Skocz do zawartości

Eriba Triton - odrestaurowanie


sirk4433

Rekomendowane odpowiedzi

lodówka cd. miernikiem wychodzi mi że w kablu który idzie od grzałki jest prąd 12 v i w kablu doprowadzającym tez jest prad, chyba tylko w jednym powinien być bo jak dam na 1 to idzie na grzałkę + ??? chyba dobrze rozumuje. Przy grzałce sprawdzić czy nie ma styku ????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

tak uszczelniłem palniki, większa bo takie były w sklepie od dołu i góry wystarczy??? na ostatnim zdjęciu końcówka do łączenia tylko skręcać czy trzeba jakiś klej/smar????

Zmieniam jeszcze zawór z trzech podpięć na jedno może ktoś ma na sprzedanie zawór z jednym wyjściem, potrójny sprzedam :)

WP_20180523_12_46_22_Pro.jpg

WP_20180523_12_46_16_Pro.jpg

WP_20180523_12_46_12_Pro.jpg

WP_20180523_12_46_41_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, sirk44 napisał:

lodówka cd. miernikiem wychodzi mi że w kablu który idzie od grzałki jest prąd 12 v i w kablu doprowadzającym tez jest prad, chyba tylko w jednym powinien być bo jak dam na 1 to idzie na grzałkę + ??? chyba dobrze rozumuje. Przy grzałce sprawdzić czy nie ma styku ????

 

Nie bardzo kumam. Jak może iść napięcie od grzałki jeżeli kabel doprowadzający jest odłączony. Grzałka ma dwa kabelki czyli plus i minus ale który jest plus a który minus przy elementach grzejnych nie ma znaczenia. U mnie kable doprowadzające tak 230 V jak 12 V są podłączone do kostek a z drugiej strony kostek są podłączone kabelki grzałek. I bez obrazy prąd i napięcie to dwie różne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o jednej rzeczy a w zasadzie o dwóch włącznikach (na 12 i 230 V) i ewntualnym termostacie. Jeden z kabli 12 V (najczęściej plus) za kostką połączeniową powinien iść przez włącznik i tu ewentualnie widzę możliwość jakiegoś poputania i pajęczarstwa. Ciężko to tylko opisywać ale  tu na forum też są schematy podłączenia. Jeśli nie czujesz się na siłach w walce z prundem to znasz pewnie Kogoś bardziej oblatanego w tych tematach. Sprawdzenie nie powinno zająć więcej niż 5-10 min tym bardziej, że masz jeszcze wszystko na wierzchu . Spróbuję zrobić i wstawić zdjęcie tyłu lodowki żebyś widział jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do termostatu podłączony jest 230, 12v od razu do grzałki idzie, ale udało się dziwnym trafem do celów testowych podpinałem się razem z oświetleniem led jak odłączyłem okazało się że działa dobrze sprawdzałem jeszcze odpinając i teraz jest ok na zero włącznika nie idzie prad do grzałki na jeden pojawia się i grzeje bo nagrzewa się  lodówka z na spiralach z tyłu więc wszystko jest dobrze. odnośnie jeszcze lodówki od góry pomiędzy palnikami a lodówką była wełna, czym wypełnić czy zrezygnować z tego???? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełnić, zalecane a wręcz konieczne. To jest izolacja lodówki. Nie musi to być wełna, może być coś z izolacji kominków. Można poszukać w marketach budowlanym z działem kominków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymieniam wełnę która była nad lodówka. to co było zniszczyło się więc zakupiłem wełnę do kominka z folią, teraz zastanawiam się jak ją dać w która stronę dać folię ??????

Może głupie pytanie ale może ktoś robił już tak i da jakąś radę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.