Skocz do zawartości

Adria Altea 552 PK by mareec


maarec

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 193
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

11 minut temu, jacekzoo napisał:

@Mandrol, @maarec płakał ale na pocieszenie łzy $$$ wycierał ?

Nic nie wycierał bo płatność przelewem.

Przyczepa poszła do mega fajnych ludzi, rodzinka z małymi dziećmi - idealnie do niej pasują. Jestem spokojny, oczywiście zapowiedziałem kontrolę czy o nią dbają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maarec, to zadna tajemnica, wiec nie mam zamiaru sie ukrywac :)  Wielkie dzieki jeszcze raz, tak kupowac to polecam kazdemu. Wlasnie sie zastanawiam, czy otwierac nowy watek czy tutaj nie kontynuować. Ciezko bedzie cos ulepszyc, ale juz glowka pracuje. Dzisiaj ciag dalszy odkrywania  :) 

5 minut temu, maarec napisał:

Nic nie wycierał bo płatność przelewem.

Przyczepa poszła do mega fajnych ludzi, rodzinka z małymi dziećmi - idealnie do niej pasują. Jestem spokojny, oczywiście zapowiedziałem kontrolę czy o nią dbają :)

 Oczywiscie zapraszamy, przyczepa poza wyjazdami bedzie stala w Radomiu do poznej jesieni, wiec az tak daleko nie masz :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maarec napisał:

Przyczepa stała nie używana od lipca 2020, nastąpiła zdrada na kampera. Ja nie płakałem ale dzieciaki tak ?

podobnie jak u nas .

a nowemu nabywcy gratuluję,  kupić w dzisiejszych czasach dobrą budę w najbardziej poszukiwanym układem na rynku to niemal jak trafić w totka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mandrol napisał:

Płakałeś jak sprzedawałeś? ? Czyżby zdrada marki i też już celujesz w nowego Knausa jak nasz najbardziej zagorzały obrońca Adrii @jacek00 ? Co to się porobiło? Normalnie nie ogarniam ?

Ja Adrii nie zdradzam ;) Stoi obecnie na parkingu obok Knausa. Poza tym Adria u mnie zostaje w rodzinie, brać chce ją przejąć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Mandrol napisał:

Marek, ale dupiaty z Ciebie handlarz! Alumy trzeba było wyciągnąć i wsadzić stalówki z pękającymi spoinami :lol:

założenie było takie, że zostaje wszystko a w sumie coś tam jeszcze dołożyłem ponad to co było.

alusy nowe - długo posłużą. Nawet o śrubach do stalowego zapasu nie zapomniałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 28.04.2021 o 09:19, Suzu4x4 napisał:

a nowemu nabywcy gratuluję,  kupić w dzisiejszych czasach dobrą budę w najbardziej poszukiwanym układem na rynku to niemal jak trafić w totka :-]

Dzieki, fakt cholernie było trudno znaleźć, bo od grudnia siedzialem na olx, odswiezalem kilka razy dziennie szukajac szcześcia. Co lepsze z kazdym tygodniem zalozenie budzetowe roslo, do momentu jak juz dogadywalismy szczegoly w kwestii kupna nowej. Jednak super, ze udalo sie kupic od Marka, bo sprzet bardzo zadbany, a i sporo rzeczy dorzucił. Dobrze ze jednak nowej nie musialem ogarniac, bo jak pomysle ile rzeczy musialbym dokupic, oprocz podstawowego setupu czyli stolu z krzeslami itp to chyba bym przeklinal dzien zakupu.

 

W dniu 28.04.2021 o 10:14, maarec napisał:

Nawet o śrubach do stalowego zapasu nie zapomniałem :)

Tak jest, chociaz z papierami troche bylo zamotania, ale jak to sie mowi "gdy sie czlowiek spieszy..." :) Dobrze ze udalo sie to szybko zalatwic, bo jeszcze bys sie rozmyslil.

 

Poki co czekam na jeszcze odbior prawka, przerejestrowuje dopiero w tym tygodniu, bo czas oczekiwania w kolejce do WK powala... i bedzie mozna ruszac. Na szczescie pierwszy maly wypad planuje ok 20 czerwca, a od 26 juz wreszcie mozna jechac na dluzszy wypoczynek, wiec pewnie i jakies foty wrzuce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Analog82 napisał:

Dzieki, fakt cholernie było trudno znaleźć, bo od grudnia siedzialem na olx, odswiezalem kilka razy dziennie szukajac szcześcia. Co lepsze z kazdym tygodniem zalozenie budzetowe roslo, do momentu jak juz dogadywalismy szczegoly w kwestii kupna nowej. Jednak super, ze udalo sie kupic od Marka, bo sprzet bardzo zadbany, a i sporo rzeczy dorzucił. Dobrze ze jednak nowej nie musialem ogarniac, bo jak pomysle ile rzeczy musialbym dokupic, oprocz podstawowego setupu czyli stolu z krzeslami itp to chyba bym przeklinal dzien zakupu.

dokupić to jedno zamontować to drugie  :-]

ja na przykład czekałem prawie dwa miesiące na markizę czy uchwyt TV bo w całej europie nie było interesujących mnie modeli na stanie.

jak w końcu się doczekałem i udało się kupić to czekał bym kolejny miesiąc na termin montażu w serwisie i markizę miałbym zamontowaną  po urlopie.

na szczęście po dwóch miesiącach oczekiwania dziesiątkach telefonów i maili , przy pomocy jednego z forumowiczów udało się kupić i potem wspólnie zamontować markizę

Akumulatory, panele solarne,  przetwornice i wiele innych rzeczy tak samo , covid, przerwane łańcuchy dostaw , ogólny pocovidowy boom w branży wszystko nie sprzyja klientowi

więc trzeba być czujnym, upartym i kombinować by kupić co się chce  :bzik:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wreszcie nadszedl czas pierwszego wyjazdu, co prawda zanim nastapil trzeba bylo jeszcze sie zwazyc. Wyszlo 1635 bez jedzenia, roweru i ciuchów, ale po drobnych modyfikacjach waga podczas wyjazdu oscylowala ok 1650. Niby duzo ale jak policzylem wszystkie rzeczy, to faktycznie sporo rzeczy nabrałem. Kolejne wyjazdy beda lepiej przemyslane pod katem asortymentu, ale tak to jest ze na poczatku nie wiadomo co moze sie przydac, wiec bierze sie rzeczy na zapas. Mimo to zestaw bardzo stabilny, wyprzedzanie ciezarowek nie takie straszne, ale wszystko bardzo ostroznie. Do pewnosci za kolkiem jeszcze daleko, bo nie raz myslalem ze przyczepa lekko wezykuje a po prostu nierownosci na drodze powodowaly takie odczucia. 

Poki co kierunek Chłapowo, a potem Ryn, dalsze plany nieznane :)

 

IMG_4017.jpg

IMG_4016.jpg

IMG_4026.jpg

IMG_4024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Analog82 napisał:

Wreszcie nadszedl czas pierwszego wyjazdu, co prawda zanim nastapil trzeba bylo jeszcze sie zwazyc. Wyszlo 1635 bez jedzenia, roweru i ciuchów, ale po drobnych modyfikacjach waga podczas wyjazdu oscylowala ok 1650. Niby duzo ale jak policzylem wszystkie rzeczy, to faktycznie sporo rzeczy nabrałem. Kolejne wyjazdy beda lepiej przemyslane pod katem asortymentu, ale tak to jest ze na poczatku nie wiadomo co moze sie przydac, wiec bierze sie rzeczy na zapas. Mimo to zestaw bardzo stabilny, wyprzedzanie ciezarowek nie takie straszne, ale wszystko bardzo ostroznie. Do pewnosci za kolkiem jeszcze daleko, bo nie raz myslalem ze przyczepa lekko wezykuje a po prostu nierownosci na drodze powodowaly takie odczucia. 

Poki co kierunek Chłapowo, a potem Ryn, dalsze plany nieznane :)

 

 

 

IMG_4026.jpg

 

Zalecam stosowanie pasów sztormowych w każdej sytuacji. Ostatnio zrobiłem pierwszy raz jak tym masz , bo niby nie ma wiatru...i markiza przeleciała przez dach od jednego podmuchu (całe szczęście nic nie rozwaliła, tylko noga do naprawy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gizbern napisał:

Zalecam stosowanie pasów sztormowych w każdej sytuacji. Ostatnio zrobiłem pierwszy raz jak tym masz , bo niby nie ma wiatru...i markiza przeleciała przez dach od jednego podmuchu (całe szczęście nic nie rozwaliła, tylko noga do naprawy).

Wszystko jest, nawet za duzo jak widac na zalaczonym zdjeciu. Pasy w sumie dobre nie tylko na wiatr.. w zeszlym roku markiza nam sie zlozyla od nadmiaru wody ktora zaczela sie zbierac, bo nie bylo tez raftera. 

 

IMG_4039.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 28.06.2021 o 11:44, jacek00 napisał:

Gratuluję! A co to za śmietnik? :D

 O widzisz przegladam teraz ten watek i zauwazylem w koncu Twoja odpowiedz. Natomiast smietnik to Fiamma:

https://allegro.pl/oferta/kosz-na-smieci-skladany-35l-pack-waste-fiamma-9974295064?reco_id=84ed9891-e65e-11eb-b8fc-40a6b73200f0&sid=0e7a5475e04eefd78184d559df6fb9f87c889ad5ac94196dac75ac99722370c3&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco&

Ten w drzwiach jest dosc maly i musialem cos wiekszego kupic. Ten sprawowal sie idealnie do momentu gdy nie przyszly upaly. Z racji, ze nie chcialem nic wiercic w poszyciu to przyczepilem zaczepy na tasme dwustronna 3m do elementow elewacji. Niestety pod wplywem temperatury zaczal odpadac. Teraz sam nie wiem jak z niego korzystac, jedynym ratunkiem jest klatka dla psa na ktorej moge go wieszac, inaczej sie marnuje. Myslalem by jakos go przykrecic ale nie wiem jak znalezc miejsce wzmocnienie w scianie bocznej. Zastanawialem sie nad jakims detektorem drewna by wybadac gdzie jest listwa, bo jak przywierce do styropiaanu to efekt wiemy jaki bedzie.

Edytowane przez Analog82 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 O widzisz przegladam teraz ten watek i zauwazylem w koncu Twoja odpowiedz. Natomiast smietnik to Fiamma:

https://allegro.pl/oferta/kosz-na-smieci-skladany-35l-pack-waste-fiamma-9974295064?reco_id=84ed9891-e65e-11eb-b8fc-40a6b73200f0&sid=0e7a5475e04eefd78184d559df6fb9f87c889ad5ac94196dac75ac99722370c3&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco&

Ten w drzwiach jest dosc maly i musialem cos wiekszego kupic. Ten sprawowal sie idealnie do momentu gdy nie przyszly upaly. Z racji, ze nie chcialem nic wiercic w poszyciu to przyczepilem zaczepy na tasme dwustronna 3m do elementow elewacji. Niestety pod wplywem temperatury zaczal odpadac. Teraz sam nie wiem jak z niego korzystac, jedynym ratunkiem jest klatka dla psa na ktorej moge go wieszac, inaczej sie marnuje. Myslalem by jakos go przykrecic ale nie wiem jak znalezc miejsce wzmocnienie w scianie bocznej. Zastanawialem sie nad jakims detektorem drewna by wybadac gdzie jest listwa, bo jak przywierce do styropiaanu to efekt wiemy jaki bedzie.

Bez przesady z tym szukaniem drewna. Normalnie na blachowkręty tylko z uszczelnieniem. A jak nie chcesz robić dziur w poszyciu to przyklej czymś te uchwyty. Są naprawdę dobre taśmy czy kleje. Tylko musisz dobrze oczyścić powierzchnię

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.