejsze przynajmniej udawać że są banalne a to trzeba trochę potrenować, obyć się.

.

Niemniej, będę kibicował.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..można inaczej sprawdzić, czy się "czuje" kampera ............to już lepiej dołożyć 10k i rozglądnąć się za jakimś kanciastym osiołkiem 1,9...czasem naprawdę idzie znaleźć coś fajnego...............

 

taaaaa, podobnie jak kupić zgniłą angielkę za 3 tysiące i sprawdzić czy lubi się mieszkanie w przyczepie jadąc prosto z placu od handlarza na Sycylię  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynajem ma dużo zalet, jest nawet bardziej opłacalne niż kupno własnego kampera jeśli ktoś planuje tylko jeden dłuższy wyjazd w roku. (Samo opłacenie OC, przeglądu rejestracyjnego, coroczny przegląd mechaniczny z wymianą części i płynów eksploatacyjnych będzie droższy, a jeszcze przecież amortyzacja, lub utrata wartości/naturalne zużycie)

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynajem ma dużo zalet, jest nawet bardziej opłacalne niż kupno własnego kampera jeśli ktoś planuje tylko jeden dłuższy wyjazd w roku. (Samo opłacenie OC, przeglądu rejestracyjnego, coroczny przegląd mechaniczny z wymianą części i płynów eksploatacyjnych będzie droższy, a jeszcze przecież amortyzacja, lub utrata wartości/naturalne zużycie)

Trochę z lekka bzdura.

900zł/ rok. Tyle kosztów obecnie mnie mój wynosi, świeży jeszcze więc nie generuje napraw które notabene sam wykonuję.

Prawie każdy weekend i dni wolne w dziczu pod lasem nad wodą, latem miesiąc gdzieś gdzie jest ciepła woda.

Łącznie około 80 dni w roku w kamperze.

Jako 3-4 latek będzie miał najlepszą relację cenową więc dołożę grosika i kupię następnego. Nie zagłębiam się w cyferki po przecinku, bo czuję bardzo korzystny bilans.

Ale... żeby nie było oskarżeń, nowego nie kupię bo to 100kzł w błoto po roku, to defraudacja/nieodpowiedzialność lub snobizm, a też startowałem od taniej ślicznej przyczepki, taniego starego starego kamperka (ukochańca z duszą) .

Pierwszy kamper w zakupie był zaniedbany, 3 lata go sukcesywnie doprowadzałem do stanu muzealnego, sprzedałem bardzo z nadwyżką. Był jak pierwsza miłość, ogromny sentyment.

Mój pałac na twardej skale.

 

post-2083-0-20405600-1512164687_thumb.jpg

 

post-2083-0-77306800-1512163968_thumb.jpg

 

post-2083-0-70430200-1512164009_thumb.jpg

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, przecież kolega napisał wyraźnie o jednym wyjeździe na rok a nie 80 dniach.

 

Zgadzam się z nim, zakup kampera za 100-200k aby stał 345 dni?

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.