Skocz do zawartości

Zakupy w Danii- podsumowanie


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Igor napisał:

Podobno auto nie było serwisowane w ASO.

Może ktoś w ogole nie serwisował i się nie psuło :) Jak było podejrzane dobrze, że odpuściłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Godzinę temu, Igor napisał:

Polacy już nie kupują diesli w Niemczech, kupują w Polsce - te same bo są tańsze i mają mniejszy przebieg ?

Akurat przebieg jest zawsze do ustalenia z potencjalnym kupującym ;) Na życzenie może być nawet wyższy. W końcu klient nasz pan :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopię trochę temat bo wydaje mi się, że może być na czasie.

Aktualnie rynek przyczep w PL niewiele oferuje konkretnych przyczep. Powoli pojawiają się, jak to po sezonie nowe oferty ale jest ich jak na lekarstwo.

Zupełnie inaczej przedstawia się oferta w Dani przeglądając np. tą stronę:

https://www.guloggratis.dk/camping/campingvogne/

Nie znałem rynku Duńskiego kilka lat temu a to co widzę obecnie, napawa optymizmem. Ceny zbliżone do tych w PL ale oferta dużo większa. 

Będę wdzięczny @jacekzoo jakbyś znalazł chwilę i odniósł się do tego co widać w ogłoszeniach i porównał to z rynkiem który poznałeś podczas Twoich poszukiwań.

Ja odnoszę wrażenie, że warto się zainteresować wyjazdem, nie ze względu na oszczędności w zakupie ale bogatszą ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@filipert Nie wgłębiałem się dawno w ogłoszenia z danii, nie wiem jak teraz tam to wygląda. Ale wtedy co byłem to praktycznie wszystkie budy to były ogłoszenia firm, nawet jak na ogłoszeniu wyglądało na prywaciarza to była na placu, dosłownie jakby nikt tam się nie bawił w prywatne sprzedawanie. Druga rzecz, starych budek w ogóle nie było, takich hobbitek jak wtedy miałem czyli 2002r to było w sumie może ze 3szt, więcej było takich 2007r z tym małym oknem z przodu, ale też bez szału. Za to baaardzo duży wybór dużo nowszych, 3-4 letnich. Także wątpię że teraz pojawiło się jakoś dużo takich w budżecie powiedzmy 30-35k. Co do cen, te 3szt hobbitek to były w cenach grubo powyżej 30k co w pl za taką zapłaciłem 24. Kolejna rzecz to te budy na placach były kompletnie puste, nie było ani przedsionka, ani markizy ani żadnego wyposażenia, np w białogardzie kupiłem wyposażoną we wszystko, tzn talerze, kubki, sztućce itp podsumowując, jak ktoś ma większy budżet i chce kupić nową, prawie nową lub taką 3-4 letnią to można jechać, nie wiem jak z cenami ale wybór jest ogromny. Ale jak ktoś szuka takiej za 30k to szkoda jechać, takich budek praktycznie tam nie ma. Na pewno ciekawa wycieczka, żeby pooglądać układy, widziałem bawet fendta z kominkiem :D 

 

ale tak poza konkursem, tam widać zupełnie inną kulturę sprzedawania, na placu kilkaset przyczep, wszystko, łącznie z nowymi pootwierane, można sobie chodzić, oglądać i zaglądać w każdą dziurę przyczepy. U wielu część przyczep w hali, porozkładane jak na kampie, stoliki, krzesła, przedsionki itp  Prawie na każdym placu u handlarza waga do przyczep
 

ciekawa wycieczka, ale drugi raz bym nie jechał w celu kupowania, bo raczej znowu nic by nie kupił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam ogłoszenia też z Danii potwierdzam jest duży wybór i z układami w środku takimi że nawet w Polsce nie ma ani jednej. Wydaje mi się że ceny są tańsze niż u nas jako zapłacić za samą budę ale droga i papiery pewnie dojdzie kilka tys więcej . Jak byś chciał jechać daj znać może bym się też przejchałał

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

U nas za 2007 knausa krzyczą od 35 40 tys ?b90e64d0fabe043e55c8beb25bf926ec.jpgce583cfe37bc127527962b8b08881996.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok masz rację ale to tak wychodzi tyle co u nas buda za budę ale droga dochodzi jeszcze , kwestia jakie stany tych przyczep są tam

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, byry007 napisał:

Ok masz rację ale to tak wychodzi tyle co u nas buda za budę ale droga dochodzi jeszcze , kwestia jakie stany tych przyczep są tam emoji848.png
 

No właśnie nie do końca. U nas przyczepy sprowadzone z  DK są często tańsze niż w samej Danii. Spójrz na ofertę z Białogardu i porównaj. Nie wiem gdzie jest haczyk, czy ktoś ma dostęp do jakiś tańszych przyczep, czy przy zakupie większej ilości jakieś zniżki? Same przyczepy w DK są po prostu drogie, nawet nowe wychodzą drożej niż w PL czy DE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie stały klient ma też inne ceny jak będzie 5 przyczep lub więcej , wszystkie też nie są idealne przyczepy więc każdy handlarz coś tam robi żeby wyglądało ładnie dla klienta z PL .

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, byry007 napisał:

Pewnie stały klient ma też inne ceny

Tu raczej chodzi o coś innego, jak buda w dk jest droższa o 30% niz w pl, to ile musiałby dostać rabatu żeby była tansza niż tam i żeby jeszcze mogli zarobić. 50%? 60%? Wątpię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem z kolegą przyczepę od handlarza który ściąga auta i czasem przyczepy z DK, tłumaczył mi że ma jakiś nr Duński  coś jak nasz NIP , jest tam zarejestrowany jako firma i przy zakupie niektórych aut i przyczep odliczają mu jakiś podatek i coś tam jeszcze że cena potrafi być niższa nawet o 40%. Nie wiem ile w tym prawdy ale ceny ma ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MagZyg napisał:

Kupowałem z kolegą przyczepę od handlarza który ściąga auta i czasem przyczepy z DK, tłumaczył mi że ma jakiś nr Duński  coś jak nasz NIP , jest tam zarejestrowany jako firma i przy zakupie niektórych aut i przyczep odliczają mu jakiś podatek i coś tam jeszcze że cena potrafi być niższa nawet o 40%. Nie wiem ile w tym prawdy ale ceny ma ok.

VAT mu może odliczyć, który w DK wynosi  25%. Ale ten VAT handlarz musi doliczyć w PL - czyli kupuje za kwotę netto, a w PL dolicza 23% - chyba że wałki robi...

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo po prostu kupują szroty za tańsza cenę i robią w Polsce i zarabiają na tym a my patrzymy na ogłoszenia dobrych przyczep i ceny są większe . Coś podobnie jak z Angielkami tam zezłomować trzeba dopłacić więc za grosze sprzedają a w Polsce ceny jak za europejskie .

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.