Skocz do zawartości

Gdzie prawo jazdy B+E Katowice/Kraków


w79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamierzam zrobić kurs B+E, Równie blisko mam do Krakowa i Katowic. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia związane ze szkołami oraz egzaminem? Z tego co wiem w Katowicach egzamin zdawany jest na przyczepie dwuosiowej i VW Transporterze, natomiast w Krakowie to Captiva + zwykła przyczepa jedno osiowa. Z tego co słyszałem w Krakowie łatwiejszy plac (mniejszy zestaw) ale gorzej w miesicie.  Macie jakieś doświadczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem w ośrodku PIK w Krakowie. Bardzo sympatyczny instruktor mi się trafił. Plac na egzaminie ok, ale nie mam porównania do Katowic. Miasto jak miasto. Nie miasto jest problemem tylko instruktor. Jak Cię chce uwalić to zrobi to nawet w Koziej Wólce. Natomiast i tu było ok. Czepiał się do sposobu sprzęgania przyczepy ale powiedział na koniec o co mu chodzi i puścił dalej. Na mieście bez problemu. Myślę że dałem mu nawet jeden powód do ulania mnie, ale nawet okiem nie mrugnął. Jak się dowiedział że pod kemping robię papier to rozmowa się rozkręciła i jazda upłynęła w miłej atmosferze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Ja polecam szkolenie odbyć w Mikołowie szkoła nazywa się Grand Chmielowiec. Mają swój plac a podejście instruktora mega profesjonalne na egzamin idziesz pewnie do Katowic i zdajesz bardzo polecam ja właśnie jestem po i czekam na odbiór dokumentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem Katowicach u Jarka Klisia - www.l-klis.pl Polecam - zdałem za pierwszym razem bez problemów. Plac manewrowy mają przy A4 na pograniczu Chorzowa i Rudy Śląskiej. Łatwy i szybki dojazd. Co ważne: mają identyczny sprzęt jak na egzaminie czyli T5 plus przyczepa dwuosiowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 lata później...
45 minut temu, Adaś napisał:

Kurs na kat B+E polecam w Oesie w Krakowie. Dobrze szkolą instruktorzy na poziomie. Nie miałem żadnych problemów na egzaminie

Robiłem b+e w oesie Kraków w tym roku , co moge powiedzieć? Stary traffic , laweta troche klekocąca. Plac manewrowy wiecznie oblegany przez instruktorów odbywających lekcje na inne kategorie. Było tanio, instruktor spoko. Raczej czuć instruktorską rutynę . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dioblik napisał:

Robiłem b+e w oesie Kraków w tym roku , co moge powiedzieć? Stary traffic , laweta troche klekocąca. Plac manewrowy wiecznie oblegany przez instruktorów odbywających lekcje na inne kategorie. Było tanio, instruktor spoko. Raczej czuć instruktorską rutynę . 

To w Krakowie egzamin jest z lawetą czy z dwuosiówką z plandeką jak w Wawie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jacek00 napisał:

To w Krakowie egzamin jest z lawetą czy z dwuosiówką z plandeką jak w Wawie? 

No właśnie egzamin jest z małą  dwuosiówką i fordem s maxem. Wspomniana wyżej szkoła szkoli kursantów Reno traffikiem z lawetą. Co nie było złe, bo jak się człowiek nauczy większym -to mniejszym jest łatwiej. Tylko fajnie byłoby przed samym egzaminem przejechać się zestawem identycznym jak podczas testu , aby zobaczyc co i jak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.