Skocz do zawartości

Wady Knausa


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

Super, dzięki wielkie za wymiary, pojadę w tygodniu zamówić materac i wezmę od razu poduszę żeby obicie dobrać  :yes:

 

Jeśli będzie to osobny / pojedyńczy  materac to OK . ale jeśli ma to być dokładka do pozostałych to może być problem. Gęstość pianki to jej sztywność   i trafienie takiego samego to loteria .Sam to przerabiałem ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Można dowiedzieć się też u przedstawiciela Knausa, może taka poduszka nie kosztuje majątek :hmm:

Sprawdziłem, jedna poduszka to koszt 539 zł ! A potrzeba dwie... Wiec pojechałem do sklepu z materacami, koleś załatwi mi piankę wysoko poliuretanową czy jakoś tak, taka lepszejsza i zapłacę za 2 sztuki w tym wymiarze 160 zl,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, jedna poduszka to koszt 539 zł ! A potrzeba dwie... Wiec pojechałem do sklepu z materacami, koleś załatwi mi piankę wysoko poliuretanową czy jakoś tak, taka lepszejsza i zapłacę za 2 sztuki w tym wymiarze 160 zl,

Promując takie zachowanie niekonsumenckie puścisz dealera z torbami :lol:

 

Wysłane z mojego x600 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez Wodnik Szuwarek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i mam problem...;-(

Rzeczony Sport 420 QD, AD2015 + dosyć doposażony (w zasadzie do szczęścia brakuje tylko solarów i moverka) + to, że znam ją od dziecka (w sumie wciąż nim jest) i wiem, że igła, że garażowana, etc...

45 tysi polskich złotych...

To na prawdę dobra cena - chyba nie mam wyjścia.

Tylko muszę wysłać moją drugą połówkę pod latarnię (albo sam iść), jak nie znajdę innego źródła finansowania...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam problem...;-(

Rzeczony Sport 420 QD, AD2015 + dosyć doposażony (w zasadzie do szczęścia brakuje tylko solarów i moverka) + to, że znam ją od dziecka (w sumie wciąż nim jest) i wiem, że igła, że garażowana, etc...

45 tysi polskich złotych...

To na prawdę dobra cena - chyba nie mam wyjścia.

Tylko muszę wysłać moją drugą połówkę pod latarnię (albo sam iść), jak nie znajdę innego źródła finansowania...;-)

Ale w czym problem? Przecież rozważałeś nową, to w jaki sposób chciałeś ją finansować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym problem? Przecież rozważałeś nową, to w jaki sposób chciałeś ją finansować?

Powiedzmy, że już odpuściłem tegoroczne plany na rzecz dogadanego na maj/czerwiec 2019 machniom.

Stąd niezamierzone inne rozlokowanie kapitału i problem bieżący;-)

No ale gdy potrzeba siana...;-)

Karawaning jednak podchodzi pod chorobę żeby kupić przyczepę wysyłają żony ma zarobek :) powodzenia życzę w zakupie na pewno znajdziesz jakieś rozwiązanie.

Jasne, że będę musiał znaleźć.

Jak mi już dzieci wyciągają ze swoich portmonetek biloniki i dają na przyczepę odmawiając sobie zakupów w sklepiku szkolnym, to muszę spiąć pośladki i coś wykombinować;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze, że wiata (alias kaplica jak większość ją honoruje) o wymiarach 7,40x5,00x4,60 okazała się za mała na cepkę i trzeba będzie ją rozbudować (znaczy się wiatę, nie cepkę)...;-(

Jak by się ktoś zastanawiał, dlaczego 7,40 na 5,00 to za mało na cepkę to spieszę wyjaśnić, że ta wiata to faktycznie dwa stanowiska, z których każde to 3,70 na 5,00. O ile zatem szerokość 3,70 jest całkiem rozsądna, to już długość 5,00 nie za bardzo;-)

Ale już wiem, że ten Knausik zasługuje na wiatę na miarę swoich możliwości i będę musiał zrobić to dla niego;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, wiata to majątek.

Nasze ogonki zawsze stały pod wiatą.

Niestety ostatnio również musiałem nieco zmodernizować gdyż po nowym zakupie nasz knausik niestety nie wchodził z anteną, oczywiście na wysokość :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam spory luz wzwyż i wszerz, ale wzdłuż niestety zbyt skromnie...:-(

Ale jest koncepcja przedłużenia o 1,5 m, co w sumie da zapas na długości aż 10 cm;-)

Dobrze, że do wiaty będą dwa wejścia, bo jak już ją zabuduję, to nic by mi nie dało otwarcie bramy, bo w 10 cm szparę raczej się nie wcisnę;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i stało się - profil uaktualniony, targ dobity!

No i nawet nie musiałem - póki co - małżonki na zarobek wysyłać;-)

A dzięki wyrozumiałości sprzedających wynegocjowaliśmy mocno odroczony termin płatności;-)

Dziewiczy wyjazd pewnie w długi weekend majowy, albo Boże Ciało na Węgry.

A wiata będzie się wydłużać na wiosnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 13.12.2017 o 19:29, byry007 napisał:

Karawaning jednak podchodzi pod chorobę żeby kupić przyczepę wysyłają żony ma zarobek :) powodzenia życzę w zakupie na pewno znajdziesz jakieś rozwiązanie.

Hi, hi, hi...

Odgrzeję wątek takim nieśmiałym stwierdzeniem - zaproszę Cię na forum żeglarskie i tam porozmawiamy o innym hobby - jachtach morskich i ich cenach a sądzę, że szybko zmienisz zdanie o karawaningu i powyższą chorobą z nim związanym...

Znajdź czas i poczytaj...

https://www.sailforum.pl/index.php?sid=d0607005593282b5cbe583d2dff75d89

Pzdr

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 7.11.2017 o 23:00, borek6 napisał:
W dniu 30.10.2017 o 15:03, Suzu4x4 napisał:

Można dowiedzieć się też u przedstawiciela Knausa, może taka poduszka nie kosztuje majątek :hmm:

Sprawdziłem, jedna poduszka to koszt 539 zł ! A potrzeba dwie... Wiec pojechałem do sklepu z materacami, koleś załatwi mi piankę wysoko poliuretanową czy jakoś tak, taka lepszejsza i zapłacę za 2 sztuki w tym wymiarze 160 zl,

Cześć, sorry za odgrzewanie tematu po 4 latach ale jak wyszło u Ciebie finalnie dorabianie tych materacy? Mam ten sam problem, gdyż po zakupie okazało się że ich też nie posiadam. Wiesz może jaką piankę tzn. o jakiej twardości zastosował ten tapicer, czuć różnicę w porównaniu z pozostałymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja po prostu podałem mu wymiary jakie potrzebuje, wziąłem poduchę na wzór materiału żeby wiedział jakim obszyć i tyle.

Rzadko rozkładamy tam łóżko aczkolwiek czasem się zdarzyło. Powiedziałem mu do czego ma to służyć i sam dobrał twardość materaca. jestem zadowolony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.