Skocz do zawartości

Nasza pierwsza przyczepa - Gruau Espace 40CP


MaciekR4

Rekomendowane odpowiedzi

Niezły monolog się ciągnie ;)


Rozebrałem trochę w kibelko-prysznicu, i okazało się, że mam do wymiany tylko wkładkę plastikową na wkręta, a może inna jest fachowa nazwa. Wkręt w ścianie zewnętrznej się solidnie trzyma o czym pisałem wcześniej.


Poszukuję dynksu jak na zdjęciach poniżej, na alledrogo było coś podobnego, ale niestety większe :(20180511_194408.thumb.jpg.e66d2945fc04db00f85307096819b596.jpg20180511_194345.thumb.jpg.69db09f77d210683bc57390d61f06f7b.jpg
20180511_194341.thumb.jpg.8099377dc8c4de11ca31126442bf74ba.jpg20180511_194453.thumb.jpg.b0c0d7c3a5033c86a5aeceaff054591e.jpg
 
Za wszelką pomoc będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No i jest. Nowy cholownik - za pomoca slonia z Warszawskiego ZOO z Espace III wyklepalismy Espace IV jak kiedys w reklamach Peugeota co gosciu 206 klepal ;)

 

 

20180528_171229.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieści się z zapasem 160 kg wg dokumentów, ale i tak jak już ogarnę wszystko z autem to jadę na wagę i wtedy się zobaczy. Dobrze, że wyjazd mamy zaplanowany na 2 ostatnie tygodnie sierpnia, a wcześniej może jakieś weekendowe szybkie kółko ;)


Na grubo to będziemy szli za kilka lat jak przestaniemy się mieścić na spaniu, no chyba, że zrobię "remont" wnętrza i zbuduję piętrusa...

 

Edytowane przez MaciekR4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Z ważeniem się nie wyrobiłem, ba - w wyjazd się wstrzeliliśmy praktycznie prosto z bramy SKP z hakiem i przyczepą, bo plany niestety na początku sierpnia poszły się grzecznie je*** po wypadku brata i wylądowaniu w stanie dającym niewielkie szanse na przeżycie w szpitalu. Szczęście się wszystko ułożyło i młody już nawet w domu, ale jeszcze długo będzie odczuwał skutki nocnego spotkania z łosiem.

Ale wracając do tematu - przyczepa zrobiona co miało być zrobione. Zdjęcia niestety przepadły wraz ze zgonem smartfonatelefona :( Ale będą małe poprawki - nic nie zginie i zdjęcia z prac przy przyczepie będą.


W tym roku nasze M&M'sy zostały wywiezione nad Morze - łącznie zrobiliśmy ok 1150km w 7 dni z przestojem w Pobiedziskach u znajomych w weekend. Auto - już nie diesel, a pb+lpg praktycznie nie czuje, że ciągnie domek. Spalanie 12-13lpg/100 nam wyszło przy prędkościach ok. 80-90 i mniej gdzie trzeba (zabudowany czy stan drogi).


Z przyczepą mamy całe 2 zdjęcia z wyjazdu:
1 - pod domem
2 - DK92 322km, okolice m. Chodów
3 - młodszy syn się wpasował imageproxy.php?img=&key=cd55dcc12b192872;)

WP_20180824_14_07_23_Pro.jpg

WP_20180824_18_19_53_Pro.jpg

WP_20180824_18_19_33_Pro.jpg

Edytowane przez MaciekR4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wymieniłeś przeciwmgielne białe na żółte, jak to w praktyce się sprawdza, bo nigdy nie miałem w aucie takich żółtych (BTW, to chyba głównie francuskie auta miały kiedyś, bo teraz już się nie spotyka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółte światło jest lepsze na mgłę bo mniej się rozprasza. Dlatego było stosowane na przeciwmgielne. Oczywiście różnica nie jest powalająca ale jest. A teraz nie daje się ponieważ ktoś wymyślił że barwa żółta nie będzie dopuszczona przez przepisy do ruchu :) tylko barwa z przedziału 4000-6000K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam po kolei:
1) 2.0T 163km + lpg stag -> wyszło ok 12-13/100 z ogonem przy jeździe 80-90 i mniej gdzie trzeba było...bez ogona po mieście w 15 się zamykam, ale że do i z pracy w korku to takie efekty
2 i 3) zmieniłem, znaczy się okleiłem - wygląda wg mnie lepiej auto, a dwa - tak, jest trochę wyraźniej na jezdni jeżeli chodzi o ew dziury itp w porównaniu do światła białego. Miały głównie francuzy, bo u nich którąś barwę białą lub żółtą miało wojsko zarezerwowane i właśnie w celu odróżnienia pojazdu cywilnego od wojskowego wprowadzili zółte i białe 
4) silverstony mam z laguny, były też na poprzednim EIII - tak, tam nie wchodziły przy nowych tarczach i klockach na przednie zaciski - wystarczyło zdjąć 1mm z zacisku i felga weszła z zapasem (i to nie tylko przy silverstonach - inne felgi sygnowane znaczkiem R, a będące od Laguny czy EIV nie wchodziły właśnie na przednie zaciski)
5) żółte jest dopuszczone właśnie jako przeciwmgielne, jeżeli chodzi o przód pojazdu, każde inne światło świecące do przodu musi być barwy białej. 

 

Edytowane przez MaciekR4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO mnie zaskoczyłeś, że z przyczepą pali CI mniej niż bez ? na pewno turbobenzyna świetnie nadaje się do holowania. Nie lubię diesli więc T Pb jest najlepszym rozwiązaniem. Byłem ciekaw tego spalania bo jednak espace to kawał autobusu.

Edytowane przez marek230482 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kawał. A spalanie na dobrą sprawę bez "ogonka" w trasie" wygląda prawie identycznie - zasięg rośnie z tych 220-230 do ok 250km. A wlec się nie lubię ;)

Ale kawał auta ma też plus - zasłania spory kawałek przyczepy i jej opory powietrza nie są aż tak mocno odczuwalne, ja praktycznie nie czułem, że coś ciągnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.