Skocz do zawartości

Ceny wypoczynku jak to jest?


Kany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukałem budki ale muszę zejść na ziemię ,max co mogę ciągnąć to 800kg(zapisałem się na BE)

Dlatego mam czas by poczytać forum i tu naszło mnie na przemyślenie tego tematu mianowicie ceny .

Mieszkam w Niemczech plan to wyjazdy dłuższe i krótsze ale no Chorwacja

Na jakie koszty muszę się nastawic

Trasa to Niemcy -Austria -Słowenia -Chorwacja, dodatkowo miejsce kempingowe (samochód buda ponad 3500kg dwie osoby dorosłe)

Ceny +-

Przejazd , pobyt 7 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kempingi na Cro- koszt 2 osób to 25 - 50 Euro w zależności od regionu i standartu (przed sezonem można taniej), ceny paliw podobne jak w Niemczech, no może trochę taniej, ceny w sklepach podobne...

Przejazd... Autostrada Austia 10 E, Sołwenia 30 E, Chorwacja to zależy gdzie jedziesz, ale jest dość droga. Musisz to policzyć sam. Bo nikt nie wie ile i czego pali Ci auto z budą, jaki kemping wybierzesz, dokąd pojedziesz.

Generalnie koszta wyjazdu na kwaterę są zbliżone, więc jeśli liczysz na jakieś oszczędności, to się przeliczysz. Ale plusem wakacj z pezyczepą jest szansa , że może trafisz takie miejsce np. takie http://forum.karawaning.pl/gallery/image/8257-tomas/i to rekompensuje niedogodności ciągania budy

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Na oszczędzanie się nie nastawiaj tylko inny sposób spędzania czasu który jest bardzo zaraźliwy.

Tutaj też standard dyktuje ceny. Ja polecam gorąco...

Przy ciężkim jak widzę holowniku skup się na dużej ładowności przyczepy. Doradzam z własnych błędów. Natomiast jej wielkość musicie sami ustalić.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobi E do B, to będzie mógł więcej niż 800 kg !

Kolega pyta o koszty :blagac:

Edytowane przez visitor1967 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kempingi na Cro- koszt 2 osób to 25 - 50 Euro w zależności od regionu i standartu (przed sezonem można taniej), ceny paliw podobne jak w Niemczech, no może trochę taniej, ceny w sklepach podobne...

Przejazd... Autostrada Austia 10 E, Sołwenia 30 E, Chorwacja to zależy gdzie jedziesz, ale jest dość droga. Musisz to policzyć sam. Bo nikt nie wie ile i czego pali Ci auto z budą, jaki kemping wybierzesz, dokąd pojedziesz.

Generalnie koszta wyjazdu na kwaterę są zbliżone, więc jeśli liczysz na jakieś oszczędności, to się przeliczysz. Ale plusem wakacj z pezyczepą jest szansa , że może trafisz takie miejsce np. takie http://forum.karawaning.pl/gallery/image/8257-tomas/i to rekompensuje niedogodności ciągania budy

Czy ta cena przejazdu będzie obowiązywać jeśli masa będzie przekraczać 3500kg ? Edytowane przez Kany (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy w którym kraju... Np...

Najbardziej odczuwalne w Pl. A i Hu nie... SK opłata podwójna.

Jeszcze w innych krajach opłata wg określonych stawek...

Np. W Grecji mierzą wysokość i narzucają kategorie.

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mieszkasz w południowych Niemczech to już Ci zazdroszczę. Można na raz do Cro dojechać.

 

Koszty powyżej 3.5 t są bardzo zbliżone na tej trasie a wręcz identyczne. W Cro liczy się wysokość auta (do 2m) i długość na promach (do 5m). Później robi się bardzo drogo.

 

Podaj dokładnie jakie masz auto i jaki silnik a chętnie doradzimy ile realnie możesz ciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta cena przejazdu będzie obowiązywać jeśli masa będzie przekraczać 3500kg ?

Jak Commander napisał...najwięcej odczuł byś w PL. Na Słowacji to dodatkowe 10 E. A reszta to liczy się holownik, aby był do 3,5t . Choć są różne wyjątki, np. na Węgrzech, gdzie bodajże jak auto przekracza 7 osób, to też zmienia się zmienia kat. opłat.

Generalnie wszystko znajdziesz na forum jak poszperasz.

Kraje, które wymieniłeś , to opłata się nie zmienia

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktykos...na Węgrzech dochodzi liczba osób. Swoją drogą można zwariować od tych wyliczanek i innych przepisów co kilkaset kilometrów...

Celowo napisałem że w Pl najgorzej ponieważ za 56 km autostrady Kraków - Katowice trzeba zapłacić 36 zł. To tyle ile moje auto z budą spali na dystansie 100 Km. Dlatego z premedytacją omijam ten odcinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.