Skocz do zawartości

Nowe ładowarki mikroprocesorowe w Biedronce


kalapan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Daniel, najpierw musisz ją włączyć do 230V i ustawić program. Dopiero od tego momentu sama po utracie 230V wraca do ładowania ;). Myślę że warto mieć. Ja rezerwowo wożę ta z Lidla gdyby za długo słońca nie było i nigdy nie użylem ale w razie są ok.

To jest właśnie zaleta, jakiej nie miały do tej pory żadne ładowarki "elektroniczne". Tylko niektóre ładowarki "mechaniczne" miały funkcję powrotu do ładowania, po zaniku napięcia w sieci 230 V. W niskich temperaturach buczały, piszczały i terkotały - strach było toto zostawić włączone.

Kto ma możliwość podciągnięcia kabla 230 V do miejsca, gdzie parkuje budę, ten może za pomocą takiej ładowarki utrzymać akumulator w stanie gotowości do wyjazdu w świat. Obawy rodzi jedynie ewentualna niska temperatura, czyli co się stanie, jeśli temperatura w budzie spadnie poniżej - 20 * C ?

Jeżeli owa funkcja, to prawda, to lecę dzisiaj świńskim truchtem, przeczesywać sklepy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie zaleta, jakiej nie miały do tej pory żadne ładowarki "elektroniczne". Tylko niektóre ładowarki "mechaniczne" miały funkcję powrotu do ładowania, po zaniku napięcia w sieci 230 V. W niskich temperaturach buczały, piszczały i terkotały - strach było toto zostawić włączone.

Kto ma możliwość podciągnięcia kabla 230 V do miejsca, gdzie parkuje budę, ten może za pomocą takiej ładowarki utrzymać akumulator w stanie gotowości do wyjazdu w świat. Obawy rodzi jedynie ewentualna niska temperatura, czyli co się stanie, jeśli temperatura w budzie spadnie poniżej - 20 * C ?

Jeżeli owa funkcja, to prawda, to lecę dzisiaj świńskim truchtem, przeczesywać sklepy !

Dwa sezony zimowe korzystałem z małej ładowarki biedronkowej/kauflandowej w kamperze, który garażowałem w ogrodzie przy domu. Włączony program zimowy AGM (ładuje wówczas trochę wyżej niż normalnie) Bez względu na temperaturę a było przez ostatnie zimy do około - 15, ładowarka dawała radę, co skutkowało możliwością odpalenia kamperka w każdej chwili. Jestem na tyle zadowolony, ze właśnie kupiłem na zapas drugą no i tą dużą także. Dużą jestem trochę zawiedziony. Po włączeniu do sieci 230V ładowarka przechodzi w stan gotowości. Trzeba ustawić parametry ładowania i rodzaj aku ręcznie a następnie włączyć start. Po naładowaniu wyświetlacz pokazuje 100 procent i pika, żeby wyłączyć. Przerwanie ładowania, przez rozłączenie od zasilania sieciowego skutkuje tym, że ładowarka przechodzi w tryb "testera aletrnatora" czyli pokazuje na wyświetlaczu woltaż akumulatora (obawiam się, że pozostawienie w takim stanie na dłuższą metę może skończyć się wyładowaniem aku). Ponowne włączenie zasilania nie załącza przerwanego ładowania. Co do programu naprawy/odsiarczania akumulatora, to nie można wymusić tego trybu z przycisku. Ładowarka w momencie wykrycia zbyt niskiego napięcia na celę sama przełącza w tryb. Ładowarka ma możliwość ustawienia trybu pracy jako zasilacza 12V 6A oraz można nią próbować rozruchu akumulatora w aucie. (75A przez 20 sekund)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dorwałem dzisiaj ową ładowarkę, ale nie miałem okazji jej sprawdzić. Przeczytałem pobieżnie instrukcję obsługi, ale nigdzie nie spotkałem wyraźnie zaakcentowanej właściwości powrotu do ładowania, po zaniku napięcia w sieci. Trochę mnie dziwi niefrasobliwość producenta, a może marketingu, że tak ważna cecha jest wstydliwie przemilczana. Przetestuję i potwierdzę wszystko za parę dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dorwałem dzisiaj ową ładowarkę, ale nie miałem okazji jej sprawdzić. Przeczytałem pobieżnie instrukcję obsługi, ale nigdzie nie spotkałem wyraźnie zaakcentowanej właściwości powrotu do ładowania, po zaniku napięcia w sieci. Trochę mnie dziwi niefrasobliwość producenta, a może marketingu, że tak ważna cecha jest wstydliwie przemilczana. Przetestuję i potwierdzę wszystko za parę dni.

 

Pisze gdzieś w instrukcji - "funkcja zapamiętywania ostatnich ustawień", albo coś podobnego, nie jestem w domu i sprawdzić nie moge, ale pisze napewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dorwałem dzisiaj ową ładowarkę, ale nie miałem okazji jej sprawdzić. Przeczytałem pobieżnie instrukcję obsługi, ale nigdzie nie spotkałem wyraźnie zaakcentowanej właściwości powrotu do ładowania, po zaniku napięcia w sieci. Trochę mnie dziwi niefrasobliwość producenta, a może marketingu, że tak ważna cecha jest wstydliwie przemilczana. Przetestuję i potwierdzę wszystko za parę dni.

czytaj moje wpisy - mam tą ładowarkę, używan 2 lata, ma funkcję powrotu do ładowania. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie tradycyjnie z ciekawszym asortymentem - objachane w niedziele i dzisiaj wszystkie biedry w okolicy i nawet sladu ze byly, sa, beda :(  

 

Pracownicy zapytani o ladowarke tylko szeroko otwieraja oczy i odpowiadaja, ze jak nie ma na sklepie to nie ma, bo jeszcze nie widzieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W biedronce były te ładowarki ale w styczniu 2017 później jakiś miesiąc był znów ale teraz nie było ich widać, wygląda na to że ktoś od kopał temat lub gdzieś było kilka sztuk ale nie koniecznie w całej Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.