Skocz do zawartości

Sylwester 2017 Niedzica


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Grzanie gazem to nie najlepszy pomysł bo produktem spalania jest CO2 i woda. Będzie ciepło i bardzo wilgotno. Zawilgną ściany i zamarzną.

Jeżeli chcesz grzać przedsionek to raczej termowentylatorem po uprzednim uszczelnieniu przedsionka fartuchem. Weż przedłużacze.

Adam, myślałem o takim promienniku gazowym.

post-8122-0-37749900-1511570379_thumb.jpgpost-8122-0-16355100-1511570383_thumb.jpg

W styczniu i lutym tynkowaliśmy w piwnicy naszej budowy i takim czymś dogrzewałem kąty, gdzie główna dieslowska nagrzewnica nie umiała tego zrobić chociaż robiła porządną robotę- 800oC coś znaczy :yay: . Tylko ten zbiornik 30l nie wystarczał na całą noc :oslabiony:

Wszyscy mi odradzali propan bo jak wspomniałeś to wilgoć i woda ale jednak udało się tę wilgoć z kątów wywalić. A co do grzania w przedsionku- nakłaniam naszych znajomych na ten wyjazd naszą drugą cepką i pomyślałem, żeby ten przedsionek rozłożyć na naszej cepie, drugą podjechać tak, żeby oni z wyjścia wchodzili do naszego przedsionka- zawsze to jakaś osłona przed zimnem. A ten promiennik to włączany tylko okazjonalnie żeby ocieplić atmosferę :] Zresztą, przewiew jakiś będzie bo nie mamy fartuchów pod kołami to i niedzickie powietrze będziemy ogrzewać :] A montaż takiego letniego przedsionka przy zimowych temperaturach nie spowoduje jakichś zniszczeń? Po powrocie wrzuci się go do garażu na podłogówkę i ogrzeje i będzie git :yay: Dobrze kombinuję?

Natomiast nagrzewnica na olej napędowy to znakomity pomysł. Może nie taka duża ale i ta byłaby dobra. Mogę zabrać kanister z olejem.

Nawet bez rury wydechowej można postawić ją tuż za oknem.

A przy zielonym pawiloniku można też ustawić na zewnątrz - po zawietrznej.

Też wezmę kanister 20-litrowy. Chyba jakaś stacja w Niedzicy jest żeby zatankować? Nie będę taszczył rybnickiego paliwa bo mi jeszcze powiecie, że zanieczyszczam powietrze tak samo jak zanieczyszczony jest Rybnik :]

Spróbuję obczaić tę rurę wydechową- może szwagier ma jakichś znajomych, którzy by mogli wspomóc brać karawaningową :hmm:

 

Pytanko jeszcze o drzewo na ognisko- zapakować coś na pakę naszej Elki czy będzie na miejscu?

Edytowane przez Mandrol (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ta mała to rzeczywiście dobry pomysł. Bo ta duża to chyba za duża.

Drzewo do kominka jest na miejscu.

Natomiast nie widzę problemu z przedsionkiem. Zwiniesz go lużno i do cepki . W domu jak go ogrzejesz i wysuszysz to da się ciasno zwinąć.

Taki fartuch do uszczelnienia przedsionka możesz kupić w Center Campie w Bieruniu. Jest chyba na metry. To warto kupić.

:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do stałych bywalców. Którą trasą radzicie mi jechać? Przez Kielce czy Tarnów? Chodzi mi o ostatnie 100km, którędy jest lepiej z przyczepą (zakładając opady śniegu i wąskie drogi)?

 

08791f2ae2bc199c.png

Edytowane przez dudek_t (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem dokładniej i chyba pewnie będzie jechać drogą nr 75? O tak:

 

a3a942a4a38803ce.png

 

 

1. AdamH - 2 os.

2. Szaraja - 2 os.
3. Mandrol - 2 + 2
4. vrs - 2 + 3
5. grace & adje - 2 os.

6. dudek_t - 2+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o ostatnie 100km, którędy jest lepiej z przyczepą (zakładając opady śniegu i wąskie drogi)?

 

Zakładając opady śniegu jechałbym jak najdłużej drogami głównymi, czyli autostrada do Krakowa i Zakopianka do Nowego Targu. To są drogi o pierwszej kolejności odśnieżania w stosunku do pozostałych.

 

Znalazłem nawet jakieś zdjęcie na zachętę :]

post-14730-0-98094000-1511701239_thumb.jpg

post-14730-0-16083000-1511701245_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kiedy planujecie przyjazd, ale sądzę że w piątek zakopianka będzie totalnie zapchana. Warto tym pamiętać.

Mandrol, tak jak pisałam my podgrzewamy elektryczną grzałką, jak jesteśmy w przedsionku, ewentualnie zostawiamy buty narciarskie z grzałkami elektrycznymi w środku, aby wyschły i nie graciły przyczepy. Cały czas nie grzejemy. Pomysł z przedsionkiem dobry, pod warunkiem że nie będzie większych opadów śniegu, bo mogły by się kijki od stelarzu połamać. Ale  z doświadczenia wiem, że raczej nam to nie grozi, zwykle śniegu było niewiele.

W przypadku lodu na drodze problem większy jest ze zjazdem niż wyjazdem pod górę ( można założyć łańcuchy), przy zjeździe może obracać przyczepkę. To wszystko przerobiliśmy, więc pozwalam sobie opisać różne możliwości. Oczywiście jeśli będziemy na miejscu, to w razie czego służymy pomocą.

Edytowane przez Szaraja (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeklejam z innego wątku, ponieważ nie wiem dlaczego ale dyskusje o Niedzicy toczą się w dwóch tematach

e byliśmy w zeszłym roku, ale po trosze byliśmy sprawcami, że nie było wcześniej rozpalone i przygotowane :] . Odwiedziliśmy w Sylwestra Adasiów i wszytsko poszło z opóźnieniem. W tym roku chcemy inaczej, Stąd propozycja w wątku głównym, aby przygotować się do imprezy- skecze, występy, filmiki, co Nam tylko przyjdzie do głowy. Jeśli zdecydujecie ze sie przebieramy, może być i taka wersja. Ja zawsze dobrze się bawię, jeśli chcę tańczyć to tańczę, to samo ze śpiewaniem ( śpiewać każdy może :miga: ). Przygotujmy się wszyscy do imprezy, dajmy coś z siebie. Na marginesie, zawsze można przywieść coś większego do grania, w tym roku obiecujemy ten zakres załatwić, muzykę prosimy na telefonach, aby każdy mógł swoje utwory zaprezentować przy akceptacji większości :ee: .

Generalnie zapraszamy na dobrą zabawę, którą sami sobie musimy zapewnić.Jacek obeicał że w kominku zapali w południe, a Mandrol jak odpali swoją maszynkę to będziemy się czuć jak w tropikach.

Czekamy na propozycje i deklaracje kto co  , ale już w właściwym wątku. Do zobaczenia w Niedzicy :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gifnagrzewnica_1.jpg

...taką rurę wydechową... 

 

I po zawodach :oslabiony: Dzwoniłem do Masterheaters i niestety ten typ nagrzewnicy, którą ma szwagier jest bez odprowadzenia spalin co znaczy, że nie można do niej założyć żadnego przewodu giętkiego bo te 800°C go po prostu spali :oslabiony:  Ale myślę, że można ją odpalić co jakiś czas i nagrzać atmosferę jeśli się oziębi- w tym czasie żadnych rozmów tylko śpiewanie "... a teraz idziemy na jednego" :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po zawodach :oslabiony: Dzwoniłem do Masterheaters i niestety ten typ nagrzewnicy, którą ma szwagier jest bez odprowadzenia spalin co znaczy, że nie można do niej założyć żadnego przewodu giętkiego bo te 800°C go po prostu spali :oslabiony:  Ale myślę, że można ją odpalić co jakiś czas i nagrzać atmosferę jeśli się oziębi- w tym czasie żadnych rozmów tylko śpiewanie "... a teraz idziemy na jednego" :]

Czekaj, czekaj. Ta pozioma niebiesko- żółta rura to nadmuch. Jeżeli ją masz to samą nagrzewnicę zostawimy na zewnątrz i problemy z rurą wydechową ( to ta krótka pionowa ) nie będą nam wadzić. Jakie to duże? Dasz rady na pakę?

Na poprzedni wieczór uszczelnię pawilon. Można ogrzać go elektrycznie. To już przerabialiśmy. Nawet dało się grać.

Natomiast w wiacie trzeba grzać od południa. To pomieszczenie jest spore. Aby się ogrzać musimy naprawdę sporo wypić :] 

hej czy wy faktycznie org sylwestra bo mnie kusi

Popatrz na tematy z poprzednich lat. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oprócz tego mam propozycje, w piątek wieczorem i sobotę uczymy się tańczyć belgijkę ( na razie sama nie umiem), w Sylwestra robimy największy karawaningowy taniec belgijki, kolejne edycje na kolejnych spotkaniach - może ktoś zna kroki :yay:

link do kroków dla chętnych

https://silesion.pl/belgijka-kroluje-na-parkietach-22-01-2017

Edytowane przez Szaraja (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, czekaj. Ta pozioma niebiesko- żółta rura to nadmuch. Jeżeli ją masz to samą nagrzewnicę zostawimy na zewnątrz i problemy z rurą wydechową ( to ta krótka pionowa ) nie będą nam wadzić. Jakie to duże? Dasz rady na pakę?

Na poprzedni wieczór uszczelnię pawilon. Można ogrzać go elektrycznie. To już przerabialiśmy. Nawet dało się grać.

Natomiast w wiacie trzeba grzać od południa. To pomieszczenie jest spore. Aby się ogrzać musimy naprawdę sporo wypić :] 

 

Adam, to zdjęcie wcześniejsze to z netu było...

Poprosiłem szwagra o fotkę i jego wygląda tak...

post-8122-0-63939000-1512527112_thumb.jpg

... czyli nie ma odprowadzenia spalin (tej krótkiej pionowej rury na górze) a ciepło wychodzi prosto z rury, do której byłaby doprowadzona ta niebiesko-żółta rura, gdyby to była wersja z rurą wydechową skierowaną ku górze. Ale nie jest :oslabiony:  Ale też jestem pewien że na pewno jakoś damy radę. Myślę, że nagrzewnicę można by gdzieś ustawić na dworze i zrobić małą dziurę na wlot ciepłego powietrza a naokoło ułoży się wełnę mineralną Rockwoola, która jest zaprojektowana na temperaturę rzędu 1000°C. Mam jeszcze kilka rolek tej wełny to sprawdzę ten patent jak wrócę do kraju :]

A ta wiata to jak duża? Powyżej 120m2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.