Skocz do zawartości

zasypany piachem zaczep dyszla


maveric

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Budowlańcy z budowy, zasypali mi piachem, cały zaczep. (Przyczepa stoi normalnie na parkingu miejskim, nie na teranie wewnętrznym)

 

Zasypany jest cały zaczep i ten tłok.

 

Czy to się da wyczyścić ? Czy konieczna będzie wymiana na nowy ?

Co z tym teraz zrobić ?

Czy iść do nich, niech zapłacą za wymianę na nowy ?

 

Nie mam jak zdemontować tego i wymyć, zresztą nawet, to mi się nie chce.

 

Czy to zgłosić na policję jako szkodę ?

 

Coś możecie doradzić ?

 

Pozdrowienia

maveric

 

post-16363-0-79005700-1508059286_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przede wszystkim widać że dyszel leży na ziemi. Czemu nie jest podparty kołem podporowym ? Druga rzecz tłok czyli suwadło jest osłonięte mieszkiem gumowym. Trzecia rzecz nie wygląda to tak tragicznie, wystarczy zmiotka i po sprawie. Ale skoro Tobie i tego się nie chce to czemu komuś ma się chcieć Tobie doradzać na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim widać że dyszel leży na ziemi. Czemu nie jest podparty kołem podporowym ? Druga rzecz tłok czyli suwadło jest osłonięte mieszkiem gumowym. Trzecia rzecz nie wygląda to tak tragicznie, wystarczy zmiotka i po sprawie. Ale skoro Tobie i tego się nie chce to czemu komuś ma się chcieć Tobie doradzać na forum

Skąd stwierdzenie, że dyszel lezy na ziemi ?? Otóż, od ziemi ma 60 cm. I jest(był) podparty, chociaż nie widzę żadnego uzasadnienia w podpieraniu dyszla, jak stoi na kółku i na na nóżkach.

Do tego, aby dyszel był wyżej, przyczepa stoi pochylona dyszlem ku górze.

Dodatkowo, była zabezpieczona workiem, który zniknął.

 

Suwadło jest owszem osłonięte, ale całe kalamitki i tłoczystko jest całkowicie zapiaszczone. Blokada nie działa, zgrzyta od piachu nie pracuje poprawnie.

Niestety zmiotka nie wystarczy, całość była dobrze zabezpieczona smarem, i zmiotka tu nie wystarczy.

Nie wspomnę już o całkowicie zapiaszczonej blokadzie kuli.

 

Nie da się też ruszyć amortyzatorem, gdzie wcześniej działał poprawnie.

 

I nie widzę żadnego powodu aby chciało mi się czyścić, nawet jak miałbym to tylko pozamiatać.

Niech posprząta ten, kto nabałaganił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoszenie na policję to ostateczność, i będzie zależała od wartości naprawy, i nie jest to główny powód założenia wątku.

Pytanie dotyczy samego dyszla.

Czy po takim zapiaszczeniu tłok i uchwyt będą pracowały poprawnie ? Nawet jak to wymyję, chociaż jak popatrzyłem jak to wygląda, to są marne szanse na szybkie wymycie.

Czy będę musiał wymieniać cały zestaw ? pytanie dotyczy tego tłoka.

 

Zauważyłem ,że teraz przestał się samoczynnie wysuwać tłok, a wcześniej działał poprawnie.

No i sam zaczep nie daje się płynnie ruszać.

 

Cały zestaw, to kwota ok 2000 zł, więc nie sądzę, aby chcieli się dogadać, ale kto wie.

Sam tego też nie zamierzam robić, pojedzie całość na serwis na naprawę.

Nie podejrzewam, aby czyszczenie i (lub) naprawa kosztowało mniej niż 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czyściłem swój najazd. Wykręciłem i na myjnie na Karcher. Wszystko ładnie się zmyło. Idź pogadaj z budowlańcami niech się określą. Jeśli będą Cię zbywać dzwonił bym na pały bez zająknięcia. Koszty spokojnie przekraczają kwotę do której gliniarze nic nie robią

Najlepiej jakbyś jeszcze miał fotki jak to było zabezpieczone wcześniej. Nie wydaje mi się by budowlańcy zerwali Ci worek

Na fotce dyszel wygląda jakby nie był podparty tylko leżał swobodnie na ziemi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak pesymistycznie podchodzisz do tego co sie stało , i nie masz ani ochoty ani chęci zabrać się za wyczyszczenie zaczepu . Proponuje zgłosić na policję po czym udać sie do serwisu w celu ustalenia daty tej naprawy ,przyczym proponuje uprzedzić serwis ze po przyczepe trzeba podjechać lawetą, ponieważ ma zasypany zaczep:)

A swoją drogą co ci budowlańcy robili ze usypali ci kupe piachu na zaczepie przyczepy i dlaczego zdjeli worek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak pesymistycznie podchodzisz do tego co sie stało , i nie masz ani ochoty ani chęci zabrać się za wyczyszczenie zaczepu . Proponuje zgłosić na policję po czym udać sie do serwisu w celu ustalenia daty tej naprawy ,przyczym proponuje uprzedzić serwis ze po przyczepe trzeba podjechać lawetą, ponieważ ma zasypany zaczep:)

A swoją drogą co ci budowlańcy robili ze usypali ci kupe piachu na zaczepie przyczepy i dlaczego zdjeli worek

Wzdłuż parkinu  jest budowa osiedla, i wzdłuż całego parkingu ,wykopali rów (chyba pod jakieś kable). Mogli sypnąć ten piach obok, ale jak widać przekraczało to ich możliwości i nasypali na dyszel.

Niestety miejsca parkingowe są jakie są, i nie da się inaczej postawić przyczepy, zresztą stoi, tak, że nikomu nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wątek nie idzie w kierunku mojego zasadniczego pytania.

O działanie tłoczyska i uchwytu. Z tego co słyszałem, to zapiaszczenie tłoka powoduje jego nieodraczalne uszkodzenie.

Zresztą do uchwytu, też nie może się dostać brud.

 

A co do mycia - nie mam możliwości rozkręcenia i umycia tego. Jak ktoś uważa, że to tylko kilka śrub i chwilę czasu, to zapraszam, nie to zrobi.

Ja nie mam na to czasu, ani możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z kierownikiem budowy lub wykonawcą jeśli sprawa wygląda naprawde źle ządaj odszkodowania firma jest raczaj ubezpieczona ale wcześniej zorientuj aie czy nie powinienes mieć pozwolenia zgody od wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielni mieszkaniowej . Mogą ci zarzucić postój w miejscu nie do tego przeznaczonym . Koniecznie na piśmie.

Edytowane przez sebka34 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wątek nie idzie w kierunku mojego zasadniczego pytania.

O działanie tłoczyska i uchwytu. Z tego co słyszałem, to zapiaszczenie tłoka powoduje jego nieodraczalne uszkodzenie.

Zresztą do uchwytu, też nie może się dostać brud.

 

A co do mycia - nie mam możliwości rozkręcenia i umycia tego. Jak ktoś uważa, że to tylko kilka śrub i chwilę czasu, to zapraszam, nie to zrobi.

Ja nie mam na to czasu, ani możliwości.

To jest proste ja budowa cepa,  miałem awarie słownika w  Budapeszcie i po oczekiwaniu na nowy element wymienilem go  bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiedziałem, że to tylko 4 śruby. Te główne od dyszla.

Jeśli urządzenie zapiaszczone nie pracowało to nie mogło się uszkodzić i mycie powinno pomóc. Jeśli nie chcesz rad to nie zakładaj tematu o pomoc.

I umówmy się... Ty nie bądź niegrzeczny, a ja nigdzie nie będę musiał jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.