Skocz do zawartości

Zakupy w Danii- podsumowanie


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze, prywaciaż. 19k za 95r...

 

Plus oczywiście koszty dojazdu i przywiezienia oraz zarobek dla sprzedającego, czyli u nas powinna kosztować ...

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem jak w Danii. Nie wiem jak z przyczepami. Ale Niemcy, Austria woziłem samochody dla handlarzy i tam były inne ceny wystawiony do sprzedaży, a inne ceny dostawali oni. dużo dużo niższe.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię że kombinuje .....................

 

kwestia znajomości rynku i odpowiedniego wyszukania ofert, zauważ, że nie ściągają z połowy europy tylko z jednego kraju, kilku znajomych itp i da się 

z samochodami podobnie - dobre źródło i układy na miejscu i interes idzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ciesze sie, ze moglem Ci chociaz troche pomoc :skromny: ,troche szkoda ze nie udalo sie nic kupic, ale nie skreslalbym jednak Danii tak do konca i sprobowal jeszcze na wiosne.

 

 Z tego co opisujesz widze, ze rynek jest bardzo podobny do norweskiego i handlarze nie sprzedaja badziewia. Napewno musza dac gwarancje na bude i rekojmie maja byc moze tak jak w Norwegii 5 lat, wiec cena musi byc odpowiednio wysoka. Moze rezygnujac z gwarancji mozna uzyskac lepsza cene :niewiem:

 

 U nich teraz jest sezon przedswiateczny i moze tak jak w NO nie mysla o sprzedarzy budy, a o baraninie na stole i prezentach, w Norwegii wysyp prywatnych ofert nastapil w marcu, kwietniu i wtedy liczba ofert wzrosla o ok. 30%, a teraz to glownie handlarze sie oglaszaja.

 

 Pamietam na wiosne przegladalem oferty z Danii i troche prywatnych tam bylo no i wiecej starszych rocznikow, ale ceny raczej tak jak piszesz, dosyc wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bieruniu Centercamp i Klaja mają własne serwisy i tam sprzedawane budki w większości są po niewielkich naprawach. Takie lekko uszkodzone przyczepy pewnie kupuje się za granicą w dużo mniejszych cenach. Białogard nie naprawia przyczep, sprzedaje je w stanie jakim przyjechały. Wiec musi być jakaś możliwość kupowania w DK taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie sobie odpuszcze, 2k wyprawa pociągnęła, jakby nie liczył 1/3 wakcji by była. Nie znam konszachtów jakie tam obowiązują, ale idąc jako pierwszy lepszy z ulicy raczej nie znajde nic w super cenie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o samochody, to niższa cena niż na zachodzie boierze się stąd, że handlarze kupują auta od towarzystw ubezpieczeniowych. Są to auta po szkodach całkowitych - rozbite i wyrejestrowane, w systemie danego kraju ten samochód przeznaczony jest do złomowania lub eksportu, ponieważ nie spełnia już kryteriów bezpieczeństwa, nie ma możliwości przywrócenia go do pełnej sprawności technicznej, lub jest to skrajnie nieopłacalne. Czasami te szkody nie są duże, bo w nowszych autach nawet mała stłuczka może wygenerować koszt naprawy sięgający 70 i więcej procent ceny samochodu. Te auta trafiają do nas i naszych południowych i północnych sąsiadów i są tu reanimowane, czasami nawet z bardzo przyzwoitym efektem, częściej jednak po prostu szpachla z opiłkami metalu, żeby czujnik lakieru nie wykrył i Janusz jeździ 4-letnim, nieśmiganym, bezwypadkowym BMW w cenie niższej niż nowa dacia. ;)

Całkiem możliwe, że w przypadku przyczep jest podobnie.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to masz czarne scenariusze, od razu rozbity wyrejestrowany i zmielony z przystankiem a najlepiej pewnie kupić nowe :P, to jakieś chyba skrajne i jednostkowe przypadki. Szybciej to jakieś umowy na niemca, firmy krzak i zakupy bez vatu itd. A pewnie handlarz ma po prostu dobre ceny jak bierze hurtem.

Ale że co Białogard kupie rozbite przyczepy naprawi i sprzedaje :D

Myślę że z przyczepy aż tak łatwo nie jest wyklepać jak auta  :P

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają dojścia, są w biznesie od lat i dostają pewnie w hurcie kilka przyczep. Jedna lepsza a druga gorsza. Mogą mieć układ z ubezpieczalnią, wypożyczalnią czy przechowalnią. Na tym polega biznes aby trafić swoją niszę często dzięki znajomością.

 

Np. Znam przypadek handlarza że wschodu, który w 2 Aso w Pl skupuje to czego oni nie chcą w rozliczeniu brać. Bierze gorsze auta, ale od ręki. Oni mają po problemie, klient zadowolony, trup znika z placu a handlarz picuje i sprzedaje na wschód z zyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo skąd takie ceny w Bieruniu w Center-Camp albo w Klaja? Oni też sprowadzają z Dani. Gdzie jest w tym wszystkim haczyk?

To akurat odpowiedź znam. Oni kupują hurtem od jednego handlarza. Ostatnio kupili naście przyczep i ciągną je do Polski ale już nie hurtem tylko po 2.

Biorą też jak oni to nazywają rozliczeniowy dilerskie. Tak to się kręci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat odpowiedź znam. Oni kupują hurtem od jednego handlarza. Ostatnio kupili naście przyczep i ciągną je do Polski ale już nie hurtem tylko po 2.

Biorą też jak oni to nazywają rozliczeniowy dilerskie. Tak to się kręci

 

No właśnie sprzedają przyczepy w stanie dobrym lub bardzo dobrym bynajmniej moja a ceny mają jak w DK albo niższe i też myślałem tak jak Ty.

Jest to tak samo jak z handlarzami samochodów, jak kupują całą Lohre od jednego sprzedawcy to mają duże rabaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego jak ten hurt ma się do tego?

 

Gadałem wczoraj w Białogardzie , bo Oni ciągną z DK i gość mówił, że tylko od prywatnych kupują

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.