Skocz do zawartości

Gniazdo CEE


Andrzej7777

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Maras napisał:

Takie gniazdo nawet dwa  montowałem w łódce i działa :)

 msg-208-0-96510700-1481581877_thumb.jpg

Dawanie tego typu gniazda na zewnątrz jak dla mnie to jest bezsensowne.

Na gniazdo dasz plusa a minusa stykniesz przewodem do karoserii ? xD

Wymiary otworu montażowego są chyba takie same (fi29) ?

Popraw jeśli się mylę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

18 minut temu, jacek00 napisał:

Tu widok z otwartym gniazdem. Wygląda to na zwykłe gniazdo samochodowe 12V. Więc powinno dać się zrobić tak jak pisał @trailer Czyli podmienić to 12V na gniazdo USB. Ewentualnie stosować jakąś przejściówkę na USB.

image.png.97188fddb6bb055e12f0f1f79b200371.png

Jacek mam takie gniazdo zamontowane w swojej budzie. Te 12 voltowe jest mniejszej średnicy  i wtyczka która do niego pasuje jest innej budowy. Patrz kilka postów wyżej.

8 minut temu, trailer napisał:

Dawanie tego typu gniazda na zewnątrz jak dla mnie to jest bezsensowne.

Na gniazdo dasz plusa a minusa stykniesz przewodem do karoserii ? xD

Wymiary otworu montażowego są chyba takie same (fi29) ?

Popraw jeśli się mylę.

 

Tam nie ma karoserii :) 

Jak na razie działa bezproblemowo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maras napisał:

Jacek mam takie gniazdo zamontowane w swojej budzie. Te 12 voltowe jest mniejszej średnicy  i wtyczka która do niego pasuje jest innej budowy. Patrz kilka postów wyżej.

Dlatego pytałem jakie to gniazdo, jak wygląda :) Bo może faktycznie to jakiś inny standard, niekoniecznie ten samochodowy. Chociaż w aukcji jest napisane że to "gniazdo zapalniczki" czyli to standard samochodowy powinien być jak najbardziej.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, trailer napisał:

Wiem. Ale z tego co widzę to masz dwa gniazda z plusem na jednym i minusem na drugim.

A więc powiedz mi jaki jest sens mieć plusa lub minusa na zewnątrz ?

Prawa strona, na samym dole jest gniazdko 12V  ,Chyba mylisz te dwa gniazda wyżej? To jest zasilanie silnika elektrycznego po przez wtyki i gniazda wysoko amperowe tzw, agregatowe. Zrezygnowałem ze standardowych krokodylków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacek00 napisał:

Dlatego pytałem jakie to gniazdo, jak wygląda :) Bo może faktycznie to jakiś inny standard, niekoniecznie ten samochodowy. Chociaż w aukcji jest napisane że to "gniazdo zapalniczki" czyli to standard samochodowy powinien być jak najbardziej.

Pewnie błędny opis. Tak jak Maras pisze to jest gniazdo 12V stosowane np. w maszynach budowlanych. Ma mniejszą średnice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tomii zmienił(a) tytuł na Gniazdo CEE
5 godzin temu, trailer napisał:

Tak. Gniazda dostępne to: 230v, USB, HDMI oraz SAT.

Ciekawa konstrukcja, klapka wizualnie pewnie inna niż mam w przyczepie. Zamówiłem te linkowane wcześniej i mam nadzieje przerobić te gniazdko12v na USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.