Skocz do zawartości

Skoda Superb 4x4 jako holownik ?


Paweł Worach

Rekomendowane odpowiedzi

Marek złe przeczytałem, ty o benzynie ja o diesel, ja miałem Superb 4x4, najmocniejszy silnik diesla, na testy 2017 rok DSG, O1 - 2200 kg tak i nie jest to nigdzie pokręcone. Skoda ma tylko- aż 2200, po zapięciu budy - kontenera - ze zdjęcia profilowego - dmc 2000 kg jechało się przyjemnie ale nie do końca komfortowo - duża ściana powietrza, duży opór. Spalanie na pograniczu 10-11 litrów. Po podpięciu campingu - dmc 2200 ze względu na opływowe kształty komfort holowania poszedł w górę, spalanie na poziomie 9-10. Gdyby nie współczynnik napewno bym przemyślał ten holownik. Skrzynia płynnie przerzucała. Z całym sercem mogę polecić. Macie pytania piszcie postaram się odpowiedziec

 

 

Rafal Wosik

 

Miałem na myśli DMC auta w tej wersji (TSI 280KM 4x4 DSG) 2290kg i one są pokręcone jak mówiłem, nie przyczepy. DMC przyczepy jest tak jak piszecie 2200kg

Edytowane przez golob (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 218
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Marek, nie dalej jak wczoraj myslalem cos Ty sie tak na te suvy ukierunkowal. Ten superb, w codzinnej jezdzie, bedzie duzo przyjemniejszy niz biTDI w malym suvie. Ta Skoda „lata”,doslownie. Z przyczepa poradzi sobie na 10000% i roznica w stosunku bedzie ogromna.

Musisz tylko pamietac ze to nie jest premium i zawieszenie pracuje glosno. Halas nie jest maly a materialy tu i uwdzie nie sa najwyzszych lotow. Masz za to niesamowity zespol napedowy i mase miejsca. Z przodu, z tulu, w bagazniku masz tyle samo miejsca co w smaxie tylko nad glowami mniej :-) Musisz sie przejechac bo benzyna w miescie i podczas codziennej jazdy jest super w porownaniu do diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z awaryjnością nie powinno być tragedii przy tych obecnych modelach ktore sa mocno zmodyfikowane w stosunku do pierwszych czy to 2.0 TSI, czy 1.4 TSI, czy tak samo 2.0 TDI, przynajmniej jak sie kupuje nowe auto... żeby nie było nie jestem jakimś fanem VAG. Lubie wszystkie auta i na F też.

 

Z wielkością to prawda kombi nigdy jak van nie będzie, aczkolwiek superb jest dość spory.

 

maarec jak chcesz SUVa to Kodiaqa sobie obejrzyj (jesli nie ogladales jeszcze). Jest wiekszy od Tiguana Allspace.  A ma jakos sie pojawic wersja RS Kodiaqa z mocniejszymi motorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodiaqa znam od roku, jest w kręgu zainteresowania ale... Tam wersja 240 będzie tylko w Rs czyli sztywne zawieszenie i fotele sportowe a J wolę wygodne. W VW można dopłacić 2000 za masaże i fotele prawie lecznicze a u nas to bardzo ważne.

 

Tomek. Wolę wysoko siedzieć czyli van i SUV. Z kombi niby się wyleczyłem. Gdyby alhambra miała te silniki to pewnie bym już zamawiał. Myślisz, że 350Nm da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie poruszam się S III, miałem na kilka dni Kodiaqa. Powiem szczerze, że mimo takiej samej mocy, superb jest dużo bardziej żwawym autem - różnica jest wręcz kolosalna. Niestety na niekorzyść kodiaqa jest też wykończenie wnętrza. Wiem żę skoda to nie premium (w końcu zamiast wypasa serii 5 mam superba i alhambrę na pełnym). Wiem tylko, że do budki idealnie sprawdzają się poduszki w tylnym zawieszeniu - z vanów, chyba tylko seat ma taką opcję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, pewnie po jazdach próbnych wrócę na odpowiednie tory ;)

 

Byłem nowym Superbem Kombi na nartach przed sylwestrem (jechaliśmy w piątkę). Miejsca w bagażniku jest bardzo dużo, plecaki z butami narciarskimi, kaski, nie zrobiło to wielkiego wrażenia na bagażniku. Wnętrze jest bardzo przyjemnie wykończone w wersji sportline. Ciemna podsufitka, kubełkowe wygodne fotele, na boczkach drzwi przyjmne, welurowe? wykończenie, nawet pojemniki na butelki były miękko wykończone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko, że do budki idealnie sprawdzają się poduszki w tylnym zawieszeniu - z vanów, chyba tylko seat ma taką opcję...

 

Superb kombi ma teraz w opcji tylne zawieszenie Nivo (bodajze 2800zl doplaty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.