Skocz do zawartości

Jaki średni SUV plus przyczepa do DMC 3500kg


bartom78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Wykombinowałem, że zmienię mojego Renault Grand Espace na jakiegoś średniego SUVa z napędem 4x4 pod planowaną przyczepę kempingową. No i niestety zaczęły się schody...Planuję przyczepę 4-5 os w układzie podkowa plus dwa oddzielne łóżka. Spokojnie można znaleźć takie z DMC do 1200kg. Byłem pewny, że znajdę średniej wielkości SUVa z DMC do 2300kg, tak aby zestaw nie przekroczył 3500, wiadomo prawko plus nieszczęsny via tool. Niestety chyba się myliłem, gdyż w wybranych wstępnie modelach BMW X3 lub Volvo XC60, DMC w benzynach oscyluje gdzieś w około 2400kg, a dieslach to już grubo ponad 2500kg.

 

Czy któryś w forumowiczów przerabiał podobny temat i może udało mu się znaleźć jakiegoś średniego SUVa z DMC do 2300kg?

 

Drugie pytanie powiedzcie czy tylko u nas w Polsce jest taki durny przepis z tym DMC zestawu do max 3500kg? Czy w innych krajach jak Niemcy, Włochy, Czechy, Słowacja, Węgry też tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic średniego nie będzie. Ewentualnie Ford kuga i niektóre Tiguany.

 

Przepisy w całej uni podobne i niezmienne od lat. Częściowo nawet popierane przez nas, bo nie każdy Kowalski z PJ kat B, Da sobie radę z większą przyczepą.

 

Sprawa jest prosta. Zapisz się na Kurs B+E a do wiosny szukaj auta i przyczepy bez ograniczeń wagowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o możliwości wynikające z prawa jazdy to w całej Unii przepisy są identyczne. 

Odnośnie opłat za korzystanie z dróg to w każdym kraju jest trochę inaczej np. różne winiety. Ale opłat identycznych jak za przejazd kilkudziesięciotonową ciężarówką nie ma raczej nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym celował jednak w prawko B96 koszt niewielki i szybko można zrobić (ewentualnie drożej B+E), bo jak nie samochód, to przyczepa będzie cię ograniczać, co do Viatolla to aż tak źle nie jest, zależy ile chcesz rocznie jeżdzić po Polsce.

CO do auta to może jakieś KIa albo Skoda mieści się w 2300DMC

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodiak oscyluje ok 2300dmc, tylko później będzie problem z poszukiwaniem przyczepy lub jej przeładowaniem.

 

W Polsce mając kiepską normę Euro da się płacić i 3 razy tyle co nowa 40t ciężarówka. Tobie w nowym nawet Dieslu nie grozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Wykombinowałem, że zmienię mojego Renault Grand Espace na jakiegoś średniego SUVa z napędem 4x4 pod planowaną przyczepę kempingową. No i niestety zaczęły się schody...Planuję przyczepę 4-5 os w układzie podkowa plus dwa oddzielne łóżka. Spokojnie można znaleźć takie z DMC do 1200kg. Byłem pewny, że znajdę średniej wielkości SUVa z DMC do 2300kg, tak aby zestaw nie przekroczył 3500, wiadomo prawko plus nieszczęsny via tool. Niestety chyba się myliłem, gdyż w wybranych wstępnie modelach BMW X3 lub Volvo XC60, DMC w benzynach oscyluje gdzieś w około 2400kg, a dieslach to już grubo ponad 2500kg.

 

Czy któryś w forumowiczów przerabiał podobny temat i może udało mu się znaleźć jakiegoś średniego SUVa z DMC do 2300kg?

 

Drugie pytanie powiedzcie czy tylko u nas w Polsce jest taki durny przepis z tym DMC zestawu do max 3500kg? Czy w innych krajach jak Niemcy, Włochy, Czechy, Słowacja, Węgry też tak jest?

Nie wiem jakie auta zaliczasz do SUV średniej wielkości.

 

Ja np. posiadam Hyundaia Santa Fe II V6 AWD i on mieści się w Twoich założeniach wagowych, przy czym, mam pochrzanione wpisy danych dot. masy własnej i DMC. Ja mam w DR masę własną 1750 kg, a DMC 2250 kg i na haku 2200 kg.

Jednakże dane te faktycznie odbiegają od danych katalogowych wymieniających: dla masy własnej 1850 kg i DMC 2500 kg. Żeby było fajniej realna masa własna (z pełnym zbiornikiem paliwa 60 l czyli ok. 45 kg i zbiornikiem LPG 45 litrów, czyli ok. 25 kg, a także masą instalacji gazowej ok 20 kg i masą haka ok. 20 kg) ustalona na wadze elektronicznej to 1960 kg. 

 

Nie staram się prostować zaniżonych wpisów w DR, gdyż z przyczepą i tak przekraczam 3,5 tony, a autko zamierzam w następnym roku zamienić na większy i cięższy holownik (więc ewentualnie dla kogoś z lżejszą przyczepą zaniżone masy mogą pozwolić się zmieścić w 3,5 tony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda CRV jest lekka i w PB i w D.

Poprzeglądaj dane:

http://forum.karawaning.pl/topic/3648-jakie-auto-ile-poci%C4%85gnie-zestawienie-w-1-po%C5%9Bcie-dane-techniczne/

 

Jakiś pogląd może dać jakie auto co ma do zaoferowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.