Skocz do zawartości

Zakupy w Danii- podsumowanie


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Miałem w ręku, zapomnij :(

A jak było to kilka ładnych lat starsze niż u nas i kompletnie goła.

To jest ok 50tys koron, w tej cenie to tak ok 2000r

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, a jak miałbyś w ręku 30 tyś zł ( oczywiście w koronach), to mialeś w tej cenie jakigoś Fendta? Knausa?

My śle że to realne ceny 

https://www.guloggratis.dk/camping/campingvogne/fendt/

https://www.guloggratis.dk/camping/campingvogne/knaus/

Za te pieniądze fendt wychodzi 2000/01r

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, czyli to co napisałem. Miałem nadzieje że mają niewystawione w internetach a na placu mają, niestety nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak buda kosztuje 30k to ile ugram? 1-2k? Na pewno nie spuści 30%. Dla mnie nic nie było, a żeby sprzedać to tu trzeba wystawić za 23-24k za ten rocznik. Mimo że w budach stan najważniejszy to i tak ludzie patrzą na rocznik i żeby to była hobby :)

Tylko w tych rocznikach i cenie to margines, większość to tak 50kzł. Najlepsza była za 30k koron, czyli 17kzl hobbitka z 83r :) to była jedna z tańszych

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie... Szkoda, że nie probowałeś negocjować, bo może na export by się dało.Większą sumę. Gadałem wczoraj w Białogardzie , bo Oni ciągną z DK i gość mówił, że tylko od prywatnych kupują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może być bo u handlarzy wyczyszczone golasy a oni mają ze sztućcami, talerzami i innym szpejem, i chyba każda z przedsionem

Tylko nie wiem skąd by brali, bo ani na gulogu, ani na dba nie ma takich cen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zetknięcie się z rynkiem przyczep np. w Danii, to zetknięcie się z normalnymi cenami i normalnym stanem większości sprzedawanych przyczep.
Niestety, ma się to nijak do realiów naszego rynku, gdzie nieuczciwi handlarze przyzwyczaili ludzi do tego, że przyczepa kempingowa jest "tania". Szkoda tylko, że nikt już nie wnika w to, dlaczego jest tania, a jest tak dzięki temu, że przypudrowany szrot ma wyglądać super hiper i kosztować połowę tego, co np. w Danii. To, że zgnije po dwóch miesiącach od chwili zakupu, schodzi na drugi plan.
Najgorsze jest to, że większość ludzi w mit "taniej przyczepy" uwierzyła i dalej wierzy, więc poszukując swojej pierwszej przyczepy, liczy na zakup wspaniałej, dobrze wypasionej sztuki za 8 - 10 tys. zł. Oczywiście taka przyczepa musi mieć również mover, bojler ciepłej wody i obowiązkowo rozległy przedsionek. Najlepiej sprzedają się zgniłe "angielki", bo właśnie wyposażenie mają ponadstandardowe.
Jeśli ktoś przeznacza "większą" kwotę, np. 20 - 25 tys., to przyczepa powinna być prawie nowa i jak napisał Jacek, najlepiej Hobby :]

Co dzieje się potem, krótko po zakupie, można się dowiedzieć czytając forumowe tematy pt. "Pomocy", "Remont", "Cieknie" itd.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pytanie za 100 pkt. Skąd Białogard ma takie ceny? Ok mają od prywatnych ludzi, ale czy ktoś uwierzy w mit bogatego Duńczyka, który jest oderwany od rzeczywistości, nie ma internetu i sprzedaje swoją cepę za 60% wartości? Wybaczcie ale wierzyć mi się w takie bajki nie chce. To tego samego typu bujda jak auto po bogatym Niemcu. A realia są takie, że na zachodzie budy jak i auta na rynku wtórnym są droższe niż takie same auto sprowadzone do nas.

 

No to gdzie jest haczyk? Sam się zastanawiam, bo moja poprzednia buda też była z DK. Nawet wiem kto był właścicielem, bo wszystkie kwity z nią dostałem. I też kupiłem ją stosunkowo taniej niż gdybym kupował bezpośrednio w DK.

 

Może tam są jakieś aukcje wyprzedażowe? No musi być gdzieś ukryte drugie dno, bo trupów samych nie ciągną do remontu. W przypadku takich Angielek wiadomo jak sprawa wygląda. Kupują tanio i towar słabej jakości. Ale tutaj jest inaczej

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Kristofer i Jacek oczywiście racja w 100%. Ale też widać inny rynek, u nas ludzie szukają budek właśnir za 20-25k czyli hobbitka taka jak moja, rok ok 2000-2002. Tam po prostu takich nie ma, najstarsze są z małym oknem z przodu. Ten rocznik co moja, z oknem z boku albo dużym na środku, z tych kilkuset widziałem z 2-3...

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pytanie za 100 pkt. Skąd Białogard ma takie ceny? Ok mają od prywatnych ludzi, ale czy ktoś uwierzy w mit bogatego Duńczyka, który jest oderwany od rzeczywistości, nie ma internetu i sprzedaje swoją cepę za 60% wartości? Wybaczcie ale wierzyć mi się w takie bajki nie chce. To tego samego typu bujda jak auto po bogatym Niemcu. A realia są takie, że na zachodzie budy jak i auta na rynku wtórnym są droższe niż takie same auto sprowadzone do nas. No to gdzie jest haczyk? Sam się zastanawiam, bo moja poprzednia buda też była z DK. Nawet wiem kto był właścicielem, bo wszystkie kwity z nią dostałem. I też kupiłem ją stosunkowo taniej niż gdybym kupował bezpośrednio w DK. Może tam są jakieś aukcje wyprzedażowe? No musi być gdzieś ukryte drugie dno, bo trupów samych nie ciągną do remontu. W przypadku takich Angielek wiadomo jak sprawa wygląda. Kupują tanio i towar słabej jakości. Ale tutaj jest inaczej

 

Albo skąd takie ceny w Bieruniu w Center-Camp albo w Klaja? Oni też sprowadzają z Dani. Gdzie jest w tym wszystkim haczyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówie że białogard kombinuje albo bieruń, z białogardu sam mam budke, i jeszcze nie zgniła :) tylko fakt daktem dziwią mnie te ceny. Zwłaszcza że byłem na miejscu i widziałem jak tam rynek mniej więcej wygląda

https://www.guloggratis.dk/camping/campingvogne/knaus/annonce/38268495-knaus-sport-485

Prosze, prywaciaż. 19k za 95r...

U nas poszłaby za 15-16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.