Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam żadnych profesjonalnych narzędzi, żeby nagrać i zmontować filmik, ale wrzucam taką sklejkę którą udało mi się wymęczyć ze zwykłego aparatu.
 

 

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 29.01.2018 o 23:12, Łza Włóczynutka napisał:

Nie napisałem nic o campingu, bo to przykry camping był. Kołochoz. Tysiące placyków wypełnione po brzegi. Ciasno do tego stopnia, że ludziom z przyczepami było wolno wjechać na teren campingu tylko w celu ustawiania przeczepki lub zabrania jej. W trakcie całego pobytu auta muszą stać na specjalnych parkingach 200, 300 metrów za bramą kempingu. W lepszej sytuacji posiadacze kamperów czy - tak jak my - MiniVanów. Z drugiej strony takie kołchozy mają dobrą infrastrukturę - prąd na każdej działeczce, placyki równe i utwardzone, basen, świetlice z biblioteką, na uboczu wydzielony park z murowanymi grilami, plac zabaw i takie tam. Jednak tłumy powodowały to, że był permanentny brak ciepłej wody. Bojlery hulały ile mogły, ale nie były w stanie ogrzać na bieżąco potrzebnej ilości. Nie lubię kołochozów. Postanawiamy na następny dzień zwinąć się i zwiedzić górne, dzikie partie Val Maggia i uciekać z tego parszywego miejsca. Jeszcze się okazało, że to najdroższy znany mi kemping w galaktyce, chyba nigdy wcześniej nie zapłaciłem aż tyle za dobę, ponad dwukrotnie więcej niż płaciliśmy na innych campach w Szwajcarii. Ale to chyba po prostu tamta włoska część kraju ma takie ceny i na sąsiednich campingach ceny zbliżone.

czy możesz wyznać ile kosztował kamping za noc i głowę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Takie ciekawe relacje gdzieś się kurzą.

Widoki dech zapierają, musze podesłać żonie bo strasznie ją ciągnie do tamtego rejonu.

Masz  porównanie do Austrii czy Słowenii? Chodzi mi o infrastrukturę kempingową i ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca mam porównanie, w Słowenii byłem tylko na dwóch campingach, w Austrii na żadnym ;)

Ale jakość campingów określam jako najwyższą w Europie - przynajmniej z tej części którą znam. (Od razu zastrzegam, że nadmorskie campingi kurortowe są mi prawie kompletnie obce - nie moje klimaty). Natomiast na Szwajcarskich jest zawsze czysto, są bardzo zadbane. Sanitariaty zazwyczaj współczesne i do przesady czyste. W 99% przypadków przyłącze prądu jest solidne i nie trzeba się obawiać że byle czajnik wywali zabezpieczenia. (tak jak to we Włoszech hehehe). Na niektórych campingach oprócz prądu rozprowadzona jest też woda, więc nie trzeba po nią daleko biegać. Wifi prawie na każdym campie, ale nie na wszystkich na całej powierzchni campingu.

Ceny kampingów natomiast kształtują się tak: nisko, nad wielkimi dużymi jeziorami ceny są wysokie, płaciliśmy nawet ~75CHF/dobę (placyk z prądem + 3 osoby). Na campingach panuje tam tłok, ciężko się wbić na niektóre. Natomiast im głębiej w Alpy tym taniej i luźniej. (prawie zawsze dużo miejsca do wyboru). Najtaniej płaciliśmy 25CHF. W górach przeciętnie płaci się 30-35 CHF, więc w sumie podobnie jak w innych krajach.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Przeczytalam od początku do końca i na pewno jeszcze wrócę do Twojej relacji- super. Szwajcaria jest zaplanowanym przez nas kierunkiem na tegoroczne wakacje - juz nawet mamy kilka rezerwacji (wybieramy się w sierpniu wiec mlze byc troche pelno) @Łza Włóczynutka powiedz mi jak z Twojego punktu widzenia wyglada poruszanie się rowerem z dziecmi (jezdza same) po Szwajcarii bo nie ukrywam ze na to liczymy? Jeszcze jedno pytanie czy byłeś w dolinie Grindelwald i czy probowales zjazdu z góry- bo tak czytamy i oglądamy i nie ukrywam ze zastanawiamy się czy nasze dzieci poradzą sobie ze zjazdem? Jeśli mogę to jak zabiorę się za dokładniejsze planowanie to pozwalę sobie na dalsze pytania.

Pozdrowionka

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2021 o 00:36, uwex napisał:

czy byłeś w dolinie Grindelwald i

w Grindelwald akurat nie byłem - byłem obok w Lauterbrunnen. 

W dniu 3.05.2021 o 00:36, uwex napisał:

jak z Twojego punktu widzenia wyglada poruszanie się rowerem z dziecmi

Odpowiedź brzmi: "To zależy". W górach to kiepsko widzę dzieciaki które muszą pokonaać kilkaset metrów w pionie, pod górę.. A to jest jednak standard w Alpejskich dolinach. Można by ewentualnie kombinować pociągiem lub autobusem do góry, (większość linii autobusowych ma uchwyty na rowery z tyłu autobusu) i rowerami w dół. Te doliny ciągną się dziesiątkami kilometrów, więc można w ten sposób zaplanować trasy. (jest kilka serwisów, które umożliwia podgląd profilu wysokościowego trasy w trakcie planowania, takie narzędzie wykorzystuję nawet na naszej jurze- np. komot, albo garmin connect)

Poniżej Alp, nad jeziorami są płaskie i ciepłe promenady dla pieszych i rowerów, więc tam jest elegancko dla dzieci.

W tamtym czasie juniorka nie jeździła sama, co najwyżej jakieś krótkie odcinki na rowerku biegowym, zazwyczaj jednak woziłem ją w przyczepce.
Ja osobiście wtedy jeszcze nie miałem porządnego roweru i też za bardzo nie jeździłem trasami zjazdowymi MTB, więc nie za wiele o nich mogę powiedzieć. 
 

W dniu 3.05.2021 o 00:36, uwex napisał:

Szwajcaria jest zaplanowanym przez nas kierunkiem na tegoroczne wakacje


Super kierunek - tam się nie da nudzić. A kempingi w większości tańsze (zwłaszcza te górskie, nad jeziorami są wyższe ceny) niż ten Czaplinek z tematu obok ?, chyba że pandemia wygrzmociła ceny w kosmos, mam nadzieję że nie.

 

W dniu 3.05.2021 o 00:36, uwex napisał:

pozwalę sobie na dalsze pytania

chętnie odpowiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.