Skocz do zawartości

Główni gracze na rynku karawaningu czyli kto jest kim...


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy podesłał mi ciekawy link, prezentujący kto tak na prawdę jest kim w europejskim świecie producentów kamperów i przyczep.

O pewnych powiązaniach - jak pewne większość z Was - wiedziałem, ale ta "góra" graczy jest dla mnie niemałym zaskoczeniem...

Artykuł już ma parę miesięcy, więc część z Was może go znać, ale ma ciekawą infografikę (w połowie artykułu), którą warto przeanalizować:

http://www.moto3m.pl/kampery-i-przyczepy-kto-jest-kim-w-swiecie-caravaningu/

Globalizacja postępuje w każdej dziedzinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Znajomy podesłał mi ciekawy link, prezentujący kto tak na prawdę jest kim w europejskim świecie producentów kamperów i przyczep.

O pewnych powiązaniach - jak pewne większość z Was - wiedziałem, ale ta "góra" graczy jest dla mnie niemałym zaskoczeniem...

Artykuł już ma parę miesięcy, więc część z Was może go znać, ale ma ciekawą infografikę (w połowie artykułu), którą warto przeanalizować:

http://www.moto3m.pl/kampery-i-przyczepy-kto-jest-kim-w-swiecie-caravaningu/

Globalizacja postępuje w każdej dziedzinie...

 

 

Tu ta infografika w większym rozmiarze:

post-19021-0-14673100-1510821610_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu ta infografika w większym rozmiarze:

O - dzięki - wyręczyłeś mnie bo ja za bardzo techniczny nie jestem, żeby to tak ogarnąć, a tak jest znaaacznie czytelniej...

... właściciel to jedno a dana marka to drugie ... aby się utrzymać na rynku dane marki  przechodzą z rąk do rąk - tak już jest i będzie czy to się komuś podoba czy nie ...

 

TOM

Nie no jasne, ale ta infografika rozjaśnia, że tak na prawdę niemal 70% rynku należy do dwóch grup kapitałowych.

Co oczywiście nie świadczy o tym, że wszystkie marki w grupie to jeden ch...;-)

Ale myślę, że tak jak dla większości, dla mnie było np. oczywiste, że:

- knaus i tabbert,

- hymer i eriba,

- caravelair i sterckeman

są w grupach kapitałowych, ale że aż tak szeroko sięgają powiązania właścicielskie to nie spodziewałbym się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ... i dlatego trzeba dobrze "szparać" w danych ... bo znam osobiście takich co  np. "są dumni" z posiadania japońskiego samochodu pn. Nissan, nie mając świadomości, że posiadają Renault - tyle, że z znaczkiem Nissan ... (oczywiście wcześniej twierdząc, że te furki na F są bleble .... hehehe) ...

 

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ... i dlatego trzeba dobrze "szparać" w danych ... bo znam osobiście takich co  np. "są dumni" z posiadania japońskiego samochodu pn. Nissan, nie mając świadomości, że posiadają Renault - tyle, że z znaczkiem Nissan ... (oczywiście wcześniej twierdząc, że te furki na F są bleble .... hehehe) ...

 

TOM

W dodatku ten Nissan to ma także braciszka Dacię, a z takiego rodzeństwa to niekoniecznie właściciele Nissanów mogą być dumni;-)

Ale co ma za znaczenie właściciel? Bardzie chyba liczy się Marka.

O tym mówimy, ale powiązania kapitałowe świadczą też o pewnych rzeczach.

Jeśli dochodzi do tego, że pewne różne marki są produkowane w tych samych zakładach (o czym mowa w artykule), to jest pewne, że właściciel unifikuje wszystkie możliwe podzespoły celem redukcji kosztów, a to np. pokazuje gdzie można szukać kompatybilnych zamienników dla używanych sprzętów, a przede wszystkim poddaje w wątpliwość wcześniej już okrzepłe tezy o różnicach jakościowych pomiędzy markami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma za znaczenie właściciel? Bardzie chyba liczy się Marka.

... bo kiedyś dana Marka to była dana firma ... do której ludzie się przywiązali ze względu na jakość/cenę/itp. - i tak powstała jej renoma...

... a teraz ktoś posiada daną Markę - produkując coś gdzieś nie wiadomo przez kogo ... nie wiadomo gdzie i z jakich podzespołów itd. itp. - i tu można się naciąć na jakości wykonania produktu (po pewnym czasie info o tym pójdzie w eter, ale można tego doświadczyć na własnej skórze) ...

 

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor artykułu jest blisko ale nie przyłożył się do roboty. Musi się trochę więcej doinformować. 

Nieco inaczej wygląda sprawa w odniesieniu do Burstnera, produktów Fendt i Weinsberga.

Z drugiej strony nie ma to żadnego znaczenia co gdzie jest robione. Ważne , że sprawia frajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ... i dlatego trzeba dobrze "szparać" w danych ... bo znam osobiście takich co  np. "są dumni" z posiadania japońskiego samochodu pn. Nissan, nie mając świadomości, że posiadają Renault - tyle, że z znaczkiem Nissan ... (oczywiście wcześniej twierdząc, że te furki na F są bleble .... hehehe) ...

 

TOM

 To proszę mnie uświadomić, która z części w moim Nissanie T30 pochodzi z Renaulta :)

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 To proszę mnie uświadomić, która z części w moim Nissanie T30 pochodzi z Renaulta :)

 

zobacz ile masz wspólnych części z renault koleos

 

a teraz pomyśl jak się czuje dumny kierowca mercedesa jak mu powiesz że jeździ z silnikiem renault albo fiata 

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz ile masz wspólnych części z renault koleos

 

a teraz pomyśl jak się czuje dumny kierowca mercedesa jak mu powiesz że jeździ z silnikiem renault albo fiata

Szach mat :)

 

A jak dumnie się czuje właściciel cytryny jak jeździ z motorem z bmw :) tak jest we wszystkich markach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz ile masz wspólnych części z renault koleos

 

a teraz pomyśl jak się czuje dumny kierowca mercedesa jak mu powiesz że jeździ z silnikiem renault albo fiata 

 

Panowie jeżeli coś się pisze to trzeba mieć choć odrobinę wiedzy. Renault koleos zaczęto produkować w 2008 roku, a mój X-trail jest z 2004 więc jak może mieć części z koleosa !!! Na dodatek w 2007 roku zakończono produkcję modelu T30 . Chyba, że koleosa klepią z pozostałości części po starym , dobrym X-trailu, chociaż na to nie wygląda  :]  :]  :]  :]  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.