Skocz do zawartości

Dojazd na Camping Skrila Krk


Rekomendowane odpowiedzi

Juz czas szukac miejsce na letni urlop. Celuje na Campingi tekstylne z dodatkowa plaza Fkk. Wpadla mi w oko Skrila ale mam obawy co do dojazdu. Jak to widzicie : 1800 kg przyczepa , 2,5 metra szeroka i 5,5 metra dluga (bez dyszla czy jak to sie poprawnie nazywa).

Holownik  MB E 350 ( S212), wiec mocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to mój filmik :)

Pełna relacja z opisem kempingu i dojazdu tu na forum

http://forum.karawaning.pl/topic/23253-relacja-przez-2-wiolonczele-runął-nasz-plan-i-co-z-tego-wynikło-wspomnienia-z-wyspy-krk/

 

Nachylenie drogi 12%, w drodze tam zjeżdżasz w dół, na powrocie się wspinasz. Jeśli auto mocne dacie radę ale proponuję zaplanować dojazd wcześnie rano lub pod wieczór. Powrót podobnie. Na wzniesieniu w ciągu dnia parkują auta zajmując połowę jednego pasa drogi i robi się wąsko, więc jak się wystaruje to już trzeba przeć naprzód jak tur :D

Kemping polecam. Super plaże w okolicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gusia, a o której mniej więcej jechaliście na tym filmiku?

Ok. 10 rano i to był przysłowiowy ostatni dzwonek na w miarę pustą drogę. Później zaczynały zjeżdżać się auta, parkowały wzdłuż drogi praktycznie od kempingu do jej najwyższego punktu. Poniżej jest popularna plaża Oprna, na którą schodzą przyjezdni. W relacji są jeszcze fotki i filmik z wyjazdu w ciągu dnia samym autem, kiedy stoją auta i widać jak tam jest ciasno. Pod górę jedzie się wtedy środkiem, więc mijanka bywa problematyczna szczególnie dla wspinającego się zestawu. Gdy przyjdzie się zatrzymać na podjeździe to nie wiem czy ruszy się potem przy takim nachyleniu :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po powiększeniu tej fotki dobrze widać jak wygląda dojazd i jak jest obstawiona ulica  ;)

post-7016-0-28413000-1509085652_thumb.jpg

 

I kilka z bliska

post-7016-0-02339300-1509085651_thumb.jpg

post-7016-0-32025700-1509085653_thumb.jpgpost-7016-0-83090900-1509085649_thumb.jpg

 

Duże budy na kempingu stały więc aby się przebić przez ten kawałek we właściwej godzinie to na kempie bez problemu. Jak nic nie jedzie z przeciwka to nie ma problemu, samym autem też da się minąć ale z budą 2,5 szerokości to już raczej problem będzie.

 

I wyjazd do góry

 

 

 

Edytowane przez gusia-s (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie mają tam na campie jakiegoś traktora albo innego holownika do wyciągania zestawów ? Teoretycznie 12% jest bez problemu do pokonania nawet dla mojego dopakowanego zestawu ale faktycznie pod warunkiem, że nie będę się tam zatrzymywać a szczególnie co 50m.

 

zawsze na myśl o tym campie przypomina mi się filmik

 

 

muszę tam kiedyś zajechać, może i w 2018 się uda ? ::)

 

P.S to już najwyższa pora na plany, część ludzi ma już przygotowany w pracy plan urlopu do końca 2018 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje gusiu za informacje i video. A masz moze bezposredni numer telefonu do tego Campingu?

Na stronie internetowej jest tylko przez Valamar.


a nie mają tam na campie jakiegoś traktora albo innego holownika do wyciągania zestawów ? Teoretycznie 12% jest bez problemu do pokonania nawet dla mojego dopakowanego zestawu ale faktycznie pod warunkiem, że nie będę się tam zatrzymywać a szczególnie co 50m.

 

zawsze na myśl o tym campie przypomina mi się filmik

 

 

muszę tam kiedyś zajechać, może i w 2018 się uda ? : :)

 

P.S to już najwyższa pora na plany, część ludzi ma już przygotowany w pracy plan urlopu do końca 2018 :)

Dwa tygodnie temu dzwonilam na Camping Krk i powiedzieli mi, ze w czasie od 7  do 22 sierpnia  Camping jest KOMPLETNIE zarezerowany. Na Kovacine zostaly tylko mala parcele ale moge zadzwonic w stychniu i zarezerwowac miejsce na rok 2019  :biwak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje gusiu za informacje i video. A masz moze bezposredni numer telefonu do tego Campingu?

Na stronie internetowej jest tylko przez Valamar.

Dwa tygodnie temu dzwonilam na Camping Krk i powiedzieli mi, ze w czasie od 7  do 22 sierpnia  Camping jest KOMPLETNIE zarezerowany. Na Kovacine zostaly tylko mala parcele ale moge zadzwonic w stychniu i zarezerwowac miejsce na rok 2019  :biwak:

teoretycznie powiedziałbym, że opadła mi szczęka na podłogę, z drugiej strony sam  widziałem  rezerwację na kolejny rok podczas pobytu na wczasach. Chorwacja campingowo oferuje coraz więcej, inne kierunki stały się lekko zagrożone a nasz sposób podróżowania stał się modny nawet w PL.  Ciekaw jestem czy camping KRK rezerwuje 100% parceli czy zostawia ze 30% dla ludzi jadących do nich w ciemno ? Był tam Ktoś w pełni sezonu ?

 

ja osobiście byłem zobaczyć Kovacine na żywo, wybierałem się tam 2 lata na podstawie fotek i folderów z sieci. Na żywo rozczarowałem się, czar prysł i traktowałbym ten camping jako awaryjny po przepłynięciu na wyspę i odbiciu się od recepcji na pozostałych campach Cres / Losinj . Jedynym plusem jest klimatyczne miasto Cres, gdzie jedliśmy najlepsze w życiu lody brzoskwiniowe, dla  nich byłbym w stanie wpakować się tam zestawem na parking w centrum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje gusiu za informacje i video. A masz moze bezposredni numer telefonu do tego Campingu?

Na stronie internetowej jest tylko przez Valamar.

Spr. na ten do recepcji  +385 51 844 678  tyle, że teraz raczej jest głuchy. Kemp działa od 21.04 do 1.10.

Można przez FB się z nimi też kontaktować https://www.facebook.com/CampingAdriatic/

 

Jednak okres, w którym się wybieracie to faktycznie szczyt szczytów więc co lepsze kempingi faktycznie mogą być porezerwowane.

My przyjechaliśmy na kemp. wcześnie bo 3 lipca bez rezerwacji, miejsca było jeszcze sporo i tak zostało przez następny tydzień. Po 10 lipca już te wolne miejscówki zginęły. Bywało, że przez kilka godzin jakaś była pusta po czym ktoś ją zajmował ale nie wiem czy miał rezerwację czy tak po prostu z marszu ją dostał.

 

Owszem, w Chorwacji robi się bardzo gęsto m.in. na kempingach. Rezerwacja z rocznym wyprzedzeniem dla mnie mija się zupełnie z celem i ideą karawaningu. 

W tym roku po raz pierwszy robiłam rezerwację ale dosłownie przed samym wyjazdem a to z powodu w zasadzie jedynego kempingu na wyspie Brać, który się nadawał na zakotwiczenie. Przeprawa promowa nie taka tania i szkoda by było przepłynąć się i nie mieć gdzie stanąć na wyspie. Jak się potem okazało, nie było to konieczne. Przez cały nasz pobyt zawsze co najmniej 1 parcela była wolna na w sumie 9 szt.

Po nas, właśnie w sierpniu pojechała ekipa, której ten kemp. poleciliśmy - zupełnie w ciemno i miejsce też dostali :)

 

Także trzeba szukać a się znajdzie, jak nie tu to gdzie indziej. 

Skrila zyskał po renowacji i robi się coraz bardziej popularny mimo braku cienia ;)

Edytowane przez gusia-s (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jednak okres, w którym się wybieracie to faktycznie szczyt szczytów więc co

W tym roku po raz pierwszy robiłam rezerwację ale dosłownie przed samym wyjazdem a to z powodu w zasadzie jedynego kempingu na wyspie Brać, który się nadawał na zakotwiczenie. Przeprawa promowa nie taka tania i szkoda by było przepłynąć się i nie mieć gdzie stanąć na wyspie. Jak się potem okazało, nie było to konieczne. Przez cały nasz pobyt zawsze co najmniej 1 parcela była wolna na w sumie 9 szt.

 

Gosia a relacja kiedy, bo widzę że już czas planować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.