Skocz do zawartości

Skoda Superb 4x4 jako holownik ?


Paweł Worach

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 218
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie mam Passata 1,8 z 2016 r. 180km 300nm średnie spalanie 7,5 z ogonem nad morze do 11,5. Chorwacja 12

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Marku dopłata do 2.0 bi będzie około 15-20 tys i przez 300 tys. Km się pewnie nie zwróci, przez 120-150 już napewno.

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 TSI w Sharanie/Alhambrze nie spali srednio 8,5 litra. Chyba ze ktos bedzie muskal gaz. Realnie 10 trzeba uznac za dobry sredni wynik solo. Z buda nie wiem ale skoro diesel pali 11-14 to jestem pewien ze 15 bedzie bardzo czesto ogladanym wynikiem.

Do tego 2.0 TSI nie wystepuje z 4x4.

 

Ufolz, masz bardzo niskie spalanie. Wydaje mi sie ze jezdze raczej plynnie i w miare rozsadnie ale o takich wynikach jak Twoje to moge tylko pomarzyc. U mnie przy 150-160km/h osiagniecie wyniku ponizej 8 litrow jest nierealne. Srednio po krajowkach pali 7-7,5 litra. Mniej jest mozliwe ale tylko w kapeluszu i przy muskaniu gazu. Z przyczepa przy tempomacie na 99 nigdy nie spalil mniej niz 12. Przewaznie 13.

Moze te euro 6 pala wiecej ale to nielogiczne. Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalania kilkunastu litrów benzyny też nie przeżyje. A jakiego bym nie kupił to do nowego gazu nie wsadzę.

Wiadomo że miasto miastu nierówne ale mój smax na trasie dom praca pali mi 9.7 (1,6t) a większość trasy jadę do 60km/H bo mi się nie spieszy.

Smax’y 2.0, kolegów z pracy, palą 12-14 zależnie od wersji i jak kto jeździ.

 

Jeżeli myślisz o samochodzie 4x4 w benzynie to do powyższego dodaj przynajmniej litr. Jeżeli będzie to stałe 4x4 to może i więcej.

 

U mnie Disco pali po mieście 13L ropy ( jak żona jeździ, jak ja to mniej ale poniżej 11L nie schodzi. )

 

Nie ma nic za darmo albo duży samochód z fajnym napędem albo Seat Ibiza mojej matki 1.2 w gazie. Nic prawie nie pali.

 

EDIT. Mam kolegę z nowym xc90 w dieslu. Jak nie zapomnę to sie go spytam w poniedziałek ile mi pali.

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam Passata 1,8 z 2016 r. 180km 300nm średnie spalanie 7,5 z ogonem nad morze do 11,5. Chorwacja 12

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Marku dopłata do 2.0 bi będzie około 15-20 tys i przez 300 tys. Km się pewnie nie zwróci, przez 120-150 już napewno.

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Jak dla mnie nie do uwierzenia przy benzynie, nie wiem jak delikatnie trzeba jeździć żeby takie osiągnąć. Ja nie jeżdże jak w kapeluszu, raczej żwawo czasami może nawet agresywnie, i takie spalanie mam w dieslu. ChociŻ dużo zależy od stylu jazdy, jak się przesiadłem ze starego benzyniaka 1.8 w gazie, w golfie 3, na 115konnego uturbionego sharana 2002 to nie mogłem uwierzyć jak ludziom pali poniżej 7 jak mi nie zszedł ani razu poniżej 9. Ale do czasu jak go rozwaliłem dachując na a4. Po tym styl jazdy sie zmienił i następny co był taki sam palił 6.8-7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie 2.0turbo 220km lub 280 np w arteonie po to aby nie dotykać gazu podczas jazdy mija się z celem.

 

Ok, wiem że dopłata jest solidna, Ale posmigam tym kilka lat i chcę aby to była frajda. Nie wymyślam audi z mocą 2 razy taką.

 

Dudek, masz normalne spalanie, czasem da się wyciągnąć coś niżej tylko strasznie nudno. Ostatnio zrobiłem trasę gdzie wyjechałem za wcześniej i jechałem do 100 kmh, miałem wynik 5.2l - ten sam odcinek z budką do 90kmh zrobiłem 8,4l bo droga wąska kręta i dziurawa miejscami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudek ja mam manualna skrzynie i budke 500 wiec lzejsza zapewne niz Twoja 560. Hak masz oryginalnie? Bo to tez zmiany podobno w programie sa. Ja w polsce nie wbijam 5biegu bo obroty trzymam na poziomie 2200-2400 aby lekko bylo. Raz udalo mi sie wynik osiagnac 13l ale to w Grecji gdzie wiadomo gorzysty kraj. Jedno jeszcze zauwazylem ze komputer przy 90 domaga sie 6biegu. Przy 100 na 5 mam 2150obr i tak sobie jade. Ale jak probowalem wbic 6 to 1. Temp. Oleju w gore do 120st. 2. Zuzycie paliwa 13l a chwilowe 17l i czuc jak auto sie meczy i dostaje dwumasa po tylku.

Ja kosztem paliwa chcialbym tyle mocy co Ty masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z manualem faktycznie pewnie mniej spali. Dodatkowo lzejsza budka i moze z mniej pionowym przodem i faktycznie sporo moze sie uzbierac. Hak mam fabryczny. Fakt ze ja raczej dosc szybko jezdze z przyczepa i na lokalnych drogach pali wiecej niz na autostradzie z zapietym tempomatem.

Skrzynia ma idiotyczne oprogramowanie i bardzo czesto mam 7 bieg, czesto miesza 6-7-6-7-6 itp. Jak gorki to 5 wrzuci, na alpejskich podjazdach i 4 byla grana przy 100km/h.

Wlasnie, jak masz z temp oleju? U mnie z budka mam w zasadzie zawsze 110-120 stopni. Rekordowo mialem na dlugich podjazdach nawet 140 a slyszalem ze w tych samochodach nawet do 160 to nie jest nic wyjatkowego.

PS. Co ile wymieniasz olej w napedzie? 60 czy czesciej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudek ile??? 140st? qrde. ja przy 120-123st już nogę z gazu bo miałem przykre doświadczenie z Sceniciem i obróconymi panewkami wiec dmucham na ciepłe.

wg mnie są jakieś stopnie otwarcia wymiennika 50St. później chyba coś około 120st, a na końcu 125st bo powyżej 125st drgnie wskazówka wody i wtedy woda wg Androida zaczyna mieć 105st.

Raz miałem 126st i noga z gazu 4/3 i momentalnie spadło. Dziwne było w tym roku jak jechaliśmy do Grecji w Belgradzie jest spora górka i 39st na zewnątrz a jadąc pod górkę 117st i niechciało więcej. dziwny obiaw ale nie cierpiałem z tego powodu.. :D

W serwisie też mówią o tych 160st ale to chyba koniec filmu olejowego nie wiem nie znam się na olejach Castrol 5W30.

Jedno mogę napisać z autopsji kiedyś jadąc A2 na Warszawe zima luty :

 

niespełna 1k przejechane / -8st  / 130km/h licznikowe temp oleju 113st, 

po 50k ta sama trasa październik / 12st / 130km/h licznikowe temp oleju 110st.

teraz po 82k ten sam odcinek / 13st / 130km/h licznikowe i temperatura oleju nie przekroczy 102st.

o co chodzi.nie wspomne że po 45k samochód inaczej pracuje aby po 80k ciszech chodzi na postoju i obroty też ma niższe spoczynkowe.

 

A w napędzie już wymieniłem bo mam 82k najechane wiec przy 60 pełen serwis (a klocki mi się skończyły 2mm przy 73k nie chcialem ryzykować Grecji) teraz wiem że przejechał bym a wymiana klocków w nim to 10-15min na jedno koło. :)

 

Tutaj pytanie i prośba do @autoMaciek daj nam konkretną odpowiedź o tej temperaturze oleju bo jak widzę nie jestem osamotniony. 

 

Nie wiem czy OT tematu ale silniki w SuperB są te same i napędy też wiec chyba nie będą się czepiać.

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się wypowiedzieć w tym temacie, skoda która jeździłem, Superb 2.0 diesel 4x4 przy długich trasach spalanie 5.2-5.4 litra , z przyczepa nią nie jeździłem, natomiast Alhambra na tych samych trasach 5.0-5.2 przy silniku 2.0 diesel bez 4x4 z buda 2200 10.5 - 11.0 litrów przy prędkościach 90-95 i powiem ze jestem bardzo zadowolony. Zgadzam się z Marec ze diesel to jest diesel nie chciał bym benzyny. Tak przyjmę lincz ze nie mam 1.33 ale to jak kiedyś wcześniej pisałem rezerwowy holownik na nie długie trasy.

 

Alhambra zrobiła w cztery miesiące 28 000 żadnych problemów, z wyjątkiem wiązki haka zakładanej w serwisie. Tak wiec polecam ten silnik zarówno w Skodzie jak i w Seacie

 

 

Rafał Wosik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to robicie, że diesel 2.0 spala na trasie 5,2 litra. Mój Ford 2.0 diesel o podobnej mocy (136 KM a VW 140 KM) spala w trasie 7 litrów przy jeździe autostradowej i powyżej 6 litrów na normalnych drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to robicie, że diesel 2.0 spala na trasie 5,2 litra. Mój Ford 2.0 diesel o podobnej mocy (136 KM a VW 140 KM) spala w trasie 7 litrów przy jeździe autostradowej i powyżej 6 litrów na normalnych drogach.

Kolego po prostu tyle wychodzi ;)

We wrześniu byliśmy całą rodziną we Włoszech skodą 2.0 tdi DSG (bez budy) średnie spalanie z całej wycieczki ponad 3kkm wyszło 5,8 l/100 a jakoś specjalnie oszczędnie nie jeżdżę , skrzynia całą drogę w trybie "sport"

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.