Skocz do zawartości

Eriba Triton - odrestaurowanie


sirk4433

Rekomendowane odpowiedzi

Meble zamontowane, rozpoczęta budowa łóżka piętrowego dla dzieciaków i zabieram się za najtrudniejszą rzecz czyli otwieranie dachu, które chodziło bardzo ciężko, rozwierciłem stare nity wyprostowałem trochę i na zwykłych srubach chodzi dużo lepiej, ale teraz zastanawiam się jakie śruby dać był tam takie nity 8 mm schodzące na 6 mm i do tego dwie sprężyny. dodam później zdjęcia może coś wymyślicie. 

WP_20180605_21_53_20_Pro.jpg

WP_20180605_21_53_36_Pro.jpg

WP_20180605_21_54_02_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

otwieranie dachu, zdjęcia oryginalnego, który chodzi bardzo ciężko i drugi skręcony takimi i jakie miałem i jestem w stanie go zamknąć. 

śruba 8 mm szyna po której się porusza to 9 mm, boje się że gwint ze śruby będzie niszczył prowadnicę 

może jakieś pomysły

WP_20180607_22_11_28_Pro.jpg

WP_20180607_22_11_38_Pro.jpg

WP_20180607_22_11_47_Pro.jpg

WP_20180607_22_11_59_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sirk44 napisał:

otwieranie dachu, zdjęcia oryginalnego, który chodzi bardzo ciężko i drugi skręcony takimi i jakie miałem i jestem w stanie go zamknąć. 

śruba 8 mm szyna po której się porusza to 9 mm, boje się że gwint ze śruby będzie niszczył prowadnicę 

może jakieś pomysły

 

 

Gwint to się raczej wytrze i będą luzy. Poszukaj śrub bez gwintu przy łbie i ewentualnie dotnij gwint na odpowiednią długość. Przydały by się też podkładki z teflonu albo innego tworzywa.

I koniecznie nakrętka samohamowna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie! Robota zaje... :dzieki: fajna. I wcale nie piszę tego żeby nabijać sobie licznik. Obserwuje z zapartym tchem tak jak i modyfikacje AdamaKwiatka. Podziwiam i chciałbym mieć tyle zapału. Reszta to brak słów i pełen podziw. :brawo::bravo: :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jak już pisałem jak patrze na zdjęcia to sam jestem zdziwiony że tak wyszło, zrobiłem już elektrykę tą 230 i 12 działa tylko jednego nie zrobiłem, nie dałem gniazda na 230 do ładowarki akumulatora. dokończony został zlew z kranem odpływ oraz szycie idzie do przodu dzisiaj będzie koniec, zostało już kilka rzeczy do zrobienia, daje sobie 2 tygodnie na dokończenia żeby już wyjechać :) dostałem w spadku TV do przyczepy na 12v dziala ale z przystawką mimo że ma dvbt wyszukuje programow ale nie zapisuje ich mimo iż wybieram na tv dtv nie tv i nie zapisuje niewiem o co chodzi, Kendo lc 11 s 16 dvb-t, może ktoś ma i coś podpowie. Mecze jest gdzie oglądać :)

WP_20180613_21_54_11_Pro.jpg

WP_20180613_21_57_12_Pro.jpg

WP_20180613_21_57_34_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewiduje, w związku że materiały są żeglarskie, bo taki ma być styl, zrobię je z liny plecionej i będzie ściągane, jeszcze nie wiem jak ale coś się urodzi, jak się pytał czy nie spadnie to odpowiadam mu zawsze "do góry nie polecisz" :) Dzisiaj mam nadzieje że będzie już dach zamykany udało mi się naprawić system otwieranie żeby luźno chodził dzisiaj przymiarka, co do mebli to jeszcze nie mam pomysłu na osłonę pod blat pod zlewem bo był metalowy ale jak gazówkę oryginalną zmieniłem zostały dziury które nie wyglądają zastanawiam się nad wycięciem ze sklejki lub blachy puste miejsce na zdjęciu, zlew z gazówka mam do sprzedania jak ktoś by chciał, oraz umywalkę z szafką z toaletki, 

WP_20180613_21_57_43_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i stało się po 9 miesiącach prac jeszcze nie dokończone pewne elementy ale wybrałem się przyczepą na pierwszą próbę w terenie góry stołowe, wszystko okazało się sprawne, jak narazie dobrze zrobiene, złapał nasz deszcz na polu i tylko w jednym miejscu przednie okno stałe pod uszczelką jest mokro (uszczelnie od zewnątrz) ale zastaniawiam się czy może od parowanie w środku, ale i tak uszczelnie. prowadzi się dobrze, wieczorem dodam zdjęcie jak było kiedyś w środku a jak wygląda teraz. Już myślę gdzie jechac za tydzień. No i jeszcze muszę zrobić jakiś materiał na zadaszenie letnie i spróbować namiot duży. 

WP_20180623_14_43_54_Pro.jpg

WP_20180623_15_16_55_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.