Skocz do zawartości

Nasza pierwsza przyczepa - Gruau Espace 40CP


MaciekR4

Rekomendowane odpowiedzi

bardzo dobrze zrobiłeś.

mega silnik 700-800zł i masz 190koni.

usterkowość jak w kazdym innym aucie a komfort nie do przebicia !1316370671_9(2).thumb.JPG.d2e746e1750af10e5eb99c9c1207ea33.JPG001.thumb.JPG.de5629c62ae865134d96c451bfd6c9b9.JPG001.thumb.JPG.7dd3d91b5f9917f577e13f0ca69ddba4.JPG

3,0 16v

2,2dci

1,9dci

:yay:

Edytowane przez wilk435 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 29.05.2018 o 17:29, MaciekR4 napisał:

No i jest. Nowy cholownik - za pomoca slonia z Warszawskiego ZOO z Espace III wyklepalismy Espace IV jak kiedys w reklamach Peugeota co gosciu 206 klepal ;)

 

 

20180528_171229.jpg

Znam to auto b.dobrze,kupione od mego kolegi Ryszarda. Najwazniejsze ze ma przepustnice wymienioną i drugi hamulec parkingowy,reszta to pierdoły.A to spalanie to coś źle policzyłeś, bo mi z ogonkiem pali 15l i więcej a mam 170KM,  mam budke 1100 DMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak, od P. Ryszarda. Jest też dwumasa wymieniona tak zostałem poinformowany ;) 
A ręczny mimo wcześniejszej wymiany padł jakiś tydzień temu i nadaje się tylko do ponownej wymiany - błąd wewnętrzny i nic nie da się z tym zrobić :(  

A spalanie - na 30L taknowalnych robiliśmy 220-230km i koniec. Wychodzi jak nie liczyć przy uśrednieniu na 225km spalanie 13.33333...L. Po mieście - tak, 15L wchodzi.



 

12 godzin temu, chris_66 napisał:

Ładny autobus, zazdroszczę że to Grand. Niedawno kupiłem krótkiego 2.0dci. I zastanawiam się czy dobrze zrobiłem. Bo podobno psują się ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

W 2.0dci nie słuchaj internetów, że się nic nie dzieje. Również potrafią paść panewki, a i nie pamiętam przy której mocy, ale co ileś kkm wymienia się coś własnie przy rozrządzie mimo iż jest na łańcuchu. Jak chcesz to na priv podrzucę telefon do speca od Espace z Wesołej - mechanik z Klubu Espace, dobry chłopak, ale kolejka u niego lepsza niż do specjalisty na nfz ;)  

Edytowane przez MaciekR4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MaciekR4 napisał:

Jak chcesz to na priv podrzucę telefon do speca od Espace z Wesołej - mechanik z Klubu Espace, 

 

jak możesz to poproszę, może kiedyś podjechałbym na kontrolne badanie, forum espace powoli studiuję, Ciebie też tam znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, chris_66 napisał:

jak możesz to poproszę, może kiedyś podjechałbym na kontrolne badanie, forum espace powoli studiuję, Ciebie też tam znalazłem

Na forum jestem od początku i wiem o co chodzi z 2.0dci,a ten z mechanik to Quba już nie jednemu pomógł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2018 o 18:40, Janusz110 napisał:

Znam to auto b.dobrze,kupione od mego kolegi Ryszarda. Najwazniejsze ze ma przepustnice wymienioną i drugi hamulec parkingowy,reszta to pierdoły.A to spalanie to coś źle policzyłeś, bo mi z ogonkiem pali 15l i więcej a mam 170KM,  mam budke 1100 DMC.

 

W dniu 10.09.2018 o 08:58, wilk435 napisał:

bardzo dobrze zrobiłeś.

mega silnik 700-800zł i masz 190koni.

 

:yay:

No tak dobrze nie ma,E4 163 KM ma komputer Sirius 2000 i z niego wyciągniesz max 7-8 koni,( jeśli ktoś powie ze zrobi to nie wie jaki komp tam siedzi)  natomiast polift czyli E4 170KM,ma kompa Sirius 3000 a tu juz można przekroczyć 200 KM.Bezpiecznie jest do 200KM,bo skrzynia nie wytrzyma.

W teorii 163 KM daje radę z budka1200kg spokojnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wilk435 napisał:

a czemu tylko tyle.

kolega ma 2,0dci 130ps  w lagunie i ma na 186koni zrobione.

Zresztą jakie 163konie ?

przed liftem były 130 150 i 175

Ale mówimy o benzynie,a ty podaleś diesla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dawno nic nie pisałem, bo i działo się tyle, że przyczepa przezimowała pod wiatą :)

Ale nie ma tak, że się nic nie dzieje.
Zostało dzisiaj wymienione uszczelnienie listwy nad prawym nadkolem - przed zimą po myciu przyczepy zauważyłem malutką kałużę wielkości może monety 2 lub 5cio złotowej. Wytarta i nie pojawiło się nic do momentu podlania bezpośrednio listwy z konewki. Wtedy powolutku pojedyncze krople wypływały i spływały po plastikowym nadkolu.
Na zimę wstawiłem przy nadkolu w miejscu pojawienia się przecieku pochłaniacz wilgoci z ociekaczem, który był do dzisiaj łącznie 2x opróżniany (napełniony praktycznie w pełni), 2gi stojący na blacie w "kuchni" napełnił się 1x może w 2/3 i tyle.

Mam nadzieję, że wyciągnął wilgoć dobrze - w szafie nie czuć żadnej zgnilizny, zapach suchego drewna jak w reszcie przyczepy. Dodatkowo pozwoliłem sobie zedrzeć kawałek tapety przy nadkolu i wyściółki jakby z mocno sprasowanej juty, którą mam pod tapetą - wszystko suchutkie i twarde. Zamaskowaniem wycięcia zajmę się później.

Zdjąłem klin ozdobny i listwa była prócz wkrętów - wszystkie ładne bez żadnego rdzawego nalotu, błyszczące - zamontowana na 1 nicie przechodzącym na wylot przez ścianę i trzymającym aluminiowy kątownik od wewnętrznej strony nadkola. Tak długiego i cienkiego nita nie miałem, wstawiłem wcześniej wpuszczając w dziurę w ścianie pastę uszczelniającoklejącą śrubę. Ale chyba znalazłem winowajcę przecieku - listwa była pod 1 wkrętem aż podgięta i podgięcie wystawało poza krawędź listwy i otwierając drogę dla wody. Zostało to naprawione kilkoma uderzeniami małym młotkiem w miejscu odkształcenia - listwa leżała na kątowniku, żeby jej samej nie pogiąć.

Z poszycia "zkulkowałem", czyli zebrałem robiąc kulkę stare uszczelnienie, które przy tym wkręcie przy odkształconej listwie wcale się blachy nie trzymał. Powierzchnia została odtłuszczona, na listwę nałożona taśma butylowa, na blachę dodatkowo pasta uszczelniająco-klejąca biała która pozostaje elastyczna (nie silikon). 

Kilka zdjęć z dzisiaj.
WP_20190429_13_36_57_Pro.thumb.jpg.3026c550c1938ea97f2ec767694a0e39.jpg
WP_20190429_13_39_16_Pro.thumb.jpg.48aea879efc94b6a86d1ca39660835be.jpg
WP_20190429_14_37_50_Pro.thumb.jpg.4672b3612d7e59bc06087578f8fe9f5e.jpg
WP_20190429_14_37_56_Pro.thumb.jpg.4919aba865ddf887711b9289e0fd1e27.jpg
WP_20190429_15_08_36_Pro.thumb.jpg.9a9aa941d26cd6672fb0956c2326ca44.jpg



Wcześniej - pisałem o zgodnie smartfontelefona ze zdjęciami z małej naprawy w łazience. Zostało poprawione mocowanie ściany wewnętrznej między łazienką a "sypialnią" - wkręt w ścianie zewnętrznej się trzymał wzorowo, połamał tylko wkładkę plastikową w ścianie wewnętrznej, co było skutkiem uderzenia narożnikiem, o naprawie którego pisałem w pierwszym poście tego tematu. Z pomocą przyszedł Kolega Andrewa, który podesłał mi plastikowe wkładki, a tą co zastępowała połamaną dodatkowo wzmocniłem wstawiając w nią kawałek blachy nierdzewnej, stanowiącej podkładkę dla wkręta. Ściana przykręcona do ściany zewnętrznej trzyma się idealnie, nic przez zeszłoroczny wyjazd się nie poluzowało i nie rozeszło.  


Przed pierwszym wyjazdem w tym roku w przyczepie muszę zbudować łóżko dla starszego syna, który już się nie zmieści na swoje dotychczasowe miejsce. Jego nowe spanie będzie rozkładane na szafce ze zlewem, kuchnią i na lodówce, dodatkowo będzie wychodzić nad stare spanie malca. Będzie mieć wymiar 60x190, do szafek na górze będzie sporo miejsca, chociaż na to nie wygląda - młody miał za zadanie się położyć na blacie i sprawdzaliśmy, zmieściłoby się jeszcze z pół Mikołaja jak nie więcej i to z zapasem na materac :) Zdjęcie przedstawiające miejsce planowanego spania - oczywiście całość na nogach nie tylko na szafce będzie, składana/zdejmowana na czas jazdy i chowana pod dużym łóżkiem z przodu przyczepy.
1992652207_koMikoajprojekt.thumb.jpg.76b6aa727099f8b729886d854a8dbb05.jpg

Na jednym z wcześniejszych zdjęć jest zdjęte koło - tak, przyczepa stoi podparta za oś przy samej ramie na kobyłkach, dodatkowo ustabilizowana łapami. Koło zdjęte z powodu wspomnianego kątownika z wewnętrznej strony nadkola, oraz z powodu łożysk do wymiany - po zdjęciu koła coś mnie podkusiło i sprawdziłem, czy nie ma luzu, oczywiście luz wyczuwalny jest, sprawa do sprawdzenia, czy tylko dociągnięcie czy wymiana obu łożysk. Przy okazji zajrzę w hamulce, bo ręczny tylko do przodu koła hamuje, do tyłu się kręcą, z oporem, ale się kręcą.

I póki co to na tyle. Pozdrawiam i spokojnej nocy :)

Edytowane przez MaciekR4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MaciekR4 napisał:

Przy okazji zajrzę w hamulce, bo ręczny tylko do przodu koła hamuje, do tyłu się kręcą, z oporem, ale się kręcą.

Tak ma być :miga:. Tak działa automat cofania. Sprawdź tylko równomierność hamowania obydwu kół i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa pod wiatą, nie podczepiona do auta, koła w górze i mimo zaciągniętego ręcznego kręcę kołami do tyłu, a do przodu nie - to chyba nie powinno tak być?!

Hamują równomiernie, sił nie pamiętam z przeglądu, ale nie ciąga przyczepą na boki nawet przy gwałtowniejszym hamowaniu.



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.