Skocz do zawartości

Wady Knausa


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

temat jest przekorny - pytanie czy możecie mnie czymś zniechęcić do zakupu cepki Knausa?;-)

Może użytkując tą markę i porównując z innymi macie jakieś uwagi co do stosowanych rozwiązań, ich jakości, trwałości, funkcjonalności, etc.?

Być może będę miał możliwość zakupu (od znajomego, który ma ją od nowości i przyczepę znam doskonale, bo nieraz razem spędzamy wczasy) 3-letniego Sporta 420 QD w stanie w zasadzie niemal fabrycznym, który odpowiada mi idealnie, więc trudno będzie mnie zniechęcić, ale jak byście mieli jakieś uwagi warte zapamiętania to chętnie poczytam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hej.

Wadą jest jedynie jej cena jak sądzę.

Dobrze sądzisz;-)

Tzn. na razie spekulujemy o kupnie-sprzedaży, ale biorąc pod uwagę fakt, że nowa kosztowała 60 tys., to mimo znajomości - po 3 latach spadek wartości będzie znikomy...:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi - czy rzeczywiście jest taka różnica w pojemności lodówki jak mówią dane techniczne?

Tzn. niemal wszyscy producenci w przypadku lodówek podblatowych podają pojemność 90 l (w tym 9 l zamrażalnik), lub 80 l (w tym 5 l zamrażalnik), a Knaus podaje 108 l. W sumie te 18 l to dość dużo...


Pytanie jaka cena. Bo jak pewna to nie ma wad. Do tego Masz jeszcze 2 lata gwarancji na szczelność

Ceny jeszcze nie negocjujemy, bo transakcja jest być może dopiero po kolejnym sezonie, ale w takim stanie, tak używana i przechowywana, to może sobie życzyć w zasadzie każde pieniądze - blisko granicy, po której warto już dołożyć resztę do nowej;-)

Pytanie tylko gdzie jest ta granica;-)


Jeżeli chcesz tanią i dobrą to musisz kupić dwie. 

No nie - nie jestem z tych, co oczekują cudów...


A odnosząc się do tego konkretnego modelu przyczepy - bije wszystkie podobnej wielkości i większe ilością wolnego (poza palnikami i zlewem) blatu w kuchni.

Nawet pomimo zagracenia tej przestrzeni ekspresem do kawy i tak pozostanie duża ilość przestrzeni roboczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest granica to każdy musi sobie sam odpowiedzieć, w przyczepach z tym akurat jest różnie, do póki nie podasz ceny to wróżenie z fusów.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadek wartości na mobile.de przedstawia się tak, że 4 znalezione cepki z roczników 2013-2014 mieszczą się w przedziale 55-61 tys., czyli najtańsza to zaledwie 5 tys. mniej, a najdroższa przekracza cenę zakupu nowej (żeby było jasne nie ma cudów na wyposażeniu poza markizą)...


ale nowy golas teraz wychodzi 64 tys...:-( (no - nie taki golas, bo niby wyposażenie za 3830,- EUR gratis...)

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie 50 tysi to jest chyba właśnie taka granica, powyżej której już lepiej zacisnąć zęby i sprężyć się na nową...

Zwłaszcza, że do nowej trzeba by dołożyć jeszcze prawie 15...

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jeszcze od tego co ma już na wyposażeniu i co z tego zostaje. Nowa poza oczywistym zapachem fabryki jest zazwyczaj nadwyraz pusta a każdy element wyposażenia szybko napędza cenę zakupu.

Mam Sport 400 LK i w zasadzie jedyna wada jaka troche przeszkadza to wg. mnie tandetne rozwiązanie składania stołu do łóżka. Stół ma jedną składaną nogę, drugi koniec zaczepiany jest do listwy, która notorycznie się wyrabia, rusza, odpada i wymaga jakiś ingerencji naprawczych. U znajomych w hobby jest zdecydowanie lepszy mechanizm dwie składane nogi.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Sport 400 LK i w zasadzie jedyna wada jaka troche przeszkadza to wg. mnie tandetne rozwiązanie składania stołu do łóżka. Stół ma jedną składaną nogę, drugi koniec zaczepiany jest do listwy, która notorycznie się wyrabia, rusza, odpada i wymaga jakiś ingerencji naprawczych. U znajomych w hobby jest zdecydowanie lepszy mechanizm dwie składane nogi.

Dzięki za konkretny tip - właśnie o to mi chodziło.

Spytam i zobaczę u kumpla jak to jest u niego, ale wydaje mi się (a nawet jestem prawie pewny), że jest taki sam patent.

A może coś z biegiem lat poprawili, choć jeśli na Twoim zdjęciu profilowym jest właśnie ta Twoja cepka to rocznik musi być podobny, więc o poprawie patentu raczej nie ma mowy.

A którą masz wersję - z dwoma stolikami przekształcanymi w łóżka, czy jednym stałym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam piętrowe i jeden stolik/ łóżko. Roczniki będą podobne, więc rozwiązanie powinno być bliźniacze. Ciekaw jestem czy to kwestia zastosowanego rozwiązania w całej serii czy tylko w moim egzemplarzu jest z tym problem. Pewnie trzeba by zajrzeć do salonu jak to jest robione dziś w nowych przyczepach, jeśli inaczej to byłby znak że był z tym problem ogólny. Ale tak jak pisałem jest to w sumie drobiazg.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.