Skocz do zawartości

łapy, podpory - naprawa podłogi


darekpiano

Rekomendowane odpowiedzi

 

Z kwotą 15 tys. trafiasz w Rozszerz poszukiwania (nawet z czystej ciekawości i dla porównania) do 20 tys, jednocześnie sprawdzaj takie za 10 tys. bo perełki się zdarzają.

Malinki ma rację . Nie pakuj się świadomie w szambo. W przedziale około 15 można coś kupić. Powiem więcej coś naprawdę nie wumagającego większych ingerencji. Trzeba się uzbroić w cierpliwość. Ja szukałem do 25tyś. około 3 miesięcy dość intensywnie. Obejrzałem około 40 przyczep ( w zaokrągleniu, bo może 35) i w końcu się trafiła. Szukaj, proś forumowiczów o wstępne oględziny. Jeśli masz coś w moich okolicach chętnie pomogę. Sam sprzedałem za 12 tyś w zeszłym roku LMC która była sucha. Więc da się. Rozszerzenie delikatnie "widełków" cenowych jak mówi Malinki to też dobry pomysł. No chyba , że Ci zależy na świeższym rocznikiu, ale uwierz mi, ja bym się tym aż tak tym nie kierował.

Powodzenia

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malinki ma rację . Nie pakuj się świadomie w szambo. W przedziale około 15 można coś kupić. Powiem więcej coś naprawdę nie wumagającego większych ingerencji. Trzeba się uzbroić w cierpliwość. Ja szukałem do 25tyś. około 3 miesięcy dość intensywnie. Obejrzałem około 40 przyczep ( w zaokrągleniu, bo może 35) i w końcu się trafiła. Szukaj, proś forumowiczów o wstępne oględziny. Jeśli masz coś w moich okolicach chętnie pomogę. Sam sprzedałem za 12 tyś w zeszłym roku LMC która była sucha. Więc da się. Rozszerzenie delikatnie "widełków" cenowych jak mówi Malinki to też dobry pomysł. No chyba , że Ci zależy na świeższym rocznikiu, ale uwierz mi, ja bym się tym aż tak tym nie kierował.

Powodzenia

ok dziękuje za wszystkie sugestie, wszystkie bardzo pomocne, będę poszukiwał, mam już kilka oględzin za sobą, także zaczynam się orientować, czego się nie pokazuje, wykorzystam kolejne rady, zobaczymy...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie. To mój pierwszy wpis więc proszę o wyrozumiałość. Zakupiłem pierwszą przyczepę  z 1992 roku, Caravelair Bamba 416. Dzięki Waszym wpisom uniknąłem błędu podnoszenia przyczepy na podporach poziomujących, Dziękuję :).

Mam małe spostrzeżenie odnośnie konserwacji podpór. Okazało się, że tylne podpory bardzo ciężko „chodzą”, więc potraktowałem je WD-40. Po głębszej analizie zauważyłem, że element podpory przykręcony do podwozia przyczepy, wygina się podczas jej podnoszenia (powinien pracować zawias). Lewą podporę (patrząc od tyłu wykręciłem bo był bezproblemowy dostęp z łazienki. Po wykręceniu śruby regulującej wysokość podpory okazało się, że nie jestem w stanie ręcznie obrócić elementów wskazanych na zdjęciach. WD-40 i po 10 minutach pracuje już jak należy.

Zakładam zatem, że 2 razy w roku powinienem przesmarować elementy ruchome podpór?

Jak to wygląda w Waszych przyczepach?

 

20180220_211319.jpg

20180220_211346.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując temat z prawą podporą (patrząc od tyłu przyczepy) poradziłem sobie w poniższy sposób.

Po potraktowaniu zawiasów WD-40 opuszczałem i podnosiłem kilkukrotnie podporę aby „rozruszać” elementy. Aby uniknąć wyginania się podpory w miejscu montażu do podwozia, podczas jej podnoszenia podkładałem drewniany klocek (czerwony obrys), który opierał się o ramę podwozia (szczegóły na zdjęciu).

 

20180220_154311.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpory normalnie się smaruje. Są to elementy narażone na działania różnego syfu więc trzeba czyścić i smarować. Ale nie WD40 bo to nie jest smar :-) Nim mogłeś oczyścić i spenetrować i jak widać udało Ci się. A teraz uzyj jakiegoś dobrego smaru do tego typu rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jacek00 napisał:

Podpory normalnie się smaruje. Są to elementy narażone na działania różnego syfu więc trzeba czyścić i smarować. Ale nie WD40 bo to nie jest smar :-) Nim mogłeś oczyścić i spenetrować i jak widać udało Ci się. A teraz uzyj jakiegoś dobrego smaru do tego typu rzeczy

Dziękuję za odpowiedź. Jakiego smaru używasz? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.