Jump to content
Sign in to follow this  
sirk4433

Przewożenie ładunku na dachy przyczepy kempingowej

Recommended Posts

sirk4433

Witam, mam pytanie posiadam przyczepę kempingowa i chciałbym przewozić na dachy na relingach dorobionych dwa kajaki przymocowane, i nie wystające poza obrys przyczepy. Czy jest taka możliwość? Może wiecie coś na temat przepisów w tym zakresie?

Cezarr

Do 4 m wysokości to normalny przewóz

tomekk

Witam !

Do 4 m wysokości to normalny przewóz

Jakiś czas temu była taka reklama, gdzie kajaki były na dachu przyczepy, przypadek sprawił, że był to Knaus, wypożyczony z firmy z Wrocławia. Z tego co opowiadał właściciel firmy to przyczepa została dość skutecznie uszkodzona poprzez właśnie ten bagaż, w tym właśnie kajak, czy też kajaki. Poza tym znając konstrukcję przyczepy nie odważyłbym się wkładać cokolwiek co potrafi balansować przez swoją długość.

Pozdrawiam

Cezarr

Tomek ja pomijam to czy przyczepa wytrzyma czy nie chodzi mi o same przepisy o które pytał autor tematu.

tomekk

Witam !

Tomek ja pomijam to czy przyczepa wytrzyma czy nie chodzi mi o same przepisy o które pytał autor tematu.

Tak, masz rację. Ja tylko chciałem tak po ludzku, od serca, a nie tylko paragrafy.

Pozdrawiam

chris_66

znajomy wozi dwie deski SUP czyli jakieś 18kg na dachu , na fabrycznym bagażniku , strat nie widziałem żadnych 

w przyszłym sezonie będą trzy 

ale deska jest troszkę niższa od kajaka i to chyba robi sporą różnicę 

Edited by chris_66 (see edit history)

Maras

Mam u siebie orginalne relingi na dachu przyczepy .  Mocowanie ich do aluminiowej  listwy dachowej jest bardzo delikatne . Fakt można dokupić poprzeczne belki  ale nie zaryzykował bym aby coś tam przewozić. Były zamówione  jako dodatkowa opcja  i tylko po to aby poprawić wygląd przyczepy.   

Nie wiem jak jest w innych budach jak jest mocowanie relingów w opcji z drabinką z tyłu .  

chris_66

Mam u siebie orginalne relingi na dachu przyczepy .  Mocowanie ich do aluminiowej  listwy dachowej jest bardzo delikatne . Fakt można dokupić poprzeczne belki  ale nie zaryzykował bym aby coś tam przewozić. Były zamówione  jako dodatkowa opcja  i tylko po to aby poprawić wygląd przyczepy.   

Nie wiem jak jest w innych budach jak jest mocowanie relingów w opcji z drabinką z tyłu .  

mam (i kolega również) takie coś fabryczne , drabinka , dwie poprzeczki i relingi 

mocowanie (nie licząc drabinki to 8 śrub wkręconych przez listwy w drewnianą konstrukcję przyczepy 

szczerze mówiąc to mocowanie nie wzbudza mojego zaufania , ale kolega jeździ i chwali sobie 

Focus

Kwestia prawidłowego montażu bagażu, i można śmiało wozić na dachu.

Oczywiście zgodnie z wytycznymi producenta w zakresie obciążenia itd.

sirk4433

U mnie jest pewne różnica ze mam metalową konstrukcję ramy. Chodzi mi o przepisy, waga przyczepy nie zostanie przekroczona.

Cezarr

O jakie jeszcze przepisy Ci chodzi? Bo o wysokości już Ci pisałam.

Edited by Cezarr (see edit history)

jacek00

O jakie jeszcze przepisy Ci chodzi? Bo o wysokości już Ci pisałam.

Może o te regulujące ile ładunku może wystawać poza obrys pojazdu?  :hmm:

sirk4433

Eriba Triton, na ramie będą uchwyty wypuszczone ponad dach tam będą umieszczone kajaki, nie będą wystawać z tyłu ani po bokach, może troche na dyszel. Wysokość przyczepy to 2,10 z bagażnikiem będzie to jakiś 2,60 max., Czytając przepisy też mi się wydaje że nawet jak by wystawał z tyłu za przyczepę to nie złamie przepisów na boki napewno nie bedzie. o obciązenie się nie boje bo rama jest metalowa. Nie przekroczy także DMC przyczepy.

Cezarr

No to w drogę :drive: