Skocz do zawartości
S&A

Pomoc w poprawnym skonfigurowaniu instalacji prądowej przyczepy

Rekomendowane odpowiedzi

S&A

I małe podsumowanie pierwszych dwóch wyjazdów w tym roku (2x pt-nd)

Wyjechaliśmy na pierwszy weekend w 100% naładowani. Korzystaliśmy z prądu normalnie, bez żadnego oszczędzania, łącznie z włączonym całe noce oświetleniem zewnętrznym. Następnie powrót (2h jazdy), postawienie cepki bez ładowania i znów podobna trasa w inne miejsce i taki sam sposób korzystania, z tym że teraz mieliśmy jeszcze 2 dodatkowe osoby z dzieckiem na pokładzie. Na koniec przed wyjazdem kontrola i na regulatorze napięcie 11,7V i jeszcze 2 kreski z 6 na wskaźniku rozładowania aku, a tak jak już wcześniej posłem mamy tylko 65Ah.

Żona bardzo zadowolona, a ja podwójnie bo teraz wiem, że każda godzina spędzona na modyfikacjach nie była ‚stracona’!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lbuster

Super, gratuluję. Mam nadzieję, że ja także będę zadowolony z mojej roboty - test w majówkę B)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
strus251

Brawo :), a ile kasy w kieszeni ;).

Teraz jeszcze tylko gniazdo natynkowe na zewnątrz garażu i wpięta ładowarka na stałe do akku w uklad 230V cepki.
Podjazd pod dom, podpięcie cepki do 230V i ladowanie akku. Za kazdym razem wyjazd ze 100% naladowanym akku ;).

Brawo Ty!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
S&A

Prowizorycznie do tej pory po prostu podłączałem do gniazdka zewnetrznego w ogrodzie, bo ładowarka jest już od zawsze wpięta w ten układ.
Już kupiłem wszystkie potrzebne graty i teraz zmontuje na stałe wyprowadzenie kabla z elewacji (bez żadnego gniazdka, bo byłoby to niewygodne). Przewód pójdzie górą po tej drewnianej konstrukcji i na słupku najbliżej gniazda w cepce będzie włącznik IP67 i dalej z niego metrowy kabel zakończony wtyczką żeńską CEE.
Oczywiście do podłączenia będzie użyty taki sam przewód jaki używamy do połączenia cepy na polach, czyli 3x2,5 mm2 H07RN-F 450/750V.

Wizualizacja poniżej (na szybko z telefonu):
72c770c8cb0db6e9399b084d7b13941a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
S&A

Długo tu nic nie pisałem, bo nie było co :-)

Oczywiście ładowanie pod domem, które opisywałem wyżej jest wykonane i sprawdza się tak świetnie, że pluję sobie w brodę, że wcześniej tego nie zrobiłem i korzystałem ze zwykłego kabla!

Rozwiązanie przedstawione i wykonane przeze mnie sprawdza się świetnie przez cały ten sezon. Ani pół chwili nie spędziłem przy jakichkolwiek naprawach elektryki (wyłączając oderwanie jednego lutu od złącza światła w łazience-zrobiłem niedokładnie i musiałem poprawić).

Teraz kupiłem jeszcze podwójną obudowę na 12V (gniazdko zapalniczki i ładowarka USB 2.1+1.0) żeby wypuścić do przy klapie serwisowej, żeby z zewnątrz był dostęp do ładowania urządzeń. Podłączę to do obwodu gniazda 12V na „panelku sterowania”.

Jeździliśmy w tym roku bardzo dużo i praktycznie prawie nie korzystaliśmy z podłączeń do 230V. Zakupiona tez została pompka zewnętrzna aby na dzikusa przepompować wodę ze zbiorników zewnętrznych do tego w przyczepie - korzystam wtedy z aku odpalonego auta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi