Skocz do zawartości

Adria Altea 552 PK by mareec


maarec

Rekomendowane odpowiedzi

Fakte ze w nowszych rocznikach jest jej coraz wiecej, ale raczej na polce budzetowej - co cieszy, to ze coraz wiecej nowych kamprów widac na Adrii ... Ostatnie sukcesy to pewnie CCC - Cena Czyni Cuda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 193
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kamperami to z pewnością opanowali rynek, bo na kempingach procentowo to chyba najwięcej jest właśnie od Adrii.

 

Co do ceny nowej budżetowych to akurat jest na podobnym pułapie co konkurencja. Hobby cenowo to samo. Knaus ciut drożej jedynie

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rankingu Norwegii to na pierwszym miejscu po raz 33 z rzedu Hobby i dalej Kabe, Adria, Knaus i cala reszta. Wsrod kamperow w 2016 na pierwszym miejscu byl Hymer. Ogolnie w Norwegi w ubieglym roku sprzedali wiecej kamperow niz przyczep, nowych oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rankingu Norwegii to na pierwszym miejscu po raz 33 z rzedu Hobby i dalej Kabe, Adria, Knaus i cala reszta. Wsrod kamperow w 2016 na pierwszym miejscu byl Hymer. Ogolnie w Norwegi w ubieglym roku sprzedali wiecej kamperow niz przyczep, nowych oczywiscie.

 

Ciekawe te statystyki są :)  Ciekawe jak oni to liczą wszyscy. Bo na oficjalnej stronie Adrii o Norwegii możemy przeczytać między innymi to:

 

 

Until 2000, Adria had been represented in the Norvegian market, holding a modest 2 % caravan market share. However, there was no offer of motorhomes on this market. One year later Adria Mobil and Kabe got together to sign a cooperation agreement. This was the beginning of a long-term and fruitful cooperation: within ten years, the Adria brand has become the second best selling caravan brand in Norway as well as the best selling motorhome brand in Scandinavia. Among Norwegian caravanning lovers, Adria Mobil is recognized today as a trustworthy leisure vehicle manufacturer

 

O Szwecji, Danii, Finlandii piszą podobnie.

 

Nie żebym się tym sugerował. Ja to raczej w kategoriach ciekawostek traktuję. No ale przecież gdyby było inaczej, to w oficjalnych materiałach by tego nie pisali, bo zaraz inne firmy wytknęłyby im kłamstwo i manimulacje. A to już czyn nieuczciwej konkurencji przecież - więc czyn karalny. 

 

Ciekawe jest natomiast połączenie biznesowe z Kabe. Jak dobrze rozumiem, to Kabe w ogóle jest jakimś udziałowcem czy częściowym właścicielem Adrii. Kabe też jest dystrybutorem Adrii w Skandynawii.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe te statystyki są :)  Ciekawe jak oni to liczą wszyscy. Bo na oficjalnej stronie Adrii o Norwegii możemy przeczytać między innymi to:

 

 

O Szwecji, Danii, Finlandii piszą podobnie.

 

Nie żebym się tym sugerował. Ja to raczej w kategoriach ciekawostek traktuję. No ale przecież gdyby było inaczej, to w oficjalnych materiałach by tego nie pisali, bo zaraz inne firmy wytknęłyby im kłamstwo i manimulacje. A to już czyn nieuczciwej konkurencji przecież - więc czyn karalny. 

 

Ciekawe jest natomiast połączenie biznesowe z Kabe. Jak dobrze rozumiem, to Kabe w ogóle jest jakimś udziałowcem czy częściowym właścicielem Adrii. Kabe też jest dystrybutorem Adrii w Skandynawii.

Byc moze Adria wyprzedzila Kabe w ostanim roku,niewiem tego na pewno ale bardzo mozliwe. Kilka miesiecy temu czytalem ten artykul i byc moze dotyczyl 2015r, w kazdym badz razie Kabe i Adria mialy bardzo podobne wyniki. Nie kwestionowanym liderem jest Hobby, sprzedali tyle co adria i kabe razem wziete. Fakt, ze duzo wiecej jest adri w ostanich latach. Ja tez rozwazalem Adrianke, ale wybor uzywanych jest skromny i jak trafil sie Fendt w cenie Adri to dlugo sie nie zastanawialem i kupilem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maarec wielkie dzięki za pomysł do zbiornika wody :)

wykorzystanie gwintowanych prętów ... tak oczywiste :D

 

co do listwy LED to u mnie czeka na przyklejenie dokładnie pod markizą (w takim zagłębieniu markizy) najmocniejsza biała ciepła listwa :D ... 

 

ma być jasno będzie jasno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspolpraca z Kabe s

 

 

Ciekawe jest natomiast połączenie biznesowe z Kabe. Jak dobrze rozumiem, to Kabe w ogóle jest jakimś udziałowcem czy częściowym właścicielem Adrii. Kabe też jest dystrybutorem Adrii w Skandynawii.

To polaczenie swiadczy dobrze o jakosci Adri, Kabe nie psulo by sobie marki jakas tandeta, mysle ze chodzi rowniez o rozszerzenie oferty o tansze modele. Rynek premium powoli oddaje palme pierwszenstwa kamperom, chociaz Kabe jest tu naprawde bardzo doceniane. LMC, Fendt czyTabbert to maly margines na tym rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az tak goraco w Polsce, ze potrzebujesz sie schlodzic  :laugh: .Czy juz zyjesz wakacjami??

 

w dniu wczorajszym jak przenosiłem bojler i pół dnia spędziłem w przyczepie, która stoi pod wiatą pokrytą poliwęglanem - czyli była cała w słońcu - to bylem mokry i żałowałem, że klimy jeszcze nie ma. Majowe słońce spowodowało, że ciężko było wysiedzieć bez okrycia głowy. Ale spokojnie dziś pada deszcz i jest lekkie ochłodzenie na kilka godzin.

 

a tak na poważnie, żyjemy już wakacjami, jeżeli ogrzeje się Adriatyk i powietrze w Cro to za 12 dni ruszamy :) szlakiem piaszczystych plaż :)

To kiedy montaż?

 

początek dziś po 20tej, jak dzieciaki pójdą spać. Najpierw profilaktycznie sprawdzę w domu jak się klima odstoi czy wszystko działa. Później demontaż akumulatora i ładowarki. Wstępna przymiarka na szybko wskazuje, że powinna mi się tam zmieścić. Na fotce z wnętrza widać nawet miejsce gdzie rama idzie po długości i wygląda na to, że nic nie będzie kolidować, tylko będzie solidnie upchane. Jeżeli akumulator się nie zmieści, to mam już dla niego miejsce w szafce obok  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za12 dni !!!, no nie musiales tego mowic. :laugh:  :laugh:.

 

To ja dopiero zaczynam planowac i tez bedzie toChorwacja

 

ja planuję jak zwykle od roku :) ma być inaczej niż zawsze i prawdopodobnie będzie przerwa na rzecz Włoch w przyszłym roku więc musimy się odpowiednio nasycić. Będą promy, dzikie plaże itd :) być może uda się kilka fotek wrzucić na żywo :). Przy okazji przy Dubrovniku dziś już 18,7C w wodzie, 2 dni temu ledwo było 17C a tam właśnie zaczynamy, i prognozy są dość optymistyczne. Jak prognozy się nie sprawdzą, to wyjazd opóźniamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.